Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41

    Domyślnie

    Dzięki, Sebastian. Myślałem o DK21M do mojego D7200... teraz wiem, jak to wygląda w praktyce.
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skosiarek Zobacz posta
    Mam DK21M i z powodzeniem go używałem z D5000. Rzeczywiście lupa eksponuje bardziej środek kadru tak, że informacje wyświetlane na dole wizjera były trochę trudniej dostępne dla oka, ale nie było tragedii. Natomiast obecnie akcesorium to u mnie leży bezużyteczne, bo do 7100 przy jego większym wizjerze nie jest, w moim odczuciu, w ogóle do użytku. Dodam tylko, że chodzę w okularach, ale nigdy przez nie nie patrzę przez wizjer - zawsze je zdejmuję/podnoszę/opuszczam przy fotografowaniu. Zakres korekty wizjera po zastosowaniu DK21M okazał się dla mnie za mały i wraz z nim stosowałem DK20C -2.0D - co ciekawe nie pasowały do siebie te dwa adaptery i musiałem jeden z nich podszlifować. Ponadto muszla na DK21M jest tragiczna, więc ją odciąłem (jest klejona), ale pod nią jest standardowe "złącze" na które można wsunąć oryginalną muszlę - trochę dziwnie wygląda, ale za to całość jest znacznie wygodniejsza dla oka.
    Najprościej byłoby przymierzyć okular do body d5300 żeby zobaczyć efekt... I czy pasuje

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skosiarek Zobacz posta
    lupa eksponuje bardziej środek kadru tak, że informacje wyświetlane na dole wizjera były trochę trudniej dostępne dla oka, ale nie było tragedii.
    Mam identyczne spostrzeżenia w przypadku korzystania z DK-17M, o czym zresztą wielokrotnie pisałem. Aczkolwiek plusów jest znacznie więcej...

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Była na wstępie: DK-17M jest do okrągłych wizjerów (D3, D700), a DK-21M do prostokątnych (czyli np. D300).
    hej, a DK-17M będzie pasować do D810? Bo mam wrażenie, że w d810, seryjny/fabryczny okular w ogóle się nie ściąga. Próbowałem go odkręcić ale ani drgnie.. Na pomoc. :P
    ... ból można dzielić, szczęście się mnoży... Nadzieja mnie miażdży w dłoniach Bożych ...

  5. #45

    Domyślnie

    Żeby go odkręcić, musisz zamknąć osłonę wizjera, bo bez jej zamknięcia okular jest zablokowany.

  6. #46

    Domyślnie

    dzięki ale oczywiście od tego zacząłem.. Nie da się ani tak ani tak.. - właśnie o to chodzi...
    ... ból można dzielić, szczęście się mnoży... Nadzieja mnie miażdży w dłoniach Bożych ...

  7. #47

    Domyślnie

    Wiesz, jakbyś nie zadał tego pytania w trzech różnych wątkach, to nie dostałbyś 3x tej samej odpowiedzi.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #48

    Domyślnie

    Przezorny zawsze ubezpieczony.
    ... ból można dzielić, szczęście się mnoży... Nadzieja mnie miażdży w dłoniach Bożych ...

  9. #49

    Domyślnie

    Słuchajcie jest jeszcze koreańska Tenpa x1.36 tak opisywana w manualnych kiedyś. Jest sporo lepsza od nikonowskich
    Mam i niewyobrażam sobie focić bez niej takumarami, a i nipponem k. 105/2.5 przyjemniej się kręci

    Mam teraz problem, używałem z d70/d80. Będę niedługo zmieniał puszkę no i mocowanie też się zmieni. Wie ktoś czy można dokupić sam adapter do danej puszki. Sam okular jest wkrecany.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •