Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52
  1. #1

    Domyślnie PORTFOLIO - jak zrobic

    Witam,

    mam pytanie, jak zrobić darmowe portfolio?

    Z gory dziękuję

    Radek.

  2. #2

    Domyślnie

    No zrobić stronkę za darmo i wrzucić ją na darmowy hosting....
    Darmowych hostingów nie znam a co do darmowych sposobów na portfolio to zerknij na http://lucis.pl/2007/07/30/11-darmowych-sposobow-na-stworzenie-fotograficznego-portfolio-w-internecie/
    Poza tym zawsze masz simple viewera którego różne modyfikacje widuje się w sieci

  3. #3

    Domyślnie

    1. Poszukiwanie darmowego hostingu.
    Wybór serwerów jest całkiem spory - poniżej kilka propozycji:


    2. Domena za 0zł.
    Moim zdaniem najlepszym wyjściem w przypadku niekomercyjnych projektów mających coś wspólnego ze sztuką jest art.pl. Uzyskujemy w ten sposób przyzwoity alias, który już w pewnym stopniu określa zawartość strony, a przy tym jest łatwy w zapamiętaniu. Alternatywą dla niego może być także prv.pl (nieco mniej atrakcyjna końcówka).

    3. Budowa portfolio.
    Tutaj ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia i umiejętności... a jeśli kiedykolwiek mieliśmy styczność z podstawami nie będzie dla nas dużym problemem ich rozszerzenie o nowe standardy. Niestety zajmie to kilka(naście) wieczorów z piwem w ręce, ale za to będziemy mieli satysfakcję z wykonanej roboty i zaoszczędzimy trochę grosza. Z pomocą przyjdą różnego rodzaju rankingi, skrypty oraz tutoriale. Poniżaj zamieszczam garść niekiedy przydatnych linków:

    Samą galerię możemy założyć w oparciu o na przykład:

    Ściągawki, gdy już zaczniemy pisać: webanddesigners.com - 34 cheat sheets

    4. Pozycjonowanie strony i dodanie jej do wyszukiwarek.
    Na dobry początek poszukiwań o tym "co i jak":



    5. Na koniec.


    Zamykając post, moim zdaniem najlepszym* darmowym rozwiązaniem na obecną chwilę jest:
    000webhost.com + art.pl + [ pl.wordpress.org (z dodatkami) lub simpleviewer.net (wzbogacony o szablon html/css) ] = 0.00$

    *) Dającym spore pole manewru i nie wymagającym przy tym dużej wiedzy z zakresu tworzenia stron www.
    Ostatnio edytowane przez everyman ; 30-11-2009 o 19:55

  4. #4

    Domyślnie

    Heh, pisałem, pisałem i mnie kolega ubiegł, wyczerpując w zasadzie temat.
    Sam nie wiedziałem wielu rzeczy, także również dziękuję everyman

    Jeszcze w kwestii kreatorów i designu, proponuję zajrzeć do stosownego działu np. na download.idg.pl, i przejrzeć - darmowe bądź 'triale' - kreatory www.
    Wiele z nich oferuje gotowe szablony, które mogą podsunąć pomysły, a i można je wykorzystać w połączeniu z tymi zaproponowanymi powyżej.
    Jeśłi strona zawiera jakieś bardzo dynamiczne treści (mam na myśli często zmieniane/aktualizowane obrazy), polecam jeszcze nie wspomniany minishowcase.net, automatyczny kreator galerii.

    pzdr
    mati

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie, naprawdę jesteście pomocni Fajnie, że się da

    Raz jeszcze dzękuję!!!!!!!!!!!

  6. #6

    Domyślnie

    odgrzebuje temat,

    czy korzystał ktoś z was z Joomla! ? i do tego z programu (arister ? nie pamietam czy to dokladna nazwa) ?

    Jest to jakas alternatywa do wordpressa ?

  7. #7

    Domyślnie

    ja mam postawioną stronę na joomli i bloga na wordpressie - smiga az milo - naprawdę polecam

  8. #8

    Domyślnie

    jak edytowałeś to na joomli ? czymś podobnym do aristera ?

  9. #9

    Domyślnie

    sorry, że odgrzebuje temat niczym archeolog , ale sprawe dot. pozycjonowania chciałem trochę wyprostować:
    [QUOTE=everyman;1610455]1. Poszukiwanie darmowego hostingu.


    4. Pozycjonowanie strony i dodanie jej do wyszukiwarek.
    Na dobry początek poszukiwań o tym "co i jak":

    pozdr. mfs

  10. #10

    Domyślnie

    stronygratis.pl ?!?!
    Dziala ladnie kilka darmowych szablonow i latwa budowa wlasnej strony bez znajomosci HTMLa......nie mam o HTMLu pojecia wiec z tego skozytalem....
    Czas jednak sie przesiasc na cos komercyjnego....narazie jeszcze mysle

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •