Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie sony alpha 100/nikon d50/ 70s/canon 400?

    Witam,
    Mój kumpel napalił się na soniaka (niezła cena, w promocji 2 obiektywy itp.) Ja mu nic nie mogę doradzić bo nie znam wcale tego sprzętu...
    Może mieliście styczność z tym aparatem? Może coś słyszeliście o nim?

    może macie jakieś inne typy w okolicy 3000/3500
    może d 50 z fajnymi szkłami, może inne???

    thx
    R.

  2. #2

    Domyślnie

    Poderzewam, że to ma być jego pierwsza lustrzanka, bo napalił się na obiektywy kitowe. W takim wypadku niech idzie do sklepu i wybierze ten, który mu lepiej będzie leżał w ręku i ogólnie ten, który się bardziej spodoba w dotyku. Trzymanie w ręce jest jednym z ważniejszych elementów dla początkujących lusterkowców.
    D70s. Ot tak, po prostu.

  3. #3

    Domyślnie

    Pierwsza, pierwsza... niedługo jedziemy na "wczasy" i czas nagli...

    jaka byłaby wasza decyzja biorąc pod uwagę opcję cena/jakość + kitowe obiektywy...

    d50/d70 ;canon 350/400; sony alpha???

    thx
    r.

  4. #4

    Domyślnie

    Cenę do jakości to one wszystkie mają podobną. Za to forum Nikona jest całkiem sympatyczne. Na drugim miejscu jest forum KMS, a Canon to na szarym końcu. Ale to moja subiektywna opinia. Identyczna zresztą kolejność jest w "trzymaniu" aparatu. D50/D70 jest jak przyklejony do ręki. Alfa trochę zbyt kanciasta, a 350-ka wypada z ręki.
    D70s. Ot tak, po prostu.

  5. #5

    Domyślnie

    Może D50 + używane kit 18-70 i sigma apo 70-300. I masz cały zakres ogniskowych w całkiem całkiem jakości. myślę, że jak na pierwsze lustro to nieźle. No i cena się zamknie w granicach 3500zł.

    Co do dylematu canon/nikon/sony to każdy ma inny pogląd. Ale sam bym też wybrał D50 ze względu na to jak leży w dłoni. A cudami na kiju takimi jak 10megowa matryca, anti-dust i inne pierdułki bym się nie przejmował. W końcu chodzi o zdjęcia, a do tego D50 jest świetną maszyną.
    Pozdrawiam.
    MamiyaRB67, D90, D70, 12-24, 18-70, 28-80, 35, 50, 180, 70-300...
    |||blog ||| maciejsimm.com|||

  6. #6

    Domyślnie

    No to ja pociągnę z grubej rury:
    http://nedbunnell.blogspot.com/2006/...t-of-test.html
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maras Zobacz posta
    Tjaaa... u tego Pana to nawet spłuczka klozetowa gdyby miała napis pentax to by robiła najlepsze zdjęcia, o ergonomii nie wspominając .
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #8

    Domyślnie

    Ktos tutaj ma ewidentnie wysypke nawet po przeczytaniu slowa PENTAX

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spinner Zobacz posta
    Ktos tutaj ma ewidentnie wysypke nawet po przeczytaniu slowa PENTAX
    W w czwartek i piatek w Wiesbaden Pentax RoadShow, ide sobie obejrzec jeszcze raz, moze sie zachece

    D80 jest super, ale brakuje mi AS/SSS/SR z mojej D7D...

    Tylko te szkla... Nie ma dobrych zoomow / kitow do Pentaxa. 18-55 to tragedia, gorszy nawet od Sigmy 18-55... Chyba tylko kit Canona jest jeszcze gorszy.

    Jest wprawdzie 16-45, super, ale a) drogi b) troche krotki na koncu...

    No i te lampy... SB-600 mozna obracac w poziomie, a znowu w bazowej lampie sam Pentax na niemieckich stronach ostrzega, ze moze nie naswietlac poprawnie z lustrzankami cyfrowymi, trzeba kupic te drozsza za 340 euro...

  10. #10

    Domyślnie

    Wbrał pentax'a k100 d + 2 kitowe obiktywy za 3700.... i kupił...

    Może być ???

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •