Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie unoszenie lustra w nikonie D300-jak robic to dobrze?

    Od kilku tygodni posiadam nowego nikona D300 (wczesniej nikon D40) i caly czas ucze sie jego obslugi.. W nowym modelu nikona jest funkcja,ktora przy krajobrazach bardzo moze mi sie przydac a mianowicie MuP (uniesienie lustra),ktora pomaga wyzbyc sie jakiegokolwiek ruchu w trakcie wykonywania zdjecia z uzyciem statywu. Na poradnikach czytalem,ze po wcisnieciu migawki przy tej funcji lustro sie unosi co zreszta slychac,a po ok. 2 sekundach naswietla sie zdjecie.. I teraz pojawia sie problem,gdyz u mnei jak wciskam migawke (uzywam pilota z kablem do aparatu) i lustro sie unosi to po tych ok. 2 sekundach zdjecie nadal sie nei naswietla i zeby sie naswietlalo to musze dopiero wcisnac drugi raz migawke.. niewiem co robie nie tak,wiec prosze bardzo o pomoc w tej sprawie..
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba mylisz podniesienie lustra ze wstępnym podniesieniem lustra. To właśnie w tym drugim przypadku wyzwolenie migawki następuje automatycznie po wcześniejszym podniesieniu lustra (nie wiem czy jest to dokładnie 2 sekundy). Normalne i pełnoprawne podniesienie lustra działa na zasadzie pierwsze naciśnięcie spustu - podniesienie lustra, drugie naciśnięcie - wyzwolenie migawki.

  3. #3

    Domyślnie

    Pierwsze naciśnięcie spustu podnosi lustro, drugie naciśnięcie wyzwala migawkę. Tak jest w większości modeli (jeśli nie we wszystkich) i jest to normalne.

    Czy nie pomyliłeś wstępnego podnoszenia lustra (MuP) z samowyzwalaczem? Niestety nie da się tych funkcji połączyć ale skoro masz pilota to nie powinien to być kłopot.

    [edit]

    Przeczytałem jeszcze raz i chyba zrozumiałem. Źle zrozumiałeś poradnik albo ktoś w nim bzdury napisał, może miał na myśli żeby wyzwalać migawkę po ok 2 sekundach od podniesienia lustra? Osobiście radzę po ok 20-30 sekundach.
    Ostatnio edytowane przez xMAREKx ; 03-12-2009 o 15:18
    D200 | FM3a | C645

  4. #4

    Domyślnie

    w s5pro jest taka funkcja, która wyzwala migawkę w opóźnieniem - najpierw podnosi się lustro, "mikrochwilka" przerwy i migawka - wszystko za jednym naciśnięciem, w D300 podejrzewam musi być podobna;

    to opóźnione działanie migawki nie mylić ze wstępnym podnoszniem lustra
    pozdrawiam
    Artur

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markes1987 Zobacz posta
    Od kilku tygodni posiadam nowego nikona D300 (wczesniej nikon D40) i caly czas ucze sie jego obslugi.. W nowym modelu nikona jest funkcja,ktora przy krajobrazach bardzo moze mi sie przydac a mianowicie MuP (uniesienie lustra),ktora pomaga wyzbyc sie jakiegokolwiek ruchu w trakcie wykonywania zdjecia z uzyciem statywu. Na poradnikach czytalem,ze po wcisnieciu migawki przy tej funcji lustro sie unosi co zreszta slychac,a po ok. 2 sekundach naswietla sie zdjecie.. I teraz pojawia sie problem,gdyz u mnei jak wciskam migawke (uzywam pilota z kablem do aparatu) i lustro sie unosi to po tych ok. 2 sekundach zdjecie nadal sie nei naswietla i zeby sie naswietlalo to musze dopiero wcisnac drugi raz migawke.. niewiem co robie nie tak,wiec prosze bardzo o pomoc w tej sprawie..
    Kolego, polecam lekturę instrukcji - strona 93.
    Stoi tam jasno, że po włączeniu fuknkcji MUP, pierwsze naciśnięcie migawki podnosi lustro a dopiero drugie jej naciśnięcie powoduje otwarcie migawki. Jeśli w ciągu 30 sekund nie naciśniesz spustu drugi raz to aparat naświetli klatkę automatycznie.
    Z powodzeniem możesz wężyk spustowy schować
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  6. #6

    Domyślnie

    wlasnie o ta funkcje pytam,bo nie bardzo wiem jak ta funkcje wlaczyc,aby przez jedno nacisniecie migawki najpierw lustro sie podnioslo,a po chwili wyzwolila sie migawka.. Ktos wie jak wlaczyc ta funkcje?
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

  7. #7

    Domyślnie

    Marcinie T.
    jesli chodzi o MUP to juz wiem jak z niej korzystac,ale powyzej napisalem o ktora dokladnie mi chodzi i jesli ktos potrafi mi pomoc w tej kwestii (jedno nacisniecie spustu-podniesienie lustra i po chwili samoistne wyzwolenie migawki). Wybaczcie moja ciekawosc,ale D300 mam od niedawna i tak naprawde ciagle poznaje ten aparat.. pozdrawiam i dziekuje wszystkim za aktywnosc w mojej sprawie
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •