Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie problem z wyborem

    Witam wszystkich,
    moja przygoda z fotografią jest krótka, ale w trakcie intensywnego rozwoju.
    Mam możliwość rozdysponowania określonej sumy i chciałabym dokonać jak najlepszego wyboru. Portrerty, fashion - to 'działy', które interesują mnie zdecydowanie najbardziej. Zastanawiam się nad zakupem Nikona D300 i szkła 85 1.8 lub Nikona D90 i 85 1.4. Po długotrwałym wertowaniu i szperaniu gdzie popadnie, skłaniam się ku drugiej opcji. Czy Wasze zdanie jest podobne?
    Czy ma ktoś doświadczenie w pracy z tymi obiektywami? Czy 4 tys za szkło Nikona 85 1.4 to opłacalny wydatek, jak wypada ten obiektyw w porównaniu np. z czterokrotnie tańszym szkłem Falcona?
    Podkreślam, nie wiem jeszcze zbyt wiele (będę wdzięczna, gdy obejdzie się bez ironizacji), wiem natomiast, że będę musiała intensywnie podążać w tym kierunku. Która z opcji, biorąc pod uwagę moje tematyczne preferencje, będzie lepszą inwestycją na przyszłość?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sophie Zobacz posta
    Zastanawiam się nad zakupem Nikona D300 i szkła 85 1.8 lub Nikona D90 i 85 1.4. Po długotrwałym wertowaniu i szperaniu gdzie popadnie, skłaniam się ku drugiej opcji. Czy Wasze zdanie jest podobne?
    Moje tak. Zdecydowanie D90 i 1.4.


    Cytat Zamieszczone przez sophie Zobacz posta
    Czy ma ktoś doświadczenie w pracy z tymi obiektywami? Czy 4 tys za szkło Nikona 85 1.4 to opłacalny wydatek, jak wypada ten obiektyw w porównaniu np. z czterokrotnie tańszym szkłem Falcona?
    Nikkor ma AF. To rewelacyjny obiektyw, nie zastanawiać się, tylko brać.

    Pozdrowienia.
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  3. #3

    Domyślnie

    Ja uzywam Nikkora 85mm 1.8 wraz z D300 i bardzo sobie chwale to polaczenie.

    Pzdr

  4. #4

    Domyślnie

    ja na Twoim miejscu na pewno bym nie wydał 4 tys. na 85 1,4.....przynajmniej nie na dzień dobry....

    można by kompletować coś z tego
    85 1,8
    sb900 + statyw + parasolka
    50 1,8 / 1,4
    35 1,8
    T 17-55 2,8

    jak coś ominąłem, to dodajcie: )
    Ostatnio edytowane przez Antonioo ; 02-12-2009 o 12:35

  5. #5

    Domyślnie

    Nie ma tamrona 18-55/2.8, jest 17-50/2.8. Moim zdaniem nie ma sensu się bawić w 85/1.8, już ten falcon będzie lepszy znacznie o ile modele zechcą stać w miejscu.
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  6. #6

    Domyślnie

    Falcon? Chyba raczej samyang. Te falconowe wersje jakies takie.
    D90 + słoik po Kieleckim

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sophie Zobacz posta
    D90 i 85 1.4
    Zdecydowanie! Do zdjec modowych i portretow raczej nie potrzebna Ci pancer-pucha jaka jest D300. A roznica miedzy 85 1.8, a 1.4 jest spora. Do podanych przez Ciebie zastosowan idealne, miodne szkielko. Na pewno nie pozalujesz
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sophie Zobacz posta
    ...D90 i 85 1.4...
    D90 jak najbardziej. Co do szkła, to oprócz 85 /1.4 i 85 /1.8 (ze względu na cenę i relację cena/jakość) myślę, że warto wziąć pod uwagę także 105 /2 DC - bardzo fajne szkło, w cenie zbliżonej do 85 /1.4 (która jest niby jaśniejsza, ale jak dla mnie i tak wymaga przymknięcia).
    Ostatnio edytowane przez x-prep ; 04-12-2009 o 01:02

  9. #9

    Domyślnie

    135/2 DC i dłuższe i tak biją to wszystko co powyżej, ale moim zdaniem na początek nie jest istotne, którą z tych swoich kombinacji wybierzesz, będziesz zadowolona. Ja bym raczej brał D90 + 85/1.4, bo uważam, że lepiej inwestować w szkła niż w puszki, ale to banał. Jedyną sytuacją, w której bym rozważał w ogóle D300 + 85/1.8 to taka, że D300 miałby coś takiego, bez czego nie mógłbym żyć, a D90 by tego nie miał. Otóż nie ma on niczego takiego jak dla mnie. Dlatego mój wybór to D90 + 85/1.4.

    No i moim zdaniem 85/1.4 wcale nie wymaga przymknięcia (choć do portretu ja i tak zazwyczaj domykam do 2,8 przynajmniej, czy to 50, 85 czy 135).
    Ostatnio edytowane przez karolt ; 04-12-2009 o 18:24
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar maćko160
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Bielsko - Biała
    Posty
    61

    Domyślnie

    jeśli zamieżasz iść w szkła typu falcon/samyang to kupuj D300 albo coś innego co ma pomiar światła, ale moim zdaniem raczej lepiej jest dołożyć do tego nikkora 85 f/1.4 i cieszyć sie nim z d90
    nikon

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •