Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie D80 balans bieli

    Poczytałem troszke forum ale ostatecznej informacji takiej łopatologicznej nie dostałem. Otóz ostatnio zdażyło mi się robić fotki na imprezie rodzinnej. światło zastane żarówki, zdjęcia z lampą błyskową wychodzą żółtawe. Światło zastane żarówki energooszczędne, twarze czerwone. Robie jpeg-i. Wiem że powiecie robić NEF-y i potem korygować, ale nie chce mi się tyle siedzieć przed kompem, a jednym stylem nie da się przerobić wszystkich fotek na raz, bo nie wszystkie wyjdą dobrze w PS. Jak sobie radzicie podczas robienia zdjęć. Jakieś ustawienia WB w body, czy też wstępne optymilizacja fotek w body. Oczywiście mam na myśli wykorzystanie światła zastanego żarowego(także żarówki energooszczędne) i lampa błyskowa.
    Nikon D300 Nikkor 18-105, 50/f1,8, SB-700

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jendrek.gd Zobacz posta
    Poczytałem troszke forum ale ostatecznej informacji takiej łopatologicznej nie dostałem. Otóz ostatnio zdażyło mi się robić fotki na imprezie rodzinnej. światło zastane żarówki, zdjęcia z lampą błyskową wychodzą żółtawe. Światło zastane żarówki energooszczędne, twarze czerwone. Robie jpeg-i. Wiem że powiecie robić NEF-y i potem korygować, ale nie chce mi się tyle siedzieć przed kompem, a jednym stylem nie da się przerobić wszystkich fotek na raz, bo nie wszystkie wyjdą dobrze w PS. Jak sobie radzicie podczas robienia zdjęć. Jakieś ustawienia WB w body, czy też wstępne optymilizacja fotek w body. Oczywiście mam na myśli wykorzystanie światła zastanego żarowego(także żarówki energooszczędne) i lampa błyskowa.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Temperatura_barwowa

    Polecam zapamiętać jakie temperatury do jakich warunków ustawiać i korzystać z WB manualnego ''K''.Ustawiasz sobie ręcznie daną temp do danych warunków i problem masz z głowy.
    D700 + parę zatyczek do korpusu.


  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma problemu z głowy wcale, bo mam dwa światła o róznej temparuterze barwowej i trzeba je jakos połaczyc o to tutaj chodzi. Mam światło zastane i lampa błyskowa
    Nikon D300 Nikkor 18-105, 50/f1,8, SB-700

  4. #4

    Domyślnie

    I masz problem
    Bo niekoniecznie uda się to jednym ustawieniem WB w puszcze. Wszystko zależy jakie to światło zastane. Poszperaj w dziale od lamp błyskowych i zainteresuj się filtrami na lampy.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #5

    Domyślnie

    zarowki energooszczedne + blyskograt = tragedia i trauma na cale zycie fotografa

    Po pierwsze musisz wiedziec, ze produkuja rozniaste swietlowki (pod wzgledem temp. barw.). Jedne zoltawe, inne znow maja krzywa spektralna przypominajaca swiatlo dzienne, a sa nawet takie co swieca lekko zielonkawo. Totalna masakra. Widmo tych swiecidelek jest dziurawe jak sito. Jedyne co mozesz zrobic do zmierzyc wartosc WB (np. na biala kartke), zalozyc filtr na lampe i jakos moze bedzie... z naciskiem na jakos.

    Ale radze Ci dobrze zostaw te JPGi i rob w RAWach - bedzie naprawde prosciej... choc ze swiatlem mieszanym, mozesz sobie nie poradzic w post procesie

    PS.
    Rzecz jasna istnieja lepsze swietlowki majace jako takie widmo, ze da sie przy tym pracowac, jednak sa one drogie i dosc trudno dostepne.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #6

    Domyślnie

    Poczytałem i stwierdzam że na czas robienia fotek należy domownikom gasić światło, albo bawić się RAW-ach, zobaczę co zdziałam z WB PRE a jak nie to do dzieła w PS
    Nikon D300 Nikkor 18-105, 50/f1,8, SB-700

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jendrek.gd Zobacz posta
    albo bawić się RAW-ach,
    Choć nadal to problemu nie rozwiąże, nie będziesz miał po prostu rąk związanych przy obróbce...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  8. #8

    Domyślnie

    A co rozwiąże?
    Nikon D300 Nikkor 18-105, 50/f1,8, SB-700

  9. #9

    Domyślnie

    biała/szara karta... cudów nie ma ale, ale jest nieźle...
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pienia Zobacz posta
    biała/szara karta... cudów nie ma ale, ale jest nieźle...
    Przeczytaj co wyżej było napisane...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •