Close

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 118 z 118
  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    Do D300 uzywalem Sigmy 50-150/2.8, porownywalem ja rowniez z Tokina z efektem odwrotnym. Jesli chodzi o ostrosc, Sigma byla swietna, AF byl jednym z najszybszych jakie do tej pory widzialem, a umieszczone w Tokinie na stale mocowanie do statywu (raczej do niczego nie potrzebne) doprowadzalo mnie do szalu. Byc moze, na Soniakach Sigma 50-150 nie potrafila pokazac tego co potrafi, ale na D300, to rewelacja
    polecam testy na portalu optyczne.pl
    i od razu rzuciła mi sie w oczy slaba praca na 100 i 150 mm
    ja znam te swietne ostrosci sigmy (sam miałem 2 17-70 . 28-105 ) (chociaz na optycznych jest test wersji I teraz jest wersja II moze jest poprawiona optycznie a kolega jaka mial ??
    ich recenzja sample w tesice oraz sample od kolegi z forum wystaczyly do stworzenia wlasnej opini o tokinie

  2. #112
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Ja Tobie o wlasnych doswiadczeniach a Ty mi o testach... Te sigmy ktore miales, to zdecydowanie nizsza polka niz 50-150/2.8, a z reszta co mnie to obchodzi, chcialem dobrze, co kupisz to Twoj problem. Tu masz jeszcze mala probke Sigmy 50-150/2.8 na 150/2.8 Nie musze chyba dodawac, ze pedzacy na Ciebie pies, to duze wyzwanie dla AF-u...

    Ostatnio edytowane przez Photoartbox ; 09-11-2009 o 22:06

  3. #113

    Domyślnie

    Sadze ze mocno zboczylismy z tematu ktory przypomne dotyczyl zmiany z Sony na Nikona.Sony jest uzywany jako sprzet studyjny i to nie jest rzadkosc choc w Polsce pewnie tak(nie pytajcie dlaczego bo sam jestem ciekawy ale widzialem kilka razy)Zgodze sie z Jackiem_Z co do oceny Sony/ergonomi/stabilizacji w body(choc dodam ze umiejscowienie VR w obiektywie podnosi jego cene)i obiektywow Zeiss ale posiadanie Sony to uwazam troche horror ze wzgledu na mala ilosc osprzetu/wyboru dobrych obiektywow a ceny sa wyzsze niz w przypadku firm ktorych nazwy zaczynaja sie na N badz C sadze wiec ze przesiadka na inny system jest jak najbardziej wskazana.
    A tak co do tego co napisal Jatin to ze wiele osob postrzega Sony jako sprzet dla amatorow ze wzgledu na to ze ich lustrzanki(te nizsze klasy) sa tanie i oferuja dobra jakosc za te pieniadze i sporo ludzi kupuje je jako pierwsza lustrzanke.
    Musze jednak powiedziec ze kolega Jatin powinien byc bardziej ostrozny z artykulowaniem swoich opini czego mu zycze
    Fotografia dla zabawy nie dla zarobku!!!
    D600,Zeiss 35mm F2,N 60/2.8D,N 85mm 1.4 AI-S,N 105mm 2.5 AI-S,N 105mm DC,N 28-80mm f/3.3-5.6g,Tamron 19-35mm

  4. #114

    Domyślnie

    Przeczytałem ten emocjonujący wątek prawie w całości... Pytanie do autora: napisałeś, że Twój zestaw "starcza Ci prawie do wszystkiego". Zacząłbym od ustalenia do czego nie starcza i czy zmiana systemu Ci to zapewni. Następnie próbowałbym odpowiedzi na pytanie, czy przy okazji zmiany systemu nie stracisz czegoś, na czym Ci zależy. Na końcu, czy wszystko to warte jest kasy którą trzeba wydać.

  5. #115

    Domyślnie

    Witam serdecznie wśród użytkowników Nikona.

    W stopce reszta. Pozdrawiam
    D750|D750|N24D|S35A|S50A|S85|5 STROBOSS 60|KATA D-3N1-30
    ...::: i inne mniej lub bardziej istotne pierdołki :::...

  6. #116
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dawid1107 Zobacz posta
    Witam serdecznie wśród użytkowników Nikona.

    W stopce reszta. Pozdrawiam
    Witaj, przywitaj sie lepiej tutaj http://forum.nikon.org.pl/showthread...=89853&page=81

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dawid1107 Zobacz posta
    Witam serdecznie wśród użytkowników Nikona.

    W stopce reszta. Pozdrawiam
    stopka, choc fajna nie najwazniejsza...

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    masz praktycznie 2 opcje.
    używany canon 5D. Zaletą canona to FF (fotografia ludzi, fajna kontrola GO) i praca na wysokich czułościach, .
    Heheh chyba jednak lepiej jest uzywac sformuowania "pełna klatka" niz FF. Pierwszy raz jak przeczytalem Twoja odpowiedz to mialem wrazenie ze napisales zartem , ze zaletą 5D jest FF = Front Focus (ktory to jest czesto zmorą
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •