Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: d80 i woda

  1. #1

    Domyślnie d80 i woda

    Hejka.

    Znajomy pojechał w ciepłe kraje i... stało się. Lekko się potknął i na 2 s zanurzył w morskiej wodzie aparat.
    Nie pomogło szybkie wyciągnięcie bakterii.
    Prawie całkiem umarł, wyświetlacz duży świeci do połowy, mały prawie cały ale nie chce AF. reaguje na zmianę programów (widać to na wyświetlaczu. Obiektyw się nie rusza.
    Oddał do serwisu Nikona i zaśpiewali mu 1,8kzł!
    Czy jest sens oddawać go gdzieś indziej?


    pzdr
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  2. #2

    Domyślnie

    Nie.. Zresztą ktos inny się podejmie? Nikon ma monopol na czesci. Jak szukałem serwisu który wimieni mi duzy LCD to wszyscy rozkładali ręce bo Nikon nie udostepnia magazynu innym a sprowadzenie z za granicy winduje cene do 500zł.

    Dodajmy do tego iz spacjalista bierze chyba 200zł czy 250 za godzine i łatwo będzie przebic te 1800.
    pzdr
    Nikon D80 + N18-70DX+ S70-300 DG APO + Carena TZ-250

  3. #3

    Domyślnie

    za 1,8k to kupisz d80 w dobrym stanie
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  4. #4

    Domyślnie

    W dobrym? oO Za 1800zł to przepłaci, bo z przebiegiem 5000 zdjęć chodzą po 1550zł i są w idealnym stanie.
    Za 1800zł to ja bym dołożył 300zl i na naszej giełdzie kupił D90 (juz miałem dwie oferty za 2100zł z przebiegiem poniżej 5000 klapnięć).
    D80 | 50/1.8

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie

    jeśli faktycznie 1,8 to niestety porobione....
    Wątpię aby cokolwiek tu pomogło - zalana została pewnie cała elektronika, w praktyce wszystko (lub prawie wszystko) do wymiany - bez sensu.
    Poza tym, tak jak koledzy radzą - za 1,8 spokojnie kupi body d80 - i to z małym przebiegiem.

  6. #6

    Domyślnie

    Czas na zmiany
    Za tą cenę nie watro.
    Pozdrawiam LiSEK

  7. #7

    Domyślnie

    A ile ten specjalista by to robił?
    Bo od tego zależy czy warto, czy też nie.

    Ale ja bym nie wchodził do tej samej rzeki dwa razy i kupił coś nowego.
    D80 | 50/1.8

  8. #8

    Domyślnie

    Może można wysłać za granicę? Wpisz w google "nikon fixation", tylko nie wiem czy oni obsługują takie puszki, rzecz do sprawdzenia.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #9
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Po takiej kąpieli aparat nadaję się tylko na części. Być może któreś elementy nie uległy uszkodzeniu. Ogólnie "szkoda całkowita".
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •