Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie D70s problem z synchronizacją ?

    Jak robię zdjęcia z lampą błyskową na czasach poniżej 1/125 , najbardziej widać to na 1/40 i 1/30.
    To na dole zdjecia jest zaciemniony. Macie doświadczenie co to może być , problem z ustawieniem jakiś ostawień w menu czy może usterka , a jeśli usterka to jakie mogą być koszty naprawy i co to może być ?
    acha bez lampy przy 1/30 paska nie ma. lampa wbudowana i zewnętrzna to samo.
    D800, D200 + SB900 + N14-24 2.8, N24-120 + N28-300 + N35 + N10,5, Nikon F90x

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CodeBoy Zobacz posta
    Jak robię zdjęcia z lampą błyskową na czasach poniżej 1/125 , najbardziej widać to na 1/40 i 1/30.
    Poniżej 1/125 będzie 1/500 a nie 1/40. I problem rzeczywiście mógłby wystąpić przy czasach poniżej 1/125. Choć... D70 ma synchronizację do 1/500 właśnie. A więc ten pasek może niestety wskazywać na kopniętą migawkę. Oczywiście mówimy o lampie wbudowanej, tak?

    A jakbyś nie wiedział skąd się biorą pasy to tu podpowiedź (zwróć uwagę na migawkę)
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=124548
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #3

    Domyślnie

    no dobrze, ale czemu bez lampy jest oki ?, jeśli była by to migawka to na tym bez lampy tez by było, na moja wiedzę.
    D800, D200 + SB900 + N14-24 2.8, N24-120 + N28-300 + N35 + N10,5, Nikon F90x

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CodeBoy Zobacz posta
    no dobrze, ale czemu bez lampy jest oki ?, jeśli była by to migawka to na tym bez lampy tez by było, na moja wiedzę.
    Jeśli obejrzałeś filmik to widziałeś jak migawka naświetla matrycę. A teraz wyobraź co się stanie jakby migawka nie zsynchronizowała się z błyskiem...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie na to też sam wpadłem, problem brzmi, czy to da się gdzieś ustawić w menu , ktoś namieszał w ustawieniach ?
    Czy migawka ? czy może elektronika ? i bardziej o to jest to pytanie
    D800, D200 + SB900 + N14-24 2.8, N24-120 + N28-300 + N35 + N10,5, Nikon F90x

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CodeBoy Zobacz posta
    Czy migawka ? czy może elektronika ? i bardziej o to jest to pytanie
    Obstawiam problem z migawką... przy okazji, pokaż to zdjęcie z EXIFem.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #7
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 13-12-2009 o 20:20
    D800, D200 + SB900 + N14-24 2.8, N24-120 + N28-300 + N35 + N10,5, Nikon F90x

  8. #8

    Domyślnie

    No cóż... przy 1/30 sek. nie powinno być takich problemów. Spróbuj może jeszcze z zewnętrzną lampą. Ale chyba serwis się kłania...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #9

    Domyślnie

    pisalem, na zewnetrznej to samo
    D800, D200 + SB900 + N14-24 2.8, N24-120 + N28-300 + N35 + N10,5, Nikon F90x

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •