Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie D40 i tryb Auto-problem

    Witam, ostatnio pojawil sie w moim D40 dziwny problem. Mianowicie w trybie Auto cos chyba zrabalo sie z czujnikiem poniewaz nie zmienia automatycznie dlugosci czasu naswietlania. Chodzi tu o fakt gdy jest podniesiopna lampa -lub gdy aparat automatycznie podniesie lampe. Czas ustawia wtedy na 60 no i niestety fotki sa cale przepalone. gdy lampa jest opuszczona wszystko jest ok. To samo na trybie P. Dodam ze sam robie zwykle na Manualu(wszystko jest tutaj ok) jednak lustrzanke uzytkuja takze domownicy pstrykajacy glownie na Auto. Mi to by tak bardzo nie przeszkadzalo - mialbymm wieksza motywacje do robienia na manualu jednak wiadomo-inni tez chca popstrykac.
    Jak taki fant naprawic? Moze cos w ustawieniach zmienic ? (chociaz watpie bo sprawdzilem wszystko), nie moglem znalezc podobnego watku. Dzieki za odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Jest taka opcja w menu, najdluzszy czas otwarcia migawki z lampa blyskowa. Domyslnie jest ustawiony 1/60s. Krotszego juz czasu(w menu) ustawic sie nie da, tylko dluzszy niz w tym przypadku. Nie mam juz d40 wiec nie moge sprawdzic. Nie robilem zdjec w trybie Auto ale troche mnie to dziwi, ze aparat przepala. Automat sam powinien ustawic sobie czas krotszy niz 1/60 jesli potrzeba, zeby nie przeswietlic. Moze masz wylaczony ttl w lampie wbudowanej?

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Zrób reset, lampa w D40 powinna pracować do 1/500(dzięki migawce hybrydowej)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wesu Zobacz posta
    Moze masz wylaczony ttl w lampie wbudowanej?
    w trybie auto ttl nie może być wyłączony.

  6. #6

    Domyślnie

    Panowie dzieki za odpowiedzi, juz pisze co i jak (niestety problem nadal nie rozwiazany ale napisze troche wiecej o problemie:

    - reset do fabrycznych dalem od razu jak zauwazylem ten problem - nic to nie dalo

    - aparat w trybie auto w ciemnych (lub mniej) pomieszczeniach podnosi lampe i wtedy jedyny czas to 1/60, obojetnie czy jest jasno czy ciemno, nawet w sloneczny dzien gdy podniose lampe w trybie auto i tak bedzie 1/60. Bez lampy czasy ustawia juz poprawnie.

    - dla porownania:
    tryb P - ta sama sytuacja
    tryb S - max na lampie to 1/320 s
    tryb A - tak jak w Auto 1/60s

    trby M jest wszystko ok gdyz wiadomo - samemu ustawiam parametry.
    Wczesniej tak jak pisze grafzero lampa chodizla spokojnie do 1/500 na auto (zreszta to max jesli chodzi o tryb manualny)

    Wesu, nie znalazlem w menu "najdluzszy czas otwarcia migawki z lampa blyskowa" - w instrukcji tez nie mam takiej opcji.
    Aparat jest dobrze uzytkowany, ani razu nie mial twardego upadku, co jakis czas czyszcze. Pracuje prawie caly czas na jednym obiektywie.
    Mam obawy ze poszlo cos w srodku ze softem
    Ostatnio edytowane przez kameleon30 ; 28-11-2009 o 15:06

  7. #7

    Domyślnie

    Witam. Aparat w trybie AUTO i P ustawia chyba zawsze jeden czas (1/60 chyba że w menu ustawi sie inaczej) i jedna przysłonę. Steruje jedynie mocą lampy( jak się mylę to mnie poprawcie).

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Starachowice
    Posty
    91

    Domyślnie

    Aparat moim zdaniem jest 100% sprawny, d40 tak ma, ale czy da się to zmienić w menu już pewien nie jestem. Domyślnie ustawia na 1/60, przysłonę może ustawiać zależnie od warunków i regulować moc błysku, nie mam już d40, więc nie sprawdzę a na auto pstrykałem dosłownie kilka razy, ale ten stały czas pamiętam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kameleon30 Zobacz posta
    - dla porownania:
    tryb P - ta sama sytuacja
    tryb S - max na lampie to 1/320 s
    tryb A - tak jak w Auto 1/60s
    No to kolego, wygląda na to, że jest wszystko ok i instrukcja obsługi się kłania...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #10

    Domyślnie

    czyli jesli z czasami jest wszystko ok to rozumiem ze zrypala sie lampa? (jesli na automacie steruje jej moca).
    Na pewno wszystko nie jest ok bo zdjecia na auto przy lampie wychodzi dobre 1 na 5. Reszta jest cala biala. Wyglada to tak: robie fotke w pokoju wieczorem na auto, z lampa - fota cala biala, robie nastepne to samo, dopiero za 3 lub 4 razem przy tych samych ustawieniach, nawet nie odrywajac aparatu od oka fota wyjdzie ok. Nie wiem w takim razie co sie zepsulo? Sterowanie moca lampy w trybie auto?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •