Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    za chwilę będzie kolejny wątek: "jak ustwiacie D700 na ślubach"
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Hej kolego makowina, Twoje miasto to Golina, czy z Koninem sąsiaduje? jeśli tak to proponuje - chodź, spotkamy się w plenerze, każdy ciepło się ubierze, pobiegamy w okolicy, sam zobaczysz co się liczy, i tu szepnę w uszko równo - tylko Nikon, reszta g...
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 05-12-2009 o 17:41 Powód: orto. ("choć")
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakubas Zobacz posta
    Do slubow zdecydowanie Canon - AF bedziesz musial przebolec, szumy faktycznie troche nizsze, ale co najwazniejsze, nie bedziesz mial problemu ze szklami. 50/1.4 na D300 to zdecydowanie za wasko, ale na 5D juz ok. Poza tym u Canona masz takie wybitnie slubne szkla jak 35/1.4, albo 28/1.8, ktorych prozno szukac u Nikona.

    Mialem D300, teraz mam D700 i bym sie nie zamienil, ale bedac na Twoim miejscu zapewne bym sie zastanawial. Gdyby mnie mocno budzet ograniczal, na poczatek wzialbym 3 stalki: 28/1.8, 50/1.4 i 85/1.8, pozniej jeszcze 200/2.8.
    Wielkie dzięki Jakubas - takiej odpowiedzi oczekiwałem!!!

    Archibald tak to ta Golina jeśli chcesz możemy wyskoczyć na wspólny plener zobacz tylko czy mój klimat Ci odpowiada http://makowina.deviantart.com/
    3maj się ciepło!!!

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    D300 i 5D to sa zupelnie inne puszki do zupelnie innych zastosowan.

    jesli chodzi o jakosc obrazka - bezdyskusyjnie 5D. tu naprawde nie ma co porownywac. w calym zakresie ISO, nie tylko tych wyzszych.
    jesli chodzi o pelna klatke badz nie - absolutnie nie uwazam za niezbedna do zdjec, szczegolnie ulicznych. co do wesel to juz rzecz gustu. pelna klatka z jasnym szklem daje swietne mozliwosci, ktorych w cropie zwyczajnie nie ma. a to jest duzy plus
    jesli chodzi o focenie do kotleta - rozni ludzie robia rozne zdjecia slubne. przy czym w tej dzialce standardy jakosciowe nie sa nadmiernie wyzylowane i D300 spokojnie tu wystarczy. jego niewatpliwa przewaga bedzie pewnosc jaka daje AF. przefocilem slub i wesele 5D i da sie to zrobic, ale sa sceny, gdzie jego AF nie daje gwarancji powodzenia, a to jest bardzo istotne przy kotlecie (bo nikt nie placi za zdjecie 10 sekund po pierwszym buziaku). tak ze, jakby to mialo byc moje zrodlo dochodow, to bym szukal pewniejszego narzedzia.

    osobiscie bym w zyciu nie wybral D300 zamiast 5D, ale ja na szczescie nie musze klepac do kotleta, zeby zarobic na zycie
    Dzięki akustyk za tą wypowiedź - nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłeś.

    Cytat Zamieszczone przez Roon Zobacz posta
    Chcesz wejść w fotografie ślubną a nie wiesz jaką puchę kupić? pewnie z obiektywami będzie podobnie... Współczuję ewentualnym klientom
    ...gdybym nawet chciał fotografować owce na pastwisku, to zanim kupiłbym Body, też zapytałbym się użytkowników co polecają - to chyba normalne?!?

    Cytat Zamieszczone przez Orkaniusz Zobacz posta
    Dzięki Orkaniusz - zdjęcia są świetne!!!

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    nie chce cie martwić, ale do tego musisz sobie kupic jakis stary aparat z matrycą CCD. Np nikon D50 czy D70. Możesz mu nawet zdjąć fabryczny filtr i uzywac tylko do tego. Poniżej 1 tys będziesz miał specjalistyczny sprzęt do IR.

    Co do głównego pytania:
    ISO 1600 w D300 do slubniaków jest akceptowalne. Jednak pełna klatka 5D daje ciekawszą plastykę. Niestety 5D w reporterce (szybkiej) to nie jest najlepszy wybór. 5D jest w dwóch wersjach, sprzedać ci chcieli pewnie 5Dmk2, bo pierwsza wersja jest już nie produkowana. Ona to właśnie szumiała malutko.
    Jesli chcesz mieć aparat szybki jak D300, ale z plastyką jak 5D, to połaczenie tych zalet jest w Nikonie D700. I przy okazji w tym body są najniższe szumy ze wszystkich tu omawianych aparatów. D700 kosztuje podobnie jak 5Dmk2. W twoim zastosowaniu najbardziej bym widział D700.
    D700.... niestety finansowo jest poza moim zasięgiem.
    Poza tym bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!!
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-12-2009 o 18:39

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egoiste Zobacz posta
    do pejazu zdecydowanie lepszy 5D , zreszta na ten temat moze wiele powidziec Dariusz KOwalski zwany inaczej jako Loneley Wolf
    To albo jest ich 2 albo kolega mial na mysli Macka Duczynskiego a napisal to co napisal

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez makowina Zobacz posta
    D700.... niestety finansowo jest poza moim zasięgiem.
    Jeśli tak, to podawane jako argument canonowskie jasne szkła tez sa poza twoim zasięgiem. Cena 5D jest o 600 zł wyższa!!! niż D700. Więc jeśli cie nie stać na D700 to na 5Dmk2 też.
    Opcja zbudowania zestawu slubnego na canonie 5D i jasnych stałkach jest droższa niz zestaw który złozysz w nikonie (35/2, 50/1.4 lub1.8, 85/1.4 lub 1. lub w nikonie polecam zooma 24-70/2.8
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jeśli tak, to podawane jako argument canonowskie jasne szkła tez sa poza twoim zasięgiem. Cena 5D jest o 600 zł wyższa!!! niż D700. Więc jeśli cie nie stać na D700 to na 5Dmk2 też.
    Opcja zbudowania zestawu slubnego na canonie 5D i jasnych stałkach jest droższa niz zestaw który złozysz w nikonie (35/2, 50/1.4 lub1.8, 85/1.4 lub 1. lub w nikonie polecam zooma 24-70/2.8
    Panie Jacku... może tak - stać byłoby mnie na D700, ale powiem szczerze nie zastanawiałem się nigdy nad nim.
    dlaczego??
    Ponieważ wydawało mi się, że jest to aparat przeznaczony dla profesjonalistów przez duże "P", a ja się za takowego nie uważam.
    Poza tym trochę boję się 700'tki - boję się,że będę miał w ręku aparat który może mnie przerosnąć.
    Jednak czytając opinie ludzi na forum dochodzę do wniosku, że będzie on najlepszym rozwiązaniem... druga sprawa jest taka, że nie śpieszy mi się z wejściem w przemysł fotografii ślubnej... mam czas żeby nauczyć aparatu.
    Co jeszcze ...bardzo Panu dziękuję za bardzo cenne uwagi, oraz za przedstawienie mi modeli obiektywów Naprawdę jestem wdzięczny!

  7. #27

    Domyślnie

    Sorka za oftopa, ale czy Makowina moglbys podrzucic linka do jakiegos tutka jak sie robi takie niebo lub temu podobne?
    Dzieki
    S5 d70s n35 1.8 n50 1.8 n85 1.8 s10-20 n18-70 s70-200

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald Zobacz posta
    Hej kolego makowina, Twoje miasto to Golina, czy z Koninem sąsiaduje? jeśli tak to proponuje - choć spotkamy się w plenerze, każdy ciepło się ubierze, pobiegamy w okolicy, sam zobaczysz co się liczy, i tu szepnę w uszko równo - tylko Nikon, reszta g...
    P I Ę K N E...czy Ty tak często możesz?

  9. #29

    Domyślnie

    makowina, przynajniej nie strzelasz focha po mojej uwadze - to na plus

    Przy okazji dodam, że wszystkie foty które są na mojej stronie są robione d300 na wysokim iso 1600 minimum więc możesz zobaczyć czy ci takie ziarno odpowiada. Na stronce obok play masz full screena, foty skalują się do rozdzielczości monitora więc masz spore zdjęcia. Jak Cie stać na d700 i pasuje ci system Nikon to bierz bez zastanowienia, obsługa aparatu jest 99% identyczna co d300 tylko obrazek ładniejszy
    Ostatnio edytowane przez Roon ; 04-12-2009 o 20:08
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Roon Zobacz posta
    makowina, przynajniej nie strzelasz focha po mojej uwadze - to na plus

    Przy okazji dodam, że wszystkie foty które są na mojej stronie są robione d300 na wysokim iso 1600 minimum więc możesz zobaczyć czy ci takie ziarno odpowiada. Na stronce obok play masz full screena, foty skalują się do rozdzielczości monitora więc masz spore zdjęcia. Jak Cie stać na d700 i pasuje ci system Nikon to bierz bez zastanowienia, obsługa aparatu jest 99% identyczna co d300 tylko obrazek ładniejszy
    Roon nie jestem typem który fatwo się obraża - naprawdę!!! Poza tym miałeś sporo racji z obiektywami. Oczywiście takie sławy jak 85mm f/1.8 czy 50mm F1.4 były mi znane, o reszcie dobrze, że mi forumowicze napisali
    Co do Twoich zdjęć... Marcin - gratuluje oka!!!

    Cytat Zamieszczone przez JAH_MALL Zobacz posta
    Sorka za oftopa, ale czy Makowina moglbys podrzucic linka do jakiegos tutka jak sie robi takie niebo lub temu podobne?
    Dzieki
    Stary wystarczy nałożyć filtry ND i ustawić czas na min 30 sek - wiatr zrobi resztę za Ciebie
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 05-12-2009 o 17:43 Powód: proszę używać multicytatów.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •