to chyba dlatego, że czym uboższa paleta kolorów to tym lepiej wyglada zdjecie. Adobe RGB jest szersza, ale przez to subtelniejsza. Podobnie jak obrobione zdjęcie, na którym zarejestrowano coś o mniejszej rozpiętości tonalnej będzie często wygladało lepiej, niż to na którym zarejestrowano i pokazano dużą rozpietość tonalną.
Przez to slajdy często wyglądaja lepiej niż odbitki. Choć negatywy wyciągają wiecej szczegółów. A matryca - jeszcze więcej.
Przewrotne, ale prawdziwe - czym lepiej od strony technologii, tym gorzej wizualnie.
(nie zawsze, zalezy od motywu, a odczucia oglądającego to subiektywna sprawa)
Szukaj




Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami