Close

Strona 49 z 65 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 642
  1. #481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotelowiec Zobacz posta
    Czy ktoś miał do czynienia z Action? Mogę go mieć ze skórzaną tapicerką w okzacyjnej cenia (razem z podstawką na lędźwia i zagłówkiem), dlatego go rozważam. W internecie bardzo mało opinii spotkałem, co trochę mnie odstrasza, a do tego DXRacer jest bardzo popularny i ma dużo pozytywnych opinii. Mam nadzieje, że drugi raz źle nie trafię .
    Profim to firma robiąca dobre ergonomiczne fotele/krzesła. Model Action jest bazą dla mPosition - http://www.mposition.pl/

    Wydaje mi się, że to byłby dużo lepszy wybór niż DXRacer, ale tak naprawdę najlepiej byłoby, gdybyś mógł pojechać i usiąść na tym krześle i sprawdzić czy Ci odpowiada. Nie ma cudów, kupowanie krzesła/fotela na odległość bez uprzedniego sprawdzenia to pomyłka.

    No i to Ty musisz wiedzieć czy odpowiada Ci skóra.
    Ostatnio edytowane przez TomaszBarney ; 05-04-2015 o 20:11

  2. #482

    Domyślnie

    Witam. Również od dłuższego czasu rozglądam się za dobrym krzesłem, trafiłem na ten temat i przeczytałem go prawie w całości i również doszedłem teraz do wniosku, że przy wydatku bliskim 1000 zł. najlepiej krzesło sobie przetestować przed zakupem.

    Ze względu na ogromną ilość pozytywnych recenzji, między innymi na youtube, zdecydowałem się na zakup fotela DXRacer seria R. Wybrałem R, bo mam 182 cm wzrostu, więc F i D miały by za niskie oparcie. Wykonanie fotela mi się podobało, nie będę tu zachwalał jego plusów, bo o nich można usłyszeć w innych recenzjach, skupie się na tym co skłoniło mnie do jego odesłania.

    Ważę w tej chwili około 87kg i mam dosyć grube uda i szeroki zadek, niestety dolne siedzisko było dla mnie za wąskie, tzn. mieściłem się w nim bez problemu, ale nie mogłem swobodnie rozłożyć nóg, usiąść w rozkroku, wszystko przez te boczne racingowe wyprofilowania, które mają imitować te fotele rajdowe. Dla mnie to jest niewygodne, musiałem siedzieć z prawie złączonymi nogami i mi gniotło moje „orzeszki”. Boczne profile w siedzisku dolnym są ze stali, bo cała konstrukcja wewnętrzna fotela, to stalowa rama. Mimo że są one pokryte gąbką i skórą, to przy moich parametrach fizycznych gniotły mi one zewnętrzne strony ud i nie pozwalały siąść w rozkroku. Do tego po siedzeniu w fotelu przez prawie 4 godziny zacząłem czuć mrowienie w łydkach i lekko ciężkie nogi (co nie zdarza się przy moim obecnym krześle), stwierdziłem więc, że to wina zbyt małego fotela i postanowiłem go odesłać.

    Dodatkowo w wersji R nie podobają mi się podłokietniki, które mają w stosunku do serii F i D opcję obracania. Przez tą funkcję są one jak dla mnie zbyt chybotliwe, brakuje tu jakiegoś mechanizmu blokowania. Ruszają się na boki o dobre 2-3 stopnie, wygląda to tak jakby w normalnym fotelu biurowym poluzowała się śruba i podłokietnik sobie latał.

    Po otrzymaniu zwrotu pieniędzy zamówiłem fotel DXRacer w wersji K. Dolne siedzisko było tu szersze o dobre 7cm. Mogłem spokojnie siąść w rozkroku, ale jak się bardzo rozkraczyłem, to nadal czułem te boczne „wypustki rajdowe”. Oparcie natomiast też się poszerzyło i przez to całkowicie straciło funkcje trzymania bocznego pleców. W wersji R mimo, że siedzisko mnie uciskało, to akurat oparcie fajnie trzymało plecy i zbytnio w tym nie przeszkadzało. W K oparcie było dla mnie za szerokie, by tą funkcję spełniać, ale to jakaś wielka wada nie była.

    W wersji K o wiele lepsze są podłokietniki, też posiadają one funkcję obrotu, ale tak się nie chyboczą, dodatkowo mają dwie dodatkowe regulacje: odsunięcie przód-tył i lewo-prawo.

    W wersji K siedzisko jest głębsze o 5cm w stosunku do wersji R i niestety to było powodem, że znów zrezygnowałem z tego fotela. Siedziska DXRacera nie są w żaden sposób wyprofilowane, pod udami, jest to płaska powierzchnia, takie siedzisko kanapowe. Mimo, że miałem fotel maksymalnie obniżony, to czułem, że za bardzo uciska mi uda, co potem znów doprowadziło do mrowienia nóg. Na obecnym starym krześle gdzie mam twarde siedzisko, siedzę opierając się głównie na kościach miednicy i po części na udach. Siedząc na DXracer czułem nacisk na cały tyłek i większą część ud. Siedzisko było dla mnie za głębokie i chyba zbyt miękkie.

    Wersja K jest przeznaczona dla ciężkich osobników, przez co sprężyna nawet na najmniejszym naciągu była za mocna i nie można było się swobodnie bujać na fotelu.

    W odniesieniu do obu foteli R i K, poduszka pod szyję jest dobra i spełnia zadanie, ale ta pod lędźwia jest jak dla mnie zbyt twarda, przesuwa się na tych paskach, trzeba ją poprawiać. Kombinacja poduszka + oparcie spełnia zadanie częściowo, wydaje mi się, że przy stosowaniu poduszki środkowa część pleców traci styk z oparciem. Regulacja wychylenia oparcia na plus, można je ustawić w pionie i dalej do przodu nawet.

    Po przetestowaniu tych foteli, stwierdziłem, że skóra to nie dla mnie, jeśli już zamawiacie skórę to bierzcie wersje PU, a nie PVC. PVC według mnie wygląda gorzej, widać to szczególnie w wersji K, gdzie są „karbonowe” wstawki z PVC właśnie, a reszta to PU. Od teraz rozglądam się tylko za materiałem i może siatką. W wakacje na skórze byłoby chyba za ciepło.

    Kończąc ten przydługi post, chciałem zaznaczyć, że nie miałem większych problemów z odesłaniem obu foteli i otrzymaniem zwrotu pieniędzy, za co chcę pochwalić DXRacer. Cała kwota wpłynęła na moje konto. Tylko trzeba pamiętać by nie brać fotela na fakturę, bo wtedy przy zamówieniu trzeba podać NIP (a ja go miałem mimo że działalności gospodarczej nie prowadzę). Na początku musiałem się wytłumaczyć, że jestem osobą prywatną, bo mi nie chcieli fotela przyjąć, tłumacząc, że przy zakupie na fakturę opcja zwrotu nie obowiązuje.
    Ostatnio edytowane przez Madas ; 06-04-2015 o 11:33

  3. #483

    Domyślnie

    Ja także siadam z szeroko rozstawionymi nogami zazwyczaj i trochę obawiałem się patrząc na tę kubełkową konstrukcję z podniesionymi bokami. Widzę, że słusznie. Dla szczuplaków może dobre i pewnie dla kobiet również.

  4. #484

    Domyślnie

    Ponad 3.5 roku kupiłem Futurę, padło w niej już chyba wszystko co paść mogło (jedynie co to materiał siedziska i siatka oparcia - fakt, niezniszczalne), najgorsze jest że bujam się już na niej na lewo i prawo przy czym skrzypi niemiłosiernie. No i znów jestem w kropce, żadnego sensownego salonu w pobliżu nie mam. Miałem zakusy na ergohumana, ale coś mi mówi że skoro "prostsza" konstrukcja tej firmy nie dała rady to i ta droższa może nie dać (a wydatek znaczny). Jako, że tak do Rzeszowa jak i Lublina mam dokładnie taką samą wycieczkę, bo mieszkam niemal po środku, może ktoś z Państwa przechodził podobną rozterkę i jest z jednego lub drugiego miasta i zasugeruje gdzie warto się udać (z własnego doświadczenia).
    D300s, N35/1.8, N50/1.8, N85/1.8, N18-70, N70-300VR, SB600/800 + trochę gratów / Sony HX5V

  5. #485

    Domyślnie Dobry fotel

    Poszedłem do sklepu z budżetem 600 zł. Kupiłem fotel za 295 i jestem z niego bardzo zadowolony. Koleś w sklepie wyjaśnił mi, że najważniejszy element fotela, to podparcie lędźwi. Trzeba pójść, wypróbować i kupić ten, który najlepiej podpiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Może nie jest ten mój fotel jakiś ładny, ale siedzę już 6 miesiąc i jest ekstra. Odradzam zakupy bez dokładnego "przymierzenia" fotela. Można sobie na prawdę zrobić krzywdę i to nawet za dużą kasę. Reszta elementów, czyli mechanizm, podłokietniki czy tapicerka to rzeczy drugoplanowe.

  6. #486

    Domyślnie

    A widzieliście to: FOTEL TRON ??
    12 14 28 35 85

  7. #487

    Domyślnie

    Panowie a jak sprawdza się Markus z Ikei po powiedzmy 2 latach użytkowania? I przede wszystkim jak jest że zdrowiem kręgosłupa po dłuższych posiedzeniach?

    Nadane listem w butelce
    12 14 28 35 85

  8. #488

    Domyślnie

    Czy ktoś o wzroście poniżej 165 miał doświadczenia z fotelami DXRacer ? Albo może polecić jakiś inny fotel ?
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #489

    Domyślnie

    Ja używam - nie śmiać się - krzesła kuchennego z ikea link
    Miękkie dla d., profilowane, kółek brak przez co w pokoju nie czuję się jak w biurze i nie rysuję paneli. U mnie się sprawdza i nie narzekam na plecy

  10. #490

    Domyślnie

    Mógłby się ktoś odnieść do moich ostatnich pytań odnośnie IKEA Markus?

    Nadane listem w butelce
    12 14 28 35 85

Strona 49 z 65 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •