Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: D200 Pomoc

  1. #1

    Unhappy D200 Pomoc

    Witam,
    bawie sie już jakiś czas nikonem D200 ale mam wrazenie że nie wykorzystuje jego potencjału nawet w połowie.
    Może ktoś doradzić co robić żeby było lepiej albo jak go ustawić?
    Pozdrawiam.
    głęboki kwiecień mi się marzy..

  2. #2

    Domyślnie

    ? - ale o co chodzi ? - a kolega choć instrukcję przeczytał ? - to nie są moje złośliwości, ale w jednym pytaniu zadałeś zbyt dużo pytań
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

    Domyślnie

    instrukcja i eksperymenty drogą do sukcesu

  4. #4

    Domyślnie

    wiesz co w tym problem że jak patrze co inni potrafią zdziałać na tym samym systemie, tym samym modelu aparatu to az mnie strzyka bo nawet nie chodzi o szkło, działam na 35mm a zdjecia z 50mm wydają mi sie ciekawsze, (http://i35.tinypic.com/2ai0f7p.jpg http://i37.tinypic.com/2ajwgwn.jpg http://i48.tinypic.com/2lcpuro.jpg) przesłałem pare linków zebyscie sami ocenili, chodzi mi o to jak w pełni wykorzystać możliwości D200?
    głęboki kwiecień mi się marzy..

  5. #5

    Domyślnie

    stara POLSKA szkoła fotografii mówiła - że zdjęcia robi się w głowi, a aparat jest narzędziem do osiągnięcia zamierzonego celu, a jeśli coś nam nie wychodzi po użycia aparatu, to znaczy
    1 - jeszcze raz przeczytaj instrukcję
    2 - przeczytaj literaturę
    3 - jeśli zadajesz pytanie - to konkret !!!
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #6

    Domyślnie

    Najważniejszy wniosek wyciągnąłeś sam i to plus dla ciebie. Do perfekcji dochodzi się latami ot i recepta. Powodzenia.
    jendry

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o zdjęcia, które pokazałeś to wydaje mi się, że ostrość jest przed obiektem (oczami modelki).

    Proponuje też zajrzeć do działu galerii, myślę że znajdziesz tam sporo inspiracji.
    SinkER II D200, D700

  8. #8

    Domyślnie

    Pytanie co najmniej nie poważne.

    Po pierwsze, przestań się "bawić" aparatem, a zacznij robić zdjęcia. Tym co się nim tylko bawią - zazwyczaj nic nie wychodzi.
    Po drugie, Twoje pytanie powinno raczej brzmieć "czy ktoś może nauczyć mnie fotografii" - a nie "jak ustawić aparat" - "ustawienia" w aparacie to kilka procent sukcesu (oczywiście nie mówię o parametrach ekspozycji i ostrości) - a większość z nich można sobie dowolnie zmieniać robiąc w NEFach.
    Powinieneś zatem zatroszczyć się o zdobycie umiejętności w zakresie doboru lub wykorzystywania światła, kompozycji i budowy kadru oraz postprocesu. Aparat przy tym możesz mieć dowolny. Nawet Canona...
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  9. #9

    Domyślnie

    To nie aparat robi zdjęcia tylko ty,musisz nauczyć się różnego typu oświetlenia jak ustawić modelke bo chyba nie zamierzasz wziąść dziewczyny pokazać jej fotke i powiedzieć"a teraz tak jak ona tu" myśl o fotografii jak o sztuce kadr światło ,musisz mieć w głowie to co chcesz zrobić cierpliwość i troche pokory.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mike.swierczynski Zobacz posta
    Witam,
    bawie sie już jakiś czas nikonem D200 ale mam wrazenie że nie wykorzystuje jego potencjału nawet w połowie.
    Może ktoś doradzić co robić żeby było lepiej albo jak go ustawić?
    Pozdrawiam.
    Ustaw wszystko na AUTO. Będziesz wykorzystywać jego potencjał w 100%.


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •