Close

Strona 13 z 65 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 642
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    ...Pytam, bo ktoś wcześniej wspominał o doktorze i krześle na sprężynie (jestem bardziej niż pewien, że chodziło o ten właśnie wynalazek). Cena trochę studzi zapędy, ale możliwe, że uda mi sie go dostać w dużo lepszej. A wynalazek ten zwie się Swopper...
    Wspominałem. Rozmawiałem z dr n. med. ortopedii i traumatologii, jak również z dwoma lekarzami specjalistami rehabilitacji. Ponoć to rozwiązanie (lub dla osób o normalnej wadze duża piłka) jest najlepsze. Niektórzy polecili klękosiad, ale to ponoć rozwiązanie nie na 12 h tylko do stosowania naprzemiennego z ergonomicznym krzesłem. Wszyscy lekarze oczywiście wspominali o przerwach w siedzeniu i wykonaniu kilku ćwiczeń pomocnych na kręgosłup. Najgorzej mają Ci, co z racji wykonywanego zawodu oraz pasji fotografowania (i obróbki zdjęć) siedzą na d...e po kilkanaście godzin dziennie.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  2. #122

    Domyślnie

    Byłem wczoraj posadzic dupsko na kilku fotelikach z oferty ProfiM, Bejot'a i Sitag'a. Prawdą jest ze posiedzieć trzeba koniecznie. Wybrałem sobie 2 modele - Perfo III lub Plus New. Walka rozegra się pomiędzy nimi i modelem Veris, który niestety jest obecnie w Łodzi niedostępny. Choć zarówno w Mikomaxie jak i w Dobrej Formie twierdza ze właśnie ten Veris będzie najlepszy. Jest to nowy model w wersji z siata lub z materiałem. Jest co prawda najdroższy z tej trójki ale różnica jakos nie powala. Cenowo fotele wypadają bardzo znośnie - Perfo III 953zł netto w najbardziej wypasionej opcji , Plus New 1044zł netto. Veris z tego co pamiętam jest droższy od Plusa około 200zł

  3. #123

    Domyślnie

    Czy miał ktoś może do czynienia z takim fotelem? Warto?

  4. #124

    Domyślnie

    Wyciągam wątek z niebytu

    Kupiłem krzesło Futura 4 i zwróciłem. Wykonanie wspomnianego krzesła jak najbardziej w porządku, do niczego nie mógłbym sie przyczepić (no może oprócz montażu zagłówka ), wszystkie funkcje krzesła chodziły płynnie.

    Natomiast krzesło jest przeznaczone dla osoby - tak myslę - max 175 cm wzrostu. Mam 186 cm i oparcie wogóle nie trzymało mi górnej części pleców. Z oparciem jest jeszcze jeden problem - od lędźwi odchyla się do tyłu, więc jezeli ktoś (tak jak ja) preferuje siedzenie bardziej proste, krzesło mz jest nie dla niego. Zagłówek do wykorzystania tylko podczas "leżenia " na krześle. W pozycji - nazwijmy to - normalnej, opierając głowę o zagłówek, będziecie patrzyli w sufit. Pani w firmie gdzie kupowałem krzesło sama stwierdziła, że jest do wykorzystania tylko podczas odpoczynku.

    Zastanawiałem się czy nie wymienić na Futurę 10 (niestety dużo droższy model). Jednak na filmie promocyjnym zauważyłem, że oparcie odchyla się do tyłu w ten sam sposób jak Futura 4. Proste oparcie i zagłowek, który jest do wykorzystania podczas pracy ma dopiero model, który kosztuje 1400 czy 1500 zł.

    PAnie i Panowie - kupowaliście/szukaliście i organoleptycznie/ d...poleptycznie sprawdziliście jakieś krzesło i jesteście zadowoleni? Możecie coś polecić?
    Niestety u mnie, miasto duże, ale wiekszośc oferowanych modeli ta taka hipermarketówka (miałem, po roku wyrzuciłem).
    Równi i równiejsi!

  5. #125

    Domyślnie

    Idż do Mikomaxu. Powinni mieć fotele ProfiM. Zobacz sobie te modele o których pisałem powyżej. Jak nie to powinni mieć też Bejot i Sitag. Możesz też zadzwonić do lokalnego przedstawiciela tych firm i zapytać gdzie w Szczecinie możesz sobie pomacać ich produkty

  6. #126

    Domyślnie

    A kupiłeś jakiś model u nich?
    Równi i równiejsi!

  7. #127

    Domyślnie

    Nie kupiłem bo nie ma mnie jeszcze na stałe w PL. Ale wybiorę któryś z tych 3ech na 100%

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    Wspominałem. Rozmawiałem z dr n. med. ortopedii i traumatologii, jak również z dwoma lekarzami specjalistami rehabilitacji. Ponoć to rozwiązanie (lub dla osób o normalnej wadze duża piłka) jest najlepsze. Niektórzy polecili klękosiad, ale to ponoć rozwiązanie nie na 12 h tylko do stosowania naprzemiennego z ergonomicznym krzesłem. Wszyscy lekarze oczywiście wspominali o przerwach w siedzeniu i wykonaniu kilku ćwiczeń pomocnych na kręgosłup. Najgorzej mają Ci, co z racji wykonywanego zawodu oraz pasji fotografowania (i obróbki zdjęć) siedzą na d...e po kilkanaście godzin dziennie.
    cos (chyba) w tym stylu bylo ostatnio w sklepiku tchibo.pl
    o TUTAJ

  9. #129

    Domyślnie

    To oparcie profilowane po bokach jakoś mnie nie przekonuje. Jak ktoś ma szersze plecy to co ? Buba będzie

  10. #130

    Domyślnie

    Panowie,

    jestem tłumaczem, więc spędzam dużo czasu przed komputerem. Mam zwykły fotel obrotowy za 200 PLN. Po regulacji oparcia i wysokości siedzi się super. A mam skoliozę. Jak się zużywa, to po 3-4 latach kupuję następny za 200 PLN i jest OK .

Strona 13 z 65 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •