Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    W tym tempie cykania -inaczej tego nazwać nie można- i uczenia się aparatu, niedługo aku będzie rozładowany.
    Zobaczę czy ten efekt z FF się powtórzy.
    Dam znać.
    ... N17-55/2.8 ...

  2. #12

    Domyślnie

    Nie nie absolutnie sie nie mylę w sprawny aparacie, ze sprawnym akumulatorem tzn. sprawnym nie samym w sensie ogniwa, ale także ze sprawnym układem nadzorującym jego działanie rzecz taka jest nie możliwa, dywagować można co najwyżej, że gdzieś to mogło sie zdarzyć może nawet w kilku egzemplarzach, ale z założenia funkcjonalno-konstrukcyjnego nie jest to możliwe, tak by nam powiedzieli konstruktorzy tego sprzętu. Owszem jesli chip jest kulawy jak miałem w D80 ze podawal info do body że niby aku już rozładowany, a po wsadzeniu do D80 jeszcze 300 fot lekko robiłem to można to rozważać. Układ nie własciwe kontroluje stan akumulatora i pozwala mu zasilać aparat za niskim napięciem i mała wydolnością pradową, oooooo wtedy rózne komedie zadziać sie mogą, a to zabraknie powera na obliczenia, a to na pracę silniczka w obiektywie. W każdym razie bardzo teoretycznie jest to możliwe, a jak teoretycznie możliwe to i w praktyce zdarzyć się mogło. Niemniej jest to sytuacja nie normalna i z założenia nie możliwa w sprawnym sprzęcie ze sprawnym akumulatorkiem. Jeśli koledze powtórzy sie to przy rozładowanym stanie aku to rzeczywiście jest zagwozdka
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #13

    Domyślnie

    co nie zmienia sytuacji że takie sytuacje się zdarzają i pisanie że nie ma wpływu to jest błąd. Chyba że jak sam zaznaczysz przy sprawnym tym,tamtym i siamtym

  4. #14

    Domyślnie

    No właściwie masz racje, nie należało by pisać, że się nie zdarzają jak chociażby jedna taka sytuacja miała miejsce o ile oczywiście można by stwierdzić, że na bank to i owo było tego przyczyną, raczej też się tego bankowo nie da chyba stwierdzić. Tak czy siak trochę się rozpędziłem
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #15

    Domyślnie

    Witam,
    wczoraj dostałem nowego akusa. I jak obiecałem tak przegoniłem go nieładowanego w małym "teściku" na FF BF.
    Aparat trafiał w wybrany punkt ostrości za każdym razem, aż do zablokowania spustu.
    I to by było na tyle.
    ... N17-55/2.8 ...

  6. #16

    Domyślnie

    Mam pewną teorię na temat zmiany numeru licznika.
    Posiadam dwa CF - 4 i 8 GB. Obydwa SanDisca. Do tego 4 GB SD SanDisc Extreme III.
    Przy czym, 8 GB karta to kontynuator linii Extreme III kończącej swój żywot pod tą nazwą. Teraz nazywa się to Ultra.
    I teraz tak: jak wsadzam tą 8GB i zmieniam na Raw + Jpg, to pojemość spada o połowę.
    Jak wkładam 4 GB CF, to pojemność spada o 1 klatkę.
    Wiem, że 8 GB CF ma problem, pojegający na tym, że jak się zapełni, blokuje aparat wyświetlająć słynne CHN zamiast licznika. Na 4 GB tego nie mam.
    Sugeruję więc Schalg, żebyś sprawdził, czy Twój CF czasem po przepełnieniu nie ma tego błędu.
    Zdjęcia jednak zapisują się na obydwu kartach...
    Specyfika tego błędu najwyraźniej ma wpływ na obliczanie pojemności karty w ustawieniu RAW na CF + Jpg na SD.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •