Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie D300s+N17-55 zależność FF i BF od stanu aku.

    Witam,
    dzisiaj dotarł do mnie D300s, w celu rozładowania aku z zestawu,
    a nie wiele w nim energii na dzień dobry jest, i z niecierpliwości ,
    podpiąłem świeżo nabytego, używanego N17-55 i … skucha,
    FF na centymetr, ogniskowa 55/f2.8 dystans z 1 metr (u poprzedniego właściciela na d300 był OK).
    Nic to pomyślałem, wyszukałem w menu precyzyjne dostrajanie, przesunąłem na +10 i było super.
    Kilka fotek, na różnych ustawieniach , a szkiełko jak żyletka ostre.
    Aku się skończył, to trafił na ładowarkę.
    A ja za instrukcję się zabrałem. …

    Po naładowaniu aku, zapodałem go do D300s, pierwsze fotki i coś mi nie ostro,
    pewnie od czytania przy-ślepłem, pomyślą życzliwi,
    niestety nie odpowiem uprzejmie.
    Po podłączeniu świeżego akumulatora, obiektyw dostał BF i to dokładnie o tyle ile go przestawiłem wcześniej,
    teraz jest precyzyjne dostrojenie na „0” i szkło idealnie trafia w punkt.
    Jak się aku będzie kończył to sprawdzę jak to wygląda.
    Ciekawią mnie wasze spostrzeżenia.

    Jeszcze jedna „zagwozdka” .

    Dwie karty, główna CF 8Gb, dodatkowa SD2Gb.
    Po ustawieniu zapisu RAW na główną i JPG fine na dodatkową, stan możliwych do zapisu zdjęć na karcie głównej , spada o połowę.
    W instrukcji, jest info, że w pierwszej kolejności jest wyświetlana pojemność karty głównej,
    czyli ustawienie RAW dla głównej i JPG dla dodatkowej,
    nie powinno mieć wpływu na wyświetlaną ilość zdjęć, w odniesieniu do ustawienia samego RAW i przepełnienia dla dodatkowej.
    8GB RAW nieskompresowane to 398 zdjęć
    2Gb JPG fine to też ze 400zdjęć
    Można to jakoś ustawić, aby ilość RAW się nie zmieniała (opcja Główna RAW+dodatkowa JPG),
    czy muszę kupić większą kartę SD ?
    ... N17-55/2.8 ...

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze primo nowego akumulatora nie należy rozładowywać tylko po wyjęciu z opakowania włożyć do ładowareczki celem naładowania , no ale to tylko akumulator, pies z nim tańcował
    Po drugie primo zbieg okoliczności chochlik emocjonalno wzrokowy tudzież inny problem techniczny trapi zestaw bądź trapił kilkanaście minut
    Po trzecie primo aku ma układ elektroniczny dość zmyślnie rozbudowany czuwający nad nadmiernym obciążeniem, rozładowaniem za dużym prądem i pozwala rozładować akumulatorek tylko do pewnej pojemności
    Całkiem możliwe , że coś przy okazji zapinania, odpinania szkła nabroiłeś, potem nie chcący naprawiłeś, lub się naprawiło.
    Po czwarte primo stan aku nie ma i nie może mieć wpływu na błędy w ogniskowaniu.

    Gratuluje zakupu i radości, że już dobrze działa.

    moim daniem według mnie
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #3

    Domyślnie

    Po primo ultimo, akumulatorkowi nic nie będzie, jak piszesz ma takie cuś co ma toto zabezpieczać przed takimi jak ja,
    a po za tym dobrze mu zrobi(ło) naładowanie od stanu min.
    Chochlik nie możliwy, bo fotki porównywałem, przed i po wymianie aku.
    Szkiełko delikatnie podpinałem, oj delikatnie ...
    Stan aku nie ma wpływu na trafność AF, fakt bezsprzeczny,
    ot taki wybryk natury, na szczęście krótkotrwały się trafił.
    ... radość z posiadania aparatu bezcenna
    ... N17-55/2.8 ...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schlag Zobacz posta
    Po primo ultimo, akumulatorkowi nic nie będzie, jak piszesz ma takie cuś co ma toto
    Też podejrzewam, że nic mu nie będzie, ale to co napisałem zaleca producent. Przed używaniem akumulatora należy je "do pełna zatankować "
    Co do chochlików i psikusów to rozważając teoretycznie, a też i z doświadczenia mogło się np zdarzyć, że jakiś paproszek przykrył czujnik w komorze lustra po czym gdy aparat zmieniał pozycję i ulegał drganiom podczas pracy, paproszek też zmienił pozycję. Niby sprzęt nowy to takich rzeczy być nie powinno ALE ALE nie jedno już widziałem i słyszałem z ust doświadczonych userów sprzętu. Zapinanie odpinanie szkła też mogło mieć na ko wpływ, jakieś lekutkie zasyfienie styków do komunikacji szkła z body też mogło mieć miejsce, a w końcu czary tez w przyrodzie występują tak czy siak dobrze, że jest OKEJJJ
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schlag Zobacz posta
    Jeszcze jedna „zagwozdka” .

    Dwie karty, główna CF 8Gb, dodatkowa SD2Gb.
    Po ustawieniu zapisu RAW na główną i JPG fine na dodatkową, stan możliwych do zapisu zdjęć na karcie głównej , spada o połowę.
    W instrukcji, jest info, że w pierwszej kolejności jest wyświetlana pojemność karty głównej,
    czyli ustawienie RAW dla głównej i JPG dla dodatkowej,
    nie powinno mieć wpływu na wyświetlaną ilość zdjęć, w odniesieniu do ustawienia samego RAW i przepełnienia dla dodatkowej.
    8GB RAW nieskompresowane to 398 zdjęć
    2Gb JPG fine to też ze 400zdjęć
    Można to jakoś ustawić, aby ilość RAW się nie zmieniała (opcja Główna RAW+dodatkowa JPG),
    czy muszę kupić większą kartę SD ?
    Pytanie - jak masz ustawiony w puszce priorytet kart? Czy na pewno pierwsza jest CF? Może masz odwrotnie i stąd ten problem z ilością zdjęć na kartach.

  6. #6

    Domyślnie

    tez myślę że jest tak jak wilk napisał, na podstawową ustawiłeś SD
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    ...priorytet kart ....
    CF główna
    SD dodatkowa

    Sprawdziłem w pierwszej kolejności.
    ... N17-55/2.8 ...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schlag Zobacz posta
    CF główna
    SD dodatkowa

    Sprawdziłem w pierwszej kolejności.
    No to jeszcze jakich kart używasz, czy tej samej firmy?

  9. #9

    Domyślnie

    CF SanDisk Extreme III 8GB
    SD Kongston elite pro x50 2GB

    "Wykminiłem:, że efekt jest taki, jak by po ustawieniu RAW+jpg, ilość możliwych do wykonania zdjęć,
    była dopasowywana do pojemności kart dodatkowej, ale przy zapisie RAW na dodatkowej,
    chociaż ma zapisywać w jpg.
    ... N17-55/2.8 ...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Po czwarte primo stan aku nie ma i nie może mieć wpływu na błędy w ogniskowaniu.
    Niestety ogromnie się mylisz.
    Miałem tego typu sytuację w pentaxie K20D albo K10D (nie pamiętam już) ale dokładnie tego typu objawy tyle że tam dochodziła sytuacja z "szukaniem" ostrości.
    Po rozmowie z innym użytkownikiem nikona (chyba d200) - miał identyczne spostrzeżenia. Sądzę że niestety trafiają się puszki z takimi wadami

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •