Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie jesien nad jeziorem

    po ostatniej dyskusji czy wystawiac foty czy nie, koledzy "amatorzy" przekonali mnie, wiec pokazuje i slucham uwag


    1

    2

    3

    4


    ps.wiem ze niebo powinno byc ciekawsze, tylko jakos nie moge go uchwycic zeby nie bylo ...jak to sie mowi "wyprane"
    Nikon D80 l S 17-70 Macro HSM l N 50/1.8 l T 55-200 l SB400 l kilka filtrów i duze checi

  2. #2

    Domyślnie

    kolorystycznie najlepiej mi pasi 3, 1 podoba mi się a 2 i 4 trącą raczej banalnością ale mają jednoą wspólną wadę - wyprane z koloru niebo.Musisz zainwestować w dobry filtr polayzacyjny i ewent.szarą połowkę (polecam cokina)
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kadr to 1 mi się bardzo podoba. Ładnie światło zagrało. Kolorki też odpowiadają, szkoda tego nieba.
    Jak ratować? Albo jak Vladek_Tychy szara połówka lub/i polarek, albo hdr i zabawa w cyfrowej ciemni. (prosiłbym o nie imanie znów wątku filtr/technika cyfrowej obróbki.
    Pozdrawiam.
    MamiyaRB67, D90, D70, 12-24, 18-70, 28-80, 35, 50, 180, 70-300...
    |||blog ||| maciejsimm.com|||

  4. #4

    Domyślnie

    zdecydowanie nr 3

  5. #5

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie trzeba inwestowac w filtry żeby uzyskać bardziej niebieskie niebo. Przede wszystkim przed zrobieniem zdjęcia popatrz jakie to niebo jest, czy jest faktycznie piękne niebieskie, czy są chmury i jakie. Jeśli są chmurki na dużej wysokości, taka cienka warstwa chmurek przeszkadza w uzyskaniu wyrazistego koloru nieba. Na twoich zdjęciach 1 i 4 sa takie chmurki. Do tego dochodzi położenie względem słońca. Jeśli masz słoneczko za plecami to prędzej uzyskasz takie niebo z pogłebionym niebieskim. No i jeszcze ustawienia ekspozycji, tego juz Ci nie wyjaśnie bo trzeba samemu do tego dojść.

  6. #6

    Domyślnie

    dzieki za opinie. wiem ze z niebem musze jeszcze kombinowac (dobrze ze mam chociaz tego swiedomosc ) ale to trzeba chyba metoda prob i bledow. nio i niedlugo kupie fitry to wtedy tez bedzie inaczej skoro 3 jest w miare to co powiecie o tym

    Nikon D80 l S 17-70 Macro HSM l N 50/1.8 l T 55-200 l SB400 l kilka filtrów i duze checi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •