Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Unhappy nikon d80 vs d700

    Proszę o wyjaśnienie dlaczego wszystkie testy pod względem wielkości szumów dla nikona d700 mówią to samo, że jest super jakość i szumy widoczne dopiero powyżej ...3200? Skoro widać, że widoczne szumy są już na low iso (100) , 200 itd. Chociażby w porównaniu z nikonem d80, który wypada znacznie lepiej (jest czyściutko). Wiem, że oba modele różnią się matrycą CMOS a CCD ale przecież d700 to już jest pełna klatka i taki syf? Poza tym mam zamiar właśnie się przesiąść na d700, tyko z tego względu się waham. Z góry bardzo dziękuję za wyjaśnienia.

  2. #2

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Pomorskie
    Posty
    161

    Domyślnie

    jak mozna porownywac d80 z d700 ? d80 to chyba najbardziej szumiacy nikon, a d700 najmniej (chociaz nie wiem jak d3/x bo dla mnie ten model nie istnieje:P)
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Może masz zakurzony monitor i wydaje Ci się, że to szum?
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    Może masz zakurzony monitor i wydaje Ci się, że to szum?
    Dobre to
    D700,Samsung NX1/NX300,30/2,20/2,8,16/2,4,Samyang12/2,N.35-70/2.8D,N.70-200/4G VRIII,Samyang 85/1,4,SB800

  6. #6

    Domyślnie dobrze

    Proszę zobaczcie sami tablica gretaga iso 100 dla obu aparatów:

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4881&p=1
    http://www.fotopolis.pl/drukuj.php?n=7598&p=2

    kurcze, może faktycznie jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie, albo muszę zmienić monitor?

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Daj na luz, przy ISO100 nie ma różnic, dodatkowo to jpeg. Kiedyś ludzie do puszek wkładali różne klisze, każda dawała inny efekt i nikt nie płakał. Dzisiaj sprzęt jest takiej jakości że ze szczęścia ludzie szukają defektów zamiast fotografować. Wykonaj takie zdjęcie tablicy przy ISO100 dowolnym aparatem i nikt nie zgadnie co jest czym robione.
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

  8. #8

    Domyślnie

    byc moze kolega ma cos z rozdzielczoscia monitora... spiesze wyjasnic, ze te duze kwadraty szare i kolorowe to nie jest szum powiekszony pod mikroskopem...

    gdyby tak bylo to rzeczywiscie mozna sadzic, ze te aparaty sie nie roznia jakoscia obrazka...

  9. #9

    Domyślnie

    ok!
    dzieki chłopaki za otrzeźwienie!

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Pomorskie
    Posty
    161

    Domyślnie

    w tym tescie probki z d700 maja wieksze przyblizenie i sa ostrzejsze niz te oddalone zamydlone z d80
    Nikon

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •