Close

Strona 5 z 65 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 642
  1. #41

    Domyślnie

    Od kilku lat Sitag REALITY - dardzo zadowolony
    Nikon Fx

  2. #42
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Tego typu fotel jest nie do przecenienia jeśli chodzi o komfort i ochronę kręgosłupa. Ale nic, absolutnie nic nie zastąpi ruchu. Nie mówię o obróbce na laptopie będąc na spacerze, ale o czymś konkretniejszym. Chociaż te 3 godzinki w tygodniu. Zleceń tysiące, organizm tylko jeden...
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    Ufff... zasięgnąłem nieco języka, poczytałem tu i tam i wybór padł na Ergomax Ergohuman.
    Sam ciekaw jestem jak się będzie sprawował.
    Pisz czym prędzej! Bo chcę zamówić i mnie wstrzymujesz!

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Pisz czym prędzej! Bo chcę zamówić i mnie wstrzymujesz!
    No dobra tylko rozsiądę się na tronie

    Jeśli chodzi o obsługę klienta, to bez zarzutu, szybko, kompetentnie - tak jak być powinno.
    Fotel porządnie zapakowany, dobrze zabezpieczony i ... ciężki - "paczuszka" ważyła 30kg, ponadto świetnie wykonany i robiący kosmiczne wrażenie.

    Pierwszy raz zasiadłem na fotelu z siatki i na początku faktycznie trochę dziwnie, ale to kwestia przyzwyczajenia, ale już jest OK, choć ciekaw jestem czy będzie to wygodne rozwiązanie w lecie, kiedy usiądę w krótkich spodenkach, natomiast w zimniejsze dni oparcie i siedzisko nie zapewnią nam izolacji... ale za to wentylację

    Co do regulacji, spokojnie można znaleźć "swoją pozycję" jednak mam kilka uwag:
    - oparcie można zablokować "na stałe" jedynie w trzech pozycjach (!), bądź można płynnie się odchylać, jednak wówczas oparcie działa na zasadnie "kołyski na sprężynie" i powraca wraz z odchyleniem pleców,
    - odchylając oparcie / plecy, podłokietniki nie podążają za rękami (pozostają cały czas w tej samej pozycji) co po max. odchyleniu oparcia jest nieco niewygodne, podłokietniki mogłyby być "bardziej cofnięte"/ dłuższe, albo regulowane w tym zakresie,
    - brakuje również regulacji kąta nachylenia siedziska względem podłogi (jest w wersji PLUS, ale to dodatkowy 1tys.),
    - ręce lubią "przyklejać się" do podłokietników.

    Teraz wiedząc jakie wady i zalety ma ten fotel chciałbym spróbować funkcjonalności Futury 10, żeby być pewnym na 100%, że był to trafny wybór, jednak takiej możliwości nie mam i nie miałem przed zakupem, a szkoda, bo kto wie, może zaoszczędziłbym 600 zł.
    Ostatnio edytowane przez mswilk ; 05-05-2010 o 23:09
    MarcinWilk

  5. #45

    Domyślnie

    Dzięki za odzew!
    A, czyli jednak widzę, że powinienem usiąść w tym modelu, który sobie upatrzę. Jest to jednak cholernie trudne czasem. Czyli ten system w wersji plus, który widzę w zaawansowanych krzesłach ma swoje uzasadnienie. Pochylenie siedziska to dość ważna dla mnie rzecz. Blokada oparcia w trzech miejscach - też tak sobie. Czyli szukam dalej, ale jak się okaże, że ten bajer wszędzie kosztuje tysiaka, to po prostu sobie obniżę biurko (co i tak mnie czeka). Kiedyś się przymierzałem już raz do fotela za 3 tysiące, ale los zadecydował, że nie wypaliło. Teraz drugie podejście. Siateczka z tego co widziałem u znajomych się sprawdza - jak zimno, to zawsze można coś narzucić - problem jest właśnie latem, a tu powinna ładnie wentylować ciało.
    A to jeszcze od razu podpytam - jak z profilem przy udach? Coś uciska, spadek jest dobry, czy "czuć krawędź"? Interesuje mnie też to podparcie pod lędźwie. Jest tam regulacja siły nacisku? Bo z tyłu jest niby jakieś kółko, które sugeruje, że coś takiego mogłoby być. No i zagłówek. Na filmiku koleś się z nim mocował - jak ten mechanizm się prezentuje?

    Dodam jeszcze ogólnie, że w pracy zdecydowanie odczułem jak dobre dla pleców jest "bujanie". Wyleczyło mi ból pleców. Zdecydowanie polecam takie korzystanie z krzesła. Oczywiście jak jest dobrze zrealizowane.

  6. #46

    Domyślnie

    Przymierzałem się w tamtym roku do fotela Vegas firmy Dziedzic:
    http://www.mebleznetu.pl/product_inf...oducts_id=2441
    http://www.dziedzic.com.pl/CMS/24h/vegas.html
    Nie ma co prawda spodu z siateczki, ale za to ma taki mechanizm mocowania, na jakim mi zależy.
    Jakieś opinie?


    PS. Niestety nie kojarzę, czy miał on regulowane nachylenie siedziska. Muszę jeszcze pokopać. Fotel dostał trochę nagród, zatem chyba ktoś na nim siedział.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 05-05-2010 o 23:56

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    (...)A to jeszcze od razu podpytam - jak z profilem przy udach? Coś uciska, spadek jest dobry, czy "czuć krawędź"? Interesuje mnie też to podparcie pod lędźwie. Jest tam regulacja siły nacisku? Bo z tyłu jest niby jakieś kółko, które sugeruje, że coś takiego mogłoby być. No i zagłówek. Na filmiku koleś się z nim mocował - jak ten mechanizm się prezentuje? (...)
    Tu jest bez zastrzeżeń, wyprofilowanie jest dobre, nic nie uciska i nie uwiera.
    Co do spadku to kwestia indywidualna - dlatego przydałaby się regulacja kąta nachylenia siedziska.
    Podparcie lędźwiowe również dobrze spełnia swoją rolę, choć tu też przydałaby się możliwość regulacji "twardości". Jedyne co można wyregulować to wysokość całego oparcia, bez regulacji siły nacisku części lędźwiowej - a szkoda.
    Zagłówek fajna i przydatna rzecz, jest regulowany na wysokość (wysuwany z oparcia) i kąt nachylenia (system zapadkowy), tu nie mam zastrzeżeń.
    W Futurze w oparcie "wmontowany" jest wieszak na kurtkę / marynarkę - tu tego nie ma, również szkoda, bo to zwiększa funkcjonalność fotela.

    Co do fotela który przedstawiłeś, wydaje mi się że mechanizm w nim zastosowany jest ten sam lub b.podobny do tego z Futury 9 / 10, o którym pisałem wcześniej. Siedzisko nie jest wyprofilowane jak w Futurze 10, wykonane ze skóry, co może powodować "przyklejanie się" i ślizganie.
    Z ilustracji w podanych przez Ciebie linkach można zauważyć (fot. 1/12), że wraz z odchylaniem oparcia nie podąża za nim siedzisko (jest nieruchome), co w tej klasie fotela jest dziwnie.
    MarcinWilk

  8. #48

    Domyślnie

    No właśnie to powinien zapewniać mechanizm "synchroniczny", tylko na stronie są pokazane wyłącznie regulacje i to jest mylące. Czyli, że możesz po prostu regulować kąt oparcia w stosunku do siedziska. A potem *całość* się odchyla. Przy innych fotelach z tym mechanizmem, charakterystyczną cechą jest to, że siedzisko odchyla się po prostu o wiele mniej. Chyba jednak zamówię ten fotel, bo jakoś bardziej do mnie przemawia i jeśli nadal jest on dostępny, po prostu zdam relację. Widzę, że konkurencja tu jedynie nadgoniła trochę, ale nic nowego nie pokazała chyba. Potem, jak zauważyłeś jest taki nieprzyjemny przeskok cenowy. :/ A znając krzesła za 300, 600 zł, które zmieniam co kilka lat, mam cichą nadzieję, że jedno dobre, a do tego komfortowe posłuży przynajmniej dwa razy dłużej. I będzie to milsza współpraca.
    Skóra na siedzeniu mnie bardzo nie odstrasza. Jeżeli to będzie jedyny problem, zawsze można pokombinować coś z obiciem (a widziałem dość tanie siatkowe krzesła, zatem materiał do zdobycia chyba). Ale oparcie z siateczki to już istotna rzecz. Tu częściej mam nagie ręce, ramiona. No nic. Nie zajmuję więcej w wątku miejsca. Dam znać czy i fotel doszedł i jak się sprawuje.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MadOnion Zobacz posta
    Od kilku lat Sitag REALITY - dardzo zadowolony
    Jaki model (R?) bo jest ich kilka? Jaka cena?
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  10. #50

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktoś spotkał się z regulowanym fotelem/krzesłem do biurka ale bez kółek?
    Jarek

Strona 5 z 65 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •