Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Prosba o pomoc przy zakupie studia

    Witam z gory przepraszam wyjadaczy na tym forum ze poraz 1000-ny pytam sie o to samo jestem laikiem wiec na przestudiowanie tego mam malo czasu (POZOSTALO MI CZASU DO 15 LISTOPADA-chce kupic studio na prezent) wczesniej kupilem N80 SB600 n18-70 samyang fish-eye mozliwa zamian w nie dlugim czasie na N300 i jakas stalke n50mm wybralem to dzieki Wam i Waszym opiniom wiec dziekuje ale wtedy czas pozwolil mi na przestudiowanie tego a a minelo juz 2 latka od zakupu a nowym pomyslem jest zakupienei studia osobie ktorej sprawia radosc robienie zdjec wiec potrzebuje Waszej pomocy cos na temat przeczytalem koszt kolo 3000 moze troszke wiecej pare setek i tu kolejne zapytanie zmontowanie jakiego seta do pomieszczenia i w plener pomioeszczenei kolo 5x6x2,5 portretownie calej sylwetki ale i twarzy rowniez cos czytalem o wyzwoleniu lampy z sb600 z lampa studyjna cos na temat jakosci lamp proponujecie bowensa niechetnie quantum cos o mocy lamp. Tu mam pytanie czy ktos podjalby sie tego tematu i z konfigurowal takiego seta odwdziecze sie po dokonaniu wyboru Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    8 linijek i tylko jedna kropka. Jestem pod wrażeniem. Ktoś zrozumiał jak brzmi pytanie?
    D300, D70, N18-70, N70-300G, N80-400VR, S50/2.8 MACRO, S10-20/4-5.6, SB600
    http://www.fotoprzyroda.pl/
    Michał Vogelgesang

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalv Zobacz posta
    8 linijek i tylko jedna kropka. Jestem pod wrażeniem. Ktoś zrozumiał jak brzmi pytanie?
    No jak? Gość chce by ktoś mu skonfigurował oświetlenie studyjne z możliwością wyjścia z lampami w plener, najchętniej bowens, niechętnie quantuum, za kwotę ok. 3000zł.
    Canon-Foto-Klub
    C5D, S12-24, C24-70/2.8, C70-200/2.8IS
    Samsung NX10, NX30/2.0, NX18-55 OIS

  4. #4

    Domyślnie

    Ilosc wypisanych postow nie jest zawsze odzwierciedleniem wiedzy w danej dziedzinie i dziekuje Wam za pomoc Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kwiatek Zobacz posta
    Ilosc wypisanych postow nie jest zawsze odzwierciedleniem wiedzy w danej dziedzinie i dziekuje Wam za pomoc Pozdrawiam
    Ale umiejętność szukania tak
    Zobacz sobie w dziale:
    http://www.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=104
    http://www.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=105
    http://www.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=28
    fotografie ludzi, którzy wstawiają zdjęcia i najlepiej napisz do któregoś z nich na PW ( ja mogę Ci polecić Jacek_Z ) to chyba najlepsza i najszybsza droga.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kwiatek Zobacz posta
    chce kupic studio na prezent
    Jestem pod wrażeniem. Naprawdę.
    Jesteś jednak pewien, że to dobry pomysł? Gdyby żona zrobiła mi podobny prezent, to na pewno by mnie to rozczuliło, ale niemal z całą pewnością nie byłoby to to, co ja bym wybrał osobiście. Jeśli aż tak bardzo Ci na tym zależy, to Ci to skonfiguruję, ale to jak stąpanie po kruchym lodzie.

    Pozdrawiam

    PS Naprawdę ciężko się czyta Twoje wypowiedzi bez znaków interpunkcyjnych.

  7. #7

    Domyślnie

    Kolega się chyba obraził... Jeśli nie, to niech kolega napisze, czy osoba, której sprawia radość robienie zdjęć nie idzie przypadkiem w stronę pejzażu, makro czy czegoś gdzie studio jest potrzebne jak 7 koło w wozie? Bo może warto te parę setek dołożyć do tych 3 koła i kupić dobry obiektyw do tego co osoba lubi robić. A jak osoba nie robiła zdjęć w studio nigdy w życiu, to kupić ze 2-3 tła, jakąś 300Ws lampkę i książkę.
    Prezent jak marzenie.

    pzdr
    mati

  8. #8

    Domyślnie

    Po co zniechęcać kolegę. Nic prostszego:
    Skontaktuj się ze sklepem http://www.milso.pl/ lub http://www.dicam.pl/
    Na pewno bez problemu otrzymasz tam fachową pomoc dot. doboru sprzętu.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam ponownie dlaczego mialbym sie obrazic przeciez szukam pomocy a kogo mialbym sie oto zapytac jesli potrzebuje szybkiej pomocy.A jesli chodzi o zone to pod wzgledem parametrow i techniki zabardzo sie nie zna ale posiada tzw. dusze artysty. Wiem ze co niektorzy woleli by dostac pieniadze na prezent i wybrac samemu sprzet ale zona bedzie zadowlona z tego co dostanie i napewno sie nie zakurzy.Obiektyw raczej odpada, zona nigdy nie pracowala ze studiem ale zastanawia mnie czy kupic cos "lepszego" niz pozniej do tego sprzetu cos dokupowac lub go wymieniac.Zona lubi fotografowac ludzi, pejzaze sporadycznie ale i czasem makro zrobi choc nie mamy do tego typowego sprzetu.Co do ostaniego postu Kolega ma racje aby najlepiej zadzwonic do sklepu jedynie czego sie obawiam ze moga promowac jakas marke lub maja maly wybor ,lecz moge sie mylic.Wiem ze poszedlem po najmiejszej linii oporu ale nie majac odpowiedniej wiedzy moge studiowac wszystkie linki i wychodzi z tego kolomyja.Dla Was to tzw chleb powszedni bo macie z tym do czynienia na co dzien lub z tego zyjecie a dla mnie ciezki orzech do zgryzienia majac na to pare dni.Myslalem ze najlepszym sposobem bedzie zwroceniem sie o pomoc osob na forum przeciez ono po to jest A NIE ODRAZU DOSRYWANIE.Zajmuje sie handlem i wiem ze co niektorzy chca sprzedac swoj towar nie podchodza do sprawy rzetelnie aby tylko sprzedac i zarobic a same nie mialy do czynienia z robieniem zdjec.Dlatego najpierw zwrocliem sie o pomoc i doradzenie na forum przed podjeciem decyzji którą mi narzuci osoba sprzedajac studio.Pozdrawiam dziekuje za pomoc
    Ostatnio edytowane przez kwiatek ; 12-11-2009 o 01:10

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Jest problem z doradzeniem tobie zakupu "studia". To tak jakbyś zapytał o zakup samochodu. Marek pełno, wersji silnikowych też, konfiguracji bez liku.
    zajmujesz sie handlem. W swojej branży masz (mam nadzieje) olbrzymie rozeznanie. To wyobraź sobie klienta który cie pyta o najogólniej jak tylko mozna o coś co sprzedajesz. Jak jesteś dobry to masz dla niego 50 opcji.

    na forum masz wiele zapytań o studio do 1,5, 2, 3 tys zł.
    Zastosuj do siebie tamte rady .
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •