Close

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 83 z 83
  1. #81

    Domyślnie

    To i ja się podczepię ...
    Też zielono mi ...
    Mam świeżą pt 200 no i ... klops.
    Albo ta banalna obsługa pt 200 mnie przerasta, albo mój sprzęt na dzień dobry jest lipny.

    Zacznę od początku: Mam D80 + SB-600 + pt 200. Ponoć quantuuma mogę wyzwolić sabiną na manualnu, ale ... nie działa. Próbowałam wyzwolić lampą aparatową - nie działa.
    Specjalnie podpytywałam w sklepie, czy da radę z tego zestawu coś wykrzesać, żeby współgrało wszystko. Gdybym uzyskała negatywną odpowiedź, zastanawiałabym się nad innym rozwiązaniem.

    Zaczynam się zastanawiać, czy ta moja pt 200 w ogóle działa ?!
    W opisie jest informacja, że lampę pt można wyzwolić przyciskiem test (czyli błyskawica) - jak domniemam, powinna błysnąć. Ale ... no reaction.

    Jak mam naocznie sprawdzić, czy fotocela reaguje czy nie ???? Ja żadnej reakcji nie widzę, tym bardziej w postaci błysku.

    I najważniejsze pytanie: czy ta "skomplikowana" obsługa pt 200 mnie przerosła :P czy raczej dostałam niedziałającą lampę ?????

    Proszę o pomoc i wyrozumiałość dla laika.
    D200 + D80 + T28-75 f/2,8 + S II 70-200 f/2,8 + PENTACON 135 f/2,8 + SB-600

  2. #82
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    1. Podłączyć kabel zasilający 230V ( lampa / gniazdko )
    2. Czerwony włącznik ustawic w pozycji 1

    Powinien rozświetlić się panel sterowania i ewentualnie pilot lampy - jest?

    3. Naciśnięcie "błyskawicy" - lampa wyzwala błysk testowy - jest

    4. Górne dwa przyciski od lewej: "żarówka" włącza lub wyłącza żarówkę pilotującą; "głośniczek" włącza lub wyłącza sygnał "beep" informujący o naładowaniu ( gotowości ) lampy.
    5. Symbol "zachodzącego słońca" - włącza lub wyłącza fotocelę

    6. Gniazdo mini Jack - umożliwia wyzwolenie lampy kabelkiem synchro (powinien być w komplecie).

    W kwestii wyzwolenia przez fotocelę i prawidłowej synchronizacji błysku: fotocela w lampie musi być włączona, wyzwolenie pojedyńczym błyskiem lampy zewnętrznej ( tryb M, bez redukcji czerwonych oczu i innych przedbłysków), czas synchronizacji (chyba) nie krótszy niż 1/250s. Fotocela musi "widzieć" błysk ( fotocela to ten "czubek" na górze lampy, nad panelem); nie może być więc zasłonięta, ani oślepiona przez słońce lub inne silne żródło światła.

    * Sorry za tą "amerykańską" instrukcję.

    EDIT

    Jeśli po podłączeniu lampy do sieci i ustawieniu tego czerwonego włącznika w pozycję 1 nic się nie dzieje to:
    -sprawdż z innym gniazdkiem ( może nie masz prądu )
    -odłącz lampę od zasilania. W gniazku 230V (tym w lampie) w górnej części jest klapka, otwórz ją ( nie łam paznokci, lepszy będzie płaski śróbokręt, uważaj żeby nie porysować plastiku ), wymień bezpiecznik na nowy ( o takich samych parametrach ).
    -jeśli w dalszy ciągu lampa nie działa, oddaj do sklepu.

    To tyle, ja spadam; mam nocny wyjazd.
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 01-06-2012 o 22:59
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    1. Podłączyć kabel zasilający 230V ( lampa / gniazdko )
    2. Czerwony włącznik ustawic w pozycji 1

    Powinien rozświetlić się panel sterowania i ewentualnie pilot lampy - jest?

    3. Naciśnięcie "błyskawicy" - lampa wyzwala błysk testowy - jest

    4. Górne dwa przyciski od lewej: "żarówka" włącza lub wyłącza żarówkę pilotującą; "głośniczek" włącza lub wyłącza sygnał "beep" informujący o naładowaniu ( gotowości ) lampy.
    5. Symbol "zachodzącego słońca" - włącza lub wyłącza fotocelę

    6. Gniazdo mini Jack - umożliwia wyzwolenie lampy kabelkiem synchro (powinien być w komplecie).

    W kwestii wyzwolenia przez fotocelę i prawidłowej synchronizacji błysku: fotocela w lampie musi być włączona, wyzwolenie pojedyńczym błyskiem lampy zewnętrznej ( tryb M, bez redukcji czerwonych oczu i innych przedbłysków), czas synchronizacji (chyba) nie krótszy niż 1/250s. Fotocela musi "widzieć" błysk ( fotocela to ten "czubek" na górze lampy, nad panelem); nie może być więc zasłonięta, ani oślepiona przez słońce lub inne silne żródło światła.

    * Sorry za tą "amerykańską" instrukcję.

    EDIT

    Jeśli po podłączeniu lampy do sieci i ustawieniu tego czerwonego włącznika w pozycję 1 nic się nie dzieje to:
    -sprawdż z innym gniazdkiem ( może nie masz prądu )
    -odłącz lampę od zasilania. W gniazku 230V (tym w lampie) w górnej części jest klapka, otwórz ją ( nie łam paznokci, lepszy będzie płaski śróbokręt, uważaj żeby nie porysować plastiku ), wymień bezpiecznik na nowy ( o takich samych parametrach ).
    -jeśli w dalszy ciągu lampa nie działa, oddaj do sklepu.

    To tyle, ja spadam; mam nocny wyjazd.
    Dzięki za łopatologiczne objaśnienia i iście szczegółową instrukcję ... Hehe
    Moje stwierdzenie, że prostota tej lampy mnie przerasta, była raczej formą ironii.

    Ale dzięki, za poświęcony czas i wyrozumiałość

    Gniazdko działa, guzików dużo nie ma, więc obczaiłam, które do czego służą, przycisk test nie wyzwala błysku nadal.
    Sprawdziłam wszystkie ustawienia lampy systemowej - i nic.

    Poradziłam sobie już sama z problemem.
    Otóż ... człowiek uczy się na błędach.
    Pojechałam dzisiaj do sklepu i poprosiłam o podpowiedź, w czym rzecz. Okazało się, że palnik jest walnięty. Tzn był walnięty, kiedy kupowałam lampę. Tylko do głowy mi nie przeszło, że mogła do sklepu trafić zepsuta i przy zakupie sprawdziliśmy tylko obecność wszystkich elementów zestawu, a nie jego sprawność.
    Lampa została dzisiaj wysłana do reklamacji przedsprzedaży.

    Szkoda tylko, że nie miałam jeszcze okazji pobawić się lampą
    Ostatnio edytowane przez Kreatywna ; 04-06-2012 o 13:49
    D200 + D80 + T28-75 f/2,8 + S II 70-200 f/2,8 + PENTACON 135 f/2,8 + SB-600

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •