Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie ustawienie precyzyjnego AF D300

    Dzisiaj próbowałem pobawić się precyzyjnym ustawianiem AF w moim D300 i z Sigmą 50 1.4 HSM , która wydaje mi się że ostrzy lekko przed obiektem. Po regulacjach nie ma żadnej różnicy . Ustawiałem na maksa od +20 do -20 i wydaje mi się że nic się nie zmienia. Czy jest możliwe , że z niektórymi obiektywami ta funkcja nie działa ?

  2. #2

    Domyślnie

    z tego co pamiętam oprócz samej korekty, musisz przy opcji odpowiedzialnej za tą funkcję zaznaczyć "tak". Ten post ma na celu naprowadzenie Cię na rozwiązanie gdyż nie mam ww aparatu, (coś mi dzwoni ale nie wiem gdzie)
    x-t10

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki i chyba znalazłem rozwiązanie. Do wszystkiego zabrałem się jeszcze raz i z dobrym statywem i oświetleniem. No i różnica jest , tylko ja myślałem że to będzie kilometrowa różnica , a tu nagle przy ostrzeniu z metra między +20 a -20 jest około 1 cm. Przy wielu próbach z różnym oświetleniem doszedłem do wniosku , że powinienem ustawić +8. Teraz idę w plener sprawdzić.
    PS
    Po co mi to było. To wszystko przez brak zajęć w niedzielę , tak fajnie się zdjęcia robiło tym szkiełkiem

  4. #4

    Domyślnie

    Tia, miałem to samo z moim którymś szkiełkiem, w końcu się wściekłem i zostawiłem na "zero"
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #5

    Domyślnie

    ja tez to ostatecznie wylaczylem ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •