Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Awaria karty CF w czasie fotografowania

    Dzień dobry. Jak w temacie - w czasie wykonywania zdjęcia pojawił się komunikat CHR, po któórym karta CF SanDisk Extreme 32 Gb / 120 MB/s przestała być rozpoznawana przez aparat oraz komputer. Nie mogę próbować zgrać fotek, gdyż ani aparat, ani komputer jej "nie widzą".
    Czy jest jakaś szansa na skopiowanie zdjęć z karty?
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj jest, jest firma w Krakowie która radzi sobie z takimi przypadkami, jest to dosyć droga operacja, w przypadku gdy komputer ani żadne inne urządzenie nie widzi karty, koszt z tego co pamiętam zaczyna się od 1600 zł.

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za info. Zastanawia mnie ta awaria w momencie, kiedy zdjęcie było wykonywane. Może w związku z tym są jakieś kody serwisowe do "odtajnienia" karty.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Czy aparat (jaki?) na innej karcie działa normalnie?

    Chyba te Sandiski 32Gb tak maja:
    https://forums.sandisk.com/t5/Mobile...nt/td-p/265689
    Ostatnio edytowane przez andystar ; 28-12-2019 o 19:47
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilotlb Zobacz posta
    Dziękuję za info. Zastanawia mnie ta awaria w momencie, kiedy zdjęcie było wykonywane. Może w związku z tym są jakieś kody serwisowe do "odtajnienia" karty.
    Pozdrawiam
    Raczej uszkodzenie elektroniki, elementu sterującego bankami, tak było w moim przypadku

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  6. #6

    Domyślnie

    A tak z ciekawości... Karta była formatowana w aparacie? Bo mi się kiedyś taki krzaczek pojawił na SD, którą wcześniej sformatowałem w kompie. I jaki aparat masz?
    Ps. Dlatego właśnie warto mieć równoległy zapis... Paść może wszystko.
    Jak komputer ją widzi i chce formatować zamiast otworzyć, to narzędzie Photorec często potrafi odzyskać dane z takiego nośnika. Natomiast jak system jej nie rozpoznaje, to już tylko specjalistyczne usługi. Ja mam dwie microSD z telefonu z takim problemem...

  7. #7

    Domyślnie

    Aparat to pki co niezniszczalny D300, mam go od nowości i nigdy taki numer mi się nie zdarzył. W feralnym dniu wykonałem kilkadziesiąt fotografii, a w poprzednich też sporo. Nie było żadnych objawów złej pracy lub zacięć. Karta była wcześniej formatowana w aparacie. Próbowałem ją uruchomić na D70s, ale też nie jest rozpoznawalna. Inne karty działają na obydwu aparatach.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilotlb Zobacz posta
    Aparat to pki co niezniszczalny D300, mam go od nowości i nigdy taki numer mi się nie zdarzył. W feralnym dniu wykonałem kilkadziesiąt fotografii, a w poprzednich też sporo. Nie było żadnych objawów złej pracy lub zacięć. Karta była wcześniej formatowana w aparacie. Próbowałem ją uruchomić na D70s, ale też nie jest rozpoznawalna. Inne karty działają na obydwu aparatach.
    Jak karta nie jest rozpoznawalna w żadnym urządzeniu, a zdjęcia są cenne pozostaje tylko Kraków i firma ontrack.

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za zajęcie się tematem. W związku z Nowym Rokiem składam Wam życzenia, by nikomu karta nie padła

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilotlb Zobacz posta
    Dziękuję za zajęcie się tematem. W związku z Nowym Rokiem składam Wam życzenia, by nikomu karta nie padła
    Podpisuje się i ja pod tymi życzeniami

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zatopiony w Czasie
    By Yesterday in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 03:00
  2. Podróżnik w czasie ;)
    By MARS CooL in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 17:27
  3. [ Krajobraz ] Na czasie....
    By borregaard in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 01:26
  4. cofnięte w czasie ..
    By black_bird in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-10-2009, 21:59
  5. [ Krajobraz ] Na czasie...
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 18:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •