Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: D200 Pomoc

  1. #21
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Zeby zrobic poprawne technicznie zdjecia, nie trzeba miec talentu. Wystarczy troche poczytac, zrozumiec a potem to zastosowac. Obecna technika pozwala zrobic zadowalajace zdjecia, nawet osobie bez zadnej wiedzy fotograficznej. Talent jest potrzebny, by postawic przyslowiowa "kropke nad i", aby zdjecie zawieralo nie tylko odzwierciedlenie rzeczywistosci, ale jeszcze jakis przekaz.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nem Zobacz posta
    OT: Mapex M?
    No i przez Was się nie dowiem co to za bęben był

    Przypomniało mi się, jak dawno temu (aż ze trzy i pół roku) kupiłem nówkę D50 i robiłem foty na koncertach. Pokazałem je ówczesnemu szefowi, który zazgrzytał z zazdrości, zakupił nowy D200 (wiemy, ile to wtedy kosztowało) i wezwał mnie na pseudodywanik celem wyjaśnienia, dlaczego mój robi lepsze foty. [/chwilowa duma off]

    Ciekawe kiedy nie trzeba będzie patrzeć w pryzmat, a zdjęcie zrobi się samo.
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  3. #23

    Domyślnie

    Kolejny superwątek (który doczeka się 200 stron), apotem zostanie przeniesiony do humoru. Pytanie podobne do: "Jak zrobić zdjęcia ślubne na zielonym programie?"

    Proponuję D200 odłożyć na półkę. Kupić D40x i na nim nauczyć się podstaw fotografii. Po roku wziąć D200 z półki i kontynuować naukę na nieco wyższym poziomie.

    Jeżeli chodzi o obsługę D200 to wszystko jest w instrukcji. Niektórych odstrasza angielskie menu w D200, ale to kwestia przyzwyczajenie (Zenit np w ogóle nie mial menu i dało się zdjęcia robić)

    Cytat Zamieszczone przez lukaszD1x Zobacz posta
    To nie aparat robi zdjęcia tylko ty
    I to pewnie on szumi na ISO 1600, a nie aparat
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-11-2009 o 02:19
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  4. #24

    Domyślnie

    A tak poważnie. Wydaje mi się, że trzeba zrozumieć dlaczego taki czas daje taki efekt, a taka przesłona inny. Co robi ISO i dlaczego ustawiamy taką a nie inną wartość.
    Jak się to wie, to można porównywać swoje zdjęcia i te, które nam się podobają. Porównywać exify i samemu dochodzić "co ja zrobiłem inaczej, że mi nie wychodzi a na innym zdjęciu to samo jest ładne".
    Ale na to nie ma gotowej recepty : "ustaw pierwszy przełącznik w dół, drugi na środek, trzeci wciśnij raz, a potem naciśnij powoli".
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •