Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: d90 a portret

  1. #1

    Domyślnie d90 a portret

    pewnie dubluje jakis watek ale nie znalazlem.czy ktos moze opisac swoje doswiadczenia PORTRETUJĄC z d90 w studiu i w plenerze.jakies PRAKTYCZNE uwagi,definiowanie skóry,kolorystyka, obrazowanie, czy NX radzi sobie z portretem itepe.bede wdzieczny za kazdy post.Pozdrawiam...
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tam wielkim specem - nie jestem cały czas się uczę - i wszystko z mojej stronki (poniżej) jest z D90Z niczym problemów nie miałem.Pzdr

  3. #3

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że za te pieniądze lepszej puszki się nie kupi. Pomyśl nad dobrym szkłem i cykaj ile się da

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli do portretów równie dobrze sprawdzi się Canon 40d. Dla niektórych ma przyjemniejsze kolory.
    D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Moonbeam Zobacz posta
    Jeśli do portretów równie dobrze sprawdzi się Canon 40d. Dla niektórych ma przyjemniejsze kolory.
    podobno te kolory sa osiągalne rowniez w d90 po sciągnieciu odpowiednich profili. Poza tym z pewnosia ma ktos jakies doswiadczenie w foceniu pejzazu z d90, akurat wysycone kolory raczej w tego rodzju fotografi powinny sie sprawdzic.Przyznam,ze d200 ma swietne portretowe obrazowanie,jednak ograniczenie sie do ISO 100 jest bardzo klopotliwe. BTW 40d juz nie produkuja i jego cena gwaltowniepodskoczyla;(
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

  6. #6

    Domyślnie

    Posiadam d90 i powiem poraz kolejny że kolory przez niego generowane moze nie są przesadzone i nienaturalne ale w porównaniu z d200 (a nawet d70)(swego czasu porównywałem nefy tych samych scen na podobnych ustawieniach) i muszę stwierdzić iż są bardziej ostre miejscami takie 'cukierkowate'. Nie jest to co prawda az tak dokuczliwe i na dużą skale, jednak zaobserwowałem takie zjawisko.

    Przy okazji chciałbym zapytać z lekka ot: czy wgrane profile wpływają na zdjęcia robione w nefach czy tylko na te robione w jpg?
    make pictures, not war

  7. #7

    Domyślnie

    Też posiadam d90 i robię w sumie głównie portrety.
    Spisuje się świetnie, tutaj mała próbka: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=123624

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chamaeleo Zobacz posta
    Też posiadam d90 i robię w sumie głównie portrety.
    Spisuje się świetnie, tutaj mała próbka: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=123624
    watek o kolorach w D90 a Ty wrzucasz linka do małych znaczków pocztowych ze srednia konwersją do BW
    Ja portretuje D90 i do kolorów nie mam absolutnie zadnych zastrzeżen. Kwestia dopasowania sobie pewnych narzedzi i podstawowych korekcji i gra
    A co do profili wgrywanych do aparatu - działaja rzecz jasna na jpg

  9. #9

    Domyślnie

    Oczywiście że można sobie wszystko dopasować
    Podczas moich poszukiwań lustrzanki troche sie dowiedziałem oraz potestowałem kilka aparatów i jeśli chodzi o zdjęcia prosto z puszki to canon wygrywa miałem doczynienia z 40d i 50d, zdjęcia są po prostu ładniejsze. Oczywiście w d90 można uzyskać taki sam lub zbliżony efekt jednak trzeba sie trochę pobawić w ustawienia suwaczkami w jakimś programie. Wywołując RAW zawsze więcej korekcji musiałem robić przy NEFach d90 (np. AWB to kpina w tym modelu). W canonie zawsze to były minimalne korekty (camera faithfull to naprawde świetny profil
    Podczas mojego wyboru cena była bardzo ważnym krytrtium i padło na d90 i jestem bardzo zadowolony (różnica w cenie wynosiła około 800zł i za nią kupiłem sobie N50 1.8, statyw oraz torbę), jednak gdyby cena nie grała tak dużej roli wybrałbym canona i byłbym bardziej zadowolony
    make pictures, not war

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bust Zobacz posta
    Oczywiście że można sobie wszystko dopasować
    Podczas moich poszukiwań lustrzanki troche sie dowiedziałem oraz potestowałem kilka aparatów i jeśli chodzi o zdjęcia prosto z puszki to canon wygrywa miałem doczynienia z 40d i 50d, zdjęcia są po prostu ładniejsze. Oczywiście w d90 można uzyskać taki sam lub zbliżony efekt jednak trzeba sie trochę pobawić w ustawienia suwaczkami w jakimś programie. Wywołując RAW zawsze więcej korekcji musiałem robić przy NEFach d90 (np. AWB to kpina w tym modelu). W canonie zawsze to były minimalne korekty (camera faithfull to naprawde świetny profil
    Podczas mojego wyboru cena była bardzo ważnym krytrtium i padło na d90 i jestem bardzo zadowolony (różnica w cenie wynosiła około 800zł i za nią kupiłem sobie N50 1.8, statyw oraz torbę), jednak gdyby cena nie grała tak dużej roli wybrałbym canona i byłbym bardziej zadowolony
    mogles wybrac 450d...obrazowanie canona, ktore lubisz,puszki porownywalne...no wiecej funkcji w d90 + video ale w koncu chodzi o fotkicanon dla odmiany lepsza rozdzielczość itepe...
    pozdrawiam
    st.
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •