Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Miękkie światło

    Jak uzyskać miekkie światło, dość mocne do oświetlenia modelki/modela w studio, albo jak manipulować światłem żeby uzyskać podobne efekty..? ( http://i49.tinypic.com/15i6hw4.jpg http://i46.tinypic.com/10gy5om.jpg http://i49.tinypic.com/kevslk.jpg ) Tzn czy mogło to byc światło stałe czy jakis blysk z softa..?
    A i jeszcze jedno, sorry za mnogość pytań, czy za jakość zdjecia i dokladnie odwzorowanie szczegółów moze odpowiadać matryca, tzn taka jak w D3x..?

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy ja wiem, czy to światło jest aż tak miękkie... Sądząc po cieniach był to niewielki softbox lub parasolka - raczej jedno źródło światła. Za odwzorowanie szczegółów może być odpowiedzialne wszystko, co jest między modelką a plikiem wynikowym podczas wykonywania danego zdjęcia.

  3. #3

    Domyślnie

    no swiatlo jest miekkie druga fota to raczej duza okta w 3 chyba byly dwa stripy bo widac bliki na rekach. duzy soft powinien dac rady albo beauty dish

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Jakoś inaczej rozumiem określenie miękkie światło. Tu są całkiem ostre cienie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jakoś inaczej rozumiem określenie miękkie światło. Tu są całkiem ostre cienie.
    To fakt.

    Ale jeśli autor chce coś takiego uzyskać to softbox w dodatku jeden sobie poradzi z grubsza. Pierwsze i trzecie to raczej słoneczko.
    Ostatnio edytowane przez kruszyna ; 05-12-2009 o 16:14

  6. #6

    Domyślnie

    tez stawiałbym na softa okta 80 z gridem to moja sugestia. A jesli chodzi CI o odwzorowanie to powiem szczerze że mnie to zdjęcia nie powala. Poza tym przydałoby się je wyostrzyć. Ja moją D80 ze szkłem Sigmy 24-60 spokojnie z dobrym swiatłem i GO jestem w stanie wyciągnąć sporo naprawdę. Cały pic chyba polega na dobrze wymodelowanym świetle jak i przynajmniej przyzwoitym szkle.

    pozdrawiam Ł.
    kilka puszek jakieś szkła i brak spiżarni do przechowywania + masa nauki ;p

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jakoś inaczej rozumiem określenie miękkie światło. Tu są całkiem ostre cienie.
    Do tego bym dodał, że światło mocno kierunkowe, czyli albo jakiś softbox z gridem, albo jakaś nasadka z plasterm miodu. Osobiście obstawiałbym softa z gridem.
    Zapraszam do skorzystania z usług fotografii i wideofilmowania ślubnego w Bydgoszczy.

    zawodowyfotograf.pl

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ja nic nie obstawiam, bo nie znam odległości w jakiej stała lampa. Może mały softbox bez grida? Może duże beauty? Może większy softbox ale z gęstym gridem?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •