Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Wybrzeze......

  1. #1

    Domyślnie Wybrzeze......

    Wybrzeze Atlantyku, zachodnia Irlandia, lato 09.....
    Tak zasiadlem do NEFow tzw. niewykorzystanych.......co sadzicie o tym?

    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 04-11-2009 o 13:16

  2. #2

    Domyślnie

    Widok jak malowany, z baaaardzo szerokiej (znów panorama?) i dalekiej perspektywy.
    Może bym deczko dół rozjaśnił... A może zostawił tak jak jest... Hmm...
    Podoba mi się
    www.hubertleszczynski.com
    --------------------------------------
    F_A_C_E_B_O_O_K

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hoobie Zobacz posta
    ........................Może bym deczko dół rozjaśnił... A może zostawił tak jak jest..............
    No wlasnie tego nie jestem pewien........kurcze bez kalibracji ani rusz......kalibrator na dabs.ie juz kupiony....teraz czekam na dostawe

  4. #4

    Domyślnie

    Ładne kolorki i kadr, ale przez wyostrzenie drugiego planu mam wrażenie iż obraz się wypłaszczył....sam nie wiem....
    K5 + S10-20 + 40/2.8 Ltd + 70/2.4 Ltd + 15/4 Ltd + T70-200/2.8 + Lee Filters
    http://bartekkw.deviantart.com/
    "Dwanaście świetnych fotografii każdego roku to wspaniały plon" Ansel Adams

  5. #5

    Domyślnie

    Lekkie doświetlenie dołu myślę, że dałoby dobry wynik. Niebo masz dobre, ale po lewej wkrada się lekki, czerwony zafarbik. No i niestety leci wyraźnie w lewo. Sam kadr gitara, czuć przestrzeń.
    LED ZEPPELIN

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartekkw Zobacz posta
    Ładne kolorki i kadr, ale przez wyostrzenie drugiego planu mam wrażenie iż obraz się wypłaszczył....sam nie wiem....
    Mysle ze masz racje.......zdazylem edytowac zdjecie z poprawka......
    Zostawilem ostro po sam horyzont.......teraz juz jest lepiej....tak sadze

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    Lekkie doświetlenie dołu myślę, że dałoby dobry wynik. Niebo masz dobre, ale po lewej wkrada się lekki, czerwony zafarbik. No i niestety leci wyraźnie w lewo. Sam kadr gitara, czuć przestrzeń.
    Co do dolu to wlasnie nie jestem pewien jak ja to widze..............co do tego ze leci w lewo to zalecam sprawdzic....te gorki z lewej sa nierownomierne i nachodza na siebie stad takie wrazenie....a horyzont jest prosto.....choc moge sie mylic Co do zafarbu to mi cos chyba na oczy padlo bo znalesc nie moge


    Dobra rozswietlilem nieco dol......ale horyzont 100% dobrze i nie ruszam!



    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 04-11-2009 o 13:30

  7. #7
    Gaduła
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Kamieniec Ząbkowicki
    Posty
    3 038

    Domyślnie

    Nic nie leci...

    Trochę lepiej z rozjaśnionym dołem...ogólnie bardzo ładne zdjęcie.
    D610 | N 16-35 VR | N 85/1.8D | T 90/2.8 Di | T 70-300 VC || D70s | N 18-70/3.5-4.5

  8. #8

    Domyślnie

    Od kilku dni ogladam Twoje fotki. Wszystki sa rewelacyjne. I z dnia na dzien rosnie moj podziw
    Fotografia prasowa, sportowa, reportaże.
    http://press-shots.blogspot.com/
    Nikon D500, D300s, D80, F65, T 70-300, T 17-50 f/2.8, N 50 f/1.8, S10-20, SB 900, YN 587

  9. #9

    Domyślnie

    To już kolejna panorama, której do końca nie rozumiem... Znając Cię to strzeliłeś tu z 10 kadrów i tego nie rozumiem. Nie czepiam się strony technicznej, bo ta jest bez zarzutu ale nie rozumiem dlaczego robisz je taaaaak szeeeeerooooko. Znam to miejsce i wiem, że ze 3 kadry (przy 18mm) w zupełności wystarczą na taką panoramę. Jak na mój gust to niepotrzebnie starasz się tak wiele pokazać. Masz zdjęcie, które rozmiarowo jest ogromne, a na dobrą sprawę nic na nim nie widać... ogrom nieba, ogrom ziemi i nic po za tym nie widać. Giną ci szczegóły, nie ma detali, przez co giną Ci wszelkiego rodzaju smaczki. Np taka panorama jak ta... Robisz takie zdjęcie większą ogniskową. Tym sposobem wywalasz połowę nieba - tą nudniejszą połowę i wyrzucasz kawałek podłogi (niewielki).... i wierz mi, że zdjęcie zyska na czytelności...

    To pewnie tyle... potraktuj to jako namowę do eksperymentu, a nie jako krytykę...
    Czymtasem... pozdrawiam bombelkowo

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Koholik Zobacz posta
    To już kolejna panorama, której do końca nie rozumiem... Znając Cię to strzeliłeś tu z 10 kadrów i tego nie rozumiem. Nie czepiam się strony technicznej, bo ta jest bez zarzutu ale nie rozumiem dlaczego robisz je taaaaak szeeeeerooooko. Znam to miejsce i wiem, że ze 3 kadry (przy 18mm) w zupełności wystarczą na taką panoramę. Jak na mój gust to niepotrzebnie starasz się tak wiele pokazać. Masz zdjęcie, które rozmiarowo jest ogromne, a na dobrą sprawę nic na nim nie widać... ogrom nieba, ogrom ziemi i nic po za tym nie widać. Giną ci szczegóły, nie ma detali, przez co giną Ci wszelkiego rodzaju smaczki. Np taka panorama jak ta... Robisz takie zdjęcie większą ogniskową. Tym sposobem wywalasz połowę nieba - tą nudniejszą połowę i wyrzucasz kawałek podłogi (niewielki).... i wierz mi, że zdjęcie zyska na czytelności...

    To pewnie tyle... potraktuj to jako namowę do eksperymentu, a nie jako krytykę...
    Czesciowo rozumiem o czy mowisz......wiem o co chodzi.....i czesciowo sie zgadzam.....
    Jednak rozni nas to ze ty lubisz pokazywac podloge a ja niebo
    Tak na serio to biore sobie to do serca i pomysle nad tym
    A jezeli chcesz to podesle tobie full rozmiar dla szczegolow

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •