Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Który benro

  1. #1

    Thumbs down Który benro

    Po długiej lekturze zdecydowałem się na zakup statywu benro.
    Wybór ograniczyłem do trzech poniżej ze wskazaniem na pierwszy lub drugi.
    Zaletą pierwszego czyli A-357n6 jest jego wysokość, natomiast A-297n6 jest o 10cm niższy, ale ma możliwość poziomego ustawienia kolumny. A-357n6 jest tez trochę cięższy od A-297n6. Ceny porównywalne, trochę powyżej 400 zł.

    W opisie A-297n6 na stronie
    http://www.benro-statywy.pl/?/content/czytaj/seria_vera
    znajduje sie zdanie:
    "W standardowej, pionowej pozycji kolumna jest opuszczona, aby zapewnić i utrzymać równomierne rozłożenie wagi, niezbędne do uniknięcia drgań"
    Czy to oznacza że kolumny w pionie nie można wysunąć?

    Ostatni jest najniższy, najlżejszy i ma inne zaciski i jest znacząco tańszy od pozostałych (bez głowicy ok 300zł).

    Wszystkie maja trzy sekcje.

    1. A-357n6
    2. A-297n6 versja Versatile
    3. A-600EX

    Czy ktoś z was miał w rękach te statywy i mogłby je porównać pod względem jakości wykonania, solidności i ostatecznie funkcjonalności.

  2. #2
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    472

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie poprzednika
    Właściwie to z oszczędności celuję w p3 czyli A-600. Ale zawsze pozostaje pytanie czy może jednak warto dopłacić do któregoś z pozostałych? Jak się ma A600 (w opisie jako amatorski) do profesjonalnych z opisu A-357 i A-297?

    Statyw będzie używany dość rzadko (może ze 2 razy w miesiącu), ma unieść stabilnie 3kg i bez wyciągnięcia kolumny mierzyć min 130cm. Wymagań co do wagi w zasadzie nie mam.
    Napisze kto, coś?

    Pozdrawiam

    PS: sprawa głowicy jest już ustalona, więc skupiamy się tylko "na nogach"
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam Benro A-298n6.
    Bardzo go sobie chwalę za wykonanie i stabilność.
    Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

    Nie wiem, na czym bardziej ci zależy, czy na wysokości, czy możliwości poziomego zamontowania kolumny.
    Może po prostu kup tańszą wersję, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na lepszą głowicę.

  4. #4
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    472

    Domyślnie

    Wiesz, ja rozumiem że jak wybiorę droższy to pewnie będzie w czymś lepszy. Ale mnie w tym wyborze najbardziej chodzi o to czy solidność nóg A-600 bardzo odbiega od wykonania A-357 i A-297. Nie interesują mnie ficzery typu pozioma kolumna, krótszy o 10cm po złożeniu, itp. Ma być stabilny,w miarę trwały i tak jak mówiłem poprzednio wysokość i udźwig.

    Co do głowicy to już postanowione: MF496RC2
    Ostatnio edytowane przez andrstac ; 11-03-2010 o 01:23
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety, tu nie pomogę.
    Jak kupowałem swój statyw, to nie było jeszcze A-600 więc nie miałem okazji go obejrzeć.

  6. #6

    Domyślnie

    mam 600ex ale nie mam porównania do pozostałych. Jak dla nie nie ma się do czego przyczepić jeżeli chodzi o wykonanie.

    jeżeli ma być do 130 cm to możesz śmiało i tańsy brać- 600 z głowicą jest b. wysoki
    ____________________
    D80/N50 1.8/N35 1.8/N18-55VR/N28-85/SB-400/SB-600/Benro A600EX-BH2

  7. #7

    Domyślnie

    ja również posiadam zestaw A600EX + BH2, co do deklarowanego udźwigu 8kg to pewnie tak jest, D700+gripex+sb900+S150 stoi na wietrze bardzo stabilnie, jestem naprawdę zadowolony z tego statywu, jakościowo to manfrotto a cenowo więcej w portfelu zostaje

  8. #8
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    472

    Domyślnie

    Ok. Czyli mam nadzieję być zadowolony A statyw już jutro u mnie będzie (co wymagało trochę gimnastyki).
    Tak swoją drogą to bardzo deficytowy towar - trzy sklepy anulowały zamówienie - dopiero w czwartym doszło do skutku (może to i lepiej bo przynajmniej w ciągu 20h od zamówienia będzie u mnie)

    Pozdrawiam
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  9. #9

    Domyślnie

    Będziesz zadowolony. Miałem taki sam teraz ma go Paweł - Polsar74.

  10. #10
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    472

    Domyślnie

    A z jaką główką? Do mnie jedzie z BH-2, ale na 99% zostanie wymieniona na MF496RC2 (dla regulacji jałowego ruchu kuli w nowych frotkach). A może nie... się zobaczy
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •