Po długiej lekturze zdecydowałem się na zakup statywu benro.
Wybór ograniczyłem do trzech poniżej ze wskazaniem na pierwszy lub drugi.
Zaletą pierwszego czyli A-357n6 jest jego wysokość, natomiast A-297n6 jest o 10cm niższy, ale ma możliwość poziomego ustawienia kolumny. A-357n6 jest tez trochę cięższy od A-297n6. Ceny porównywalne, trochę powyżej 400 zł.
W opisie A-297n6 na stronie
http://www.benro-statywy.pl/?/content/czytaj/seria_vera
znajduje sie zdanie:
"W standardowej, pionowej pozycji kolumna jest opuszczona, aby zapewnić i utrzymać równomierne rozłożenie wagi, niezbędne do uniknięcia drgań"
Czy to oznacza że kolumny w pionie nie można wysunąć?
Ostatni jest najniższy, najlżejszy i ma inne zaciski i jest znacząco tańszy od pozostałych (bez głowicy ok 300zł).
Wszystkie maja trzy sekcje.
1. A-357n6
2. A-297n6 versja Versatile
3. A-600EX
Czy ktoś z was miał w rękach te statywy i mogłby je porównać pod względem jakości wykonania, solidności i ostatecznie funkcjonalności.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami