Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    to tu, to tam ale z Dolnego Śląska :]
    Posty
    103

    Domyślnie SD i CF do D300s

    Dzień dobry!

    Planuję zakup kart do obu slotów pamięci.
    Możecie mi doradzić cos sprawdzonego, żeby dobrze współpracowały ze sobą i z aparatem?

  2. #2

    Domyślnie

    Sandisk Extreme IV CF
    Sandisk Extreme IV SD
    Na pewno beda do siebie pasowac , no i sa dobre i sprawdzone.
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

  3. #3

    Domyślnie

    Przy okazji, jak to jest teraz z kartami SanDiska? Czy modele z numerkami nie zostały zastąpione przez Extreme/Extreme Pro?

    Cytat Zamieszczone przez Matey3000 Zobacz posta
    Sandisk Extreme IV SD
    Nie spotkałem się z taką. SD są chyba III
    Ostatnio edytowane przez mcl ; 03-12-2009 o 11:47

  4. #4

    Domyślnie

    PLANATAGINIS Kup dobre firmowe nie tanie karty. Tanie wykladaja sie w najmniej odpowiedniej chwili.
    No i lepiej 2 mniejsze niz 1 wieksza.
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

  5. #5

    Domyślnie

    Kupiłem ostatnio Sandiska Ekstrema 4 , mam Sandiska SD też ekstremę . Od dwóch dni robie nimi zdjęcia . Tak naprawdę to D300s nie wyciągnie więcej niż 25mb na sekundę . Mimo że karty CF powinno pracować z większymi prędkościami na D300s . To niestety tyle nie wyciagnie . Chcę zapisać kilka naraz muszę trochę poczekać . Te czwórki to są chyba najlepsze dla tego typu aparatu , choć i na trójce kolegi nie spostrzegłem różnicy .

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    to tu, to tam ale z Dolnego Śląska :]
    Posty
    103

    Domyślnie

    Powiedzcie mi proszę czy znane Wam są przypadki z podrabianymi kartami LEXAR?
    Upatrzyłam sobie kartę na Allegro w dość okazyjnej cenie i nie wiem czy ryzykować?

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel1967 Zobacz posta
    Kupiłem ostatnio Sandiska Ekstrema 4 , mam Sandiska SD też ekstremę . Od dwóch dni robie nimi zdjęcia . Tak naprawdę to D300s nie wyciągnie więcej niż 25mb na sekundę . Mimo że karty CF powinno pracować z większymi prędkościami na D300s . To niestety tyle nie wyciagnie . Chcę zapisać kilka naraz muszę trochę poczekać . Te czwórki to są chyba najlepsze dla tego typu aparatu , choć i na trójce kolegi nie spostrzegłem różnicy .
    Ja również posiadam Sandiska Extreme IV. Zapis rzekomo wynosi 40MB/s.
    Zrobiłem teraz serię aż do zapchania buforu. 14 klatek w 2 sekundy i zapchało. Zapis od momentu puszczenia spustu trwał 20s.
    Wielkość wszystkich RAWów to 108MB więc zapis podczas 1s to 5,4MB/s
    Wiedząc to wcześniej, kupiłbym tańszą kartę.

    Teraz seria TIF-ów. Również po 14 klatkach w 2s bufor został zapełniony.
    Ich wielkość to 493MB. Zapis trwał 55s. Tu już lepiej. Zapis podczas 1s to 8,96Mb/s

    Zaglądnijcie tu
    http://forum.nikon.org.pl/showthread...30#post1617630
    Spodziewałem się trochę lepszych wyników, ale chyba się przeliczyłem

    Wychodzi na to że nie ma się co porywać na super karty o dużych prędkościach bo aparat i tak nie wydoi tyle.

    Testował ktoś na Sandisku SDHC Extrme III 8GB ? Miałem taką w D90 i ciekaw jestem jakby to z nią wyglądało i czy wiele przepłaciłem
    Ostatnio edytowane przez MikeS ; 05-12-2009 o 12:00
    Nikon L20 + MB-D10 + SB-900 + C17-40
    Nigdy nie oceniaj człowieka po kilku postach z forum bo będziesz nikim

  9. #9

    Domyślnie

    No u mnie nie wiem dlaczego bufor bardzo szybko blokuje . Bufor pamięci nie jest u mnie lepszy niż w Pentaxsie K10 . Trzy , cztery rawy i zwalnia . Mam D300s . Jak to się dzieje ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel1967 Zobacz posta
    No u mnie nie wiem dlaczego bufor bardzo szybko blokuje . Bufor pamięci nie jest u mnie lepszy niż w Pentaxsie K10 . Trzy , cztery rawy i zwalnia . Mam D300s . Jak to się dzieje ?
    U Ciebie sprawa wydaje się być prosta. Wejdź w:
    Menu => Menu Fotografowania => Zapisywanie NEF (RAW) => Głębia kolorów NEF (RAW) => wybierz 12-biotwa
    Prawdopodobnie masz zaznaczone 14-bitową. Przy tym ustawieniu zrobisz chyba 2,5 kl/s

    Cytat z 70 strony instrukcji
    Zdjęcia NEF (RAW) są zapisywane z 14-bitową głębią kolorów, co powoduje zwiększenie rozmiaru pliku w stosunku do plików z 12-bitową głębią kolorów o około 1,3x, ale zapewnia wzrost ilości zapisywanych danych o kolorach. Maksymalna szybkość rejestracji zdjęć spada do 2,5 kl./s.
    Ostatnio edytowane przez MikeS ; 05-12-2009 o 14:16
    Nikon L20 + MB-D10 + SB-900 + C17-40
    Nigdy nie oceniaj człowieka po kilku postach z forum bo będziesz nikim

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •