Close

Strona 1 z 101 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1007
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar wodstock
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Świętochłowice
    Posty
    135

    Domyślnie Opinie o serwisie Nikon Polska

    Świetnie, powstał nowy dział. Dzięki wielkie dla Admina.

    Proponowałbym w tym temacie wpisywać opinie o serwisie. Zarówno te dobre, jak i te gorsze, ale nie cofajmy się do historii zamkniętych. Ten wątek może się stać ciekawym wyznacznikiem poprawy jakości usług w serwisie.
    Więc jeśli korzystałeś/korzystałaś z usług serwisu, opisz co było naprawiane (czyszczone itp.), jak długo trwała usługa, ile kosztowała, czy była wykonana w ramach gwarancji, lub w ramach NPS itp.

    Sugeruję nie komentować wpisów, bo będzie bałagan. Moderatorów prosiłbym o czyszczenie tematu ze zbędnych komentarzy. Jeśli ktoś potrafi to założyć ankietę z trzema polami wyboru (pozytyw, negatyw, neutralnie), którą będą wypełniać osoby wpisujące się w wątku.


    MZ ważne jest wpisywanie nowych opinii, dotyczących napraw które na dzień dzisiejszy jeszcze trwają, lub tych, które dopiero będą. Oczywiście po zakończonej sprawie i po odebraniu sprzętu.

    Jeśli wszyscy będziemy się wpisywać podając opinie zarówno te dobre jak i te złe, to będziemy mieli świetny obraz FAKTYCZNEJ I REALNEJ pracy serwisu.

    przyp admin: prosze wpisywac chociaz daty opisywanego przypadku. Bez niech ten watek nie ma sensu. Dopisujmy tu konkrety. Otwarte dyskusje sa w innych watkach.


    ps. oczywiście dobrze by było powielać wpisy na stronie www.polishnikonservice.com
    Ostatnio edytowane przez wodstock ; 03-11-2009 o 16:47
    D9070s

  2. #2

    Domyślnie

    Data: 9.10.2009r.

    Byłem przejazdem w Warszawie i zaglądnąłem do serwisu. Miałem prośbę , aby usługę zrobiono mi na miejscu ze względu na mój ograniczony czas. Wykonano drobnostkę:

    - sprawdzenie licznika w body D100 (robi to tylko serwis)
    - przetestowano również oprogramowanie (brak błędów)

    Usługa wykonana ZA DARMO w ciągu dosłownie 15-20 min.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szuwar Zobacz posta
    - sprawdzenie licznika w body D100 (robi to tylko serwis)
    - przetestowano również oprogramowanie (brak błędów)

    Usługa wykonana ZA DARMO w ciągu dosłownie 15-20 min.
    Ha, dokładnie jak z moim F100
    To była moja jedyna wizyta w serwisie. I jak miło, prawda?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam opinię raczej neutralną.
    Aparat się zepsuł z powodu wady fabrycznej (D70). Brak wzmianek na polskiej stronie producenta.
    Dodzwonić mi się nie udało, znajomy zawiózł sprzęt przy okazji wizyty w Warszawie.
    Serwis uznał wadę, naprawili - za darmo i dodatkowo wyczyścili całe wnętrze i matryce.
    Czekałem półtora miesiąca na sprzęt. To chyba było najbardziej wkurzające.
    W międyczasie kupiłem D70s, tamten powędrował na allegro.

  5. #5

    Domyślnie

    opinia - ręce opadają... W życiu nie spotkałem się z tak nieprofesjonalną obsługą i nie poważnym traktowaniem klienta. Szczególnie, że jest to jedyny serwis w POLSCE nikona.
    Oddałem, wydawać się było, z bardzo prostą usterką mojego nikona D70 do serwisu osobiście na ul.postępu. Uszkodzeniu uległ górny LCD. Wymiana tego LCD zajmuje łącznie z odkręceniem śrubek max. 15 min. Ale postanowiłem oddać sprzęt do serwisu, aby zrobili to specjaliści. I tu był mój błąd !!
    Czekałem 6 tygodni na to, aby w ogóle ktoś się zabrał za moje D 70 - czyli zrobili po prostu kosztorys. ( który już znałem w momencie oddawania sprzętu do tego pseudo serwisu ). Następne dwa tygodnie cisza, cisza .... po moim telefonie ( po 100 razach udało się dodzwonić ) nagle zmienił się status naprawy na "oczekuje na części"... następne dwa tygodnie ... nie wytrzymałem, pojechałem osobiście i zażądałem wycofania sprzętu z naprawy, co oczywiście w systemie zrobili. Myliłem się, że po prostu będę mógł odebrać nikona. .... następne dwa tygodnie czekania, aż łaskawie oddadzą mojego D70 bez żadnej naprawy.
    Oczywiście nie poczuwają się do winy, żadnego przepraszam etc. 30 pln trzeba było zapłacić i ... moja opinia - po prostu żenada a nie serwis !!!!!!
    Aż żałuję że kupiłem kolejnego nikona D90 .
    Polecam nie autoryzowane serwisy, które dbają o klienta !!!!
    D7k /17-55mm 1:2.8 VC/50mm 1,8d /10-20mm 4-5.6/ SB800

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paki Zobacz posta
    opinia - ręce opadają... W życiu nie spotkałem się z tak nieprofesjonalną obsługą i nie poważnym traktowaniem klienta. Szczególnie, że jest to jedyny serwis w POLSCE nikona.
    Oddałem, wydawać się było, z bardzo prostą usterką mojego nikona D70 do serwisu osobiście na ul.postępu. Uszkodzeniu uległ górny LCD. Wymiana tego LCD zajmuje łącznie z odkręceniem śrubek max. 15 min. Ale postanowiłem oddać sprzęt do serwisu, aby zrobili to specjaliści. I tu był mój błąd !!
    Czekałem 6 tygodni na to, aby w ogóle ktoś się zabrał za moje D 70 - czyli zrobili po prostu kosztorys. ( który już znałem w momencie oddawania sprzętu do tego pseudo serwisu ). Następne dwa tygodnie cisza, cisza .... po moim telefonie ( po 100 razach udało się dodzwonić ) nagle zmienił się status naprawy na "oczekuje na części"... następne dwa tygodnie ... nie wytrzymałem, pojechałem osobiście i zażądałem wycofania sprzętu z naprawy, co oczywiście w systemie zrobili. Myliłem się, że po prostu będę mógł odebrać nikona. .... następne dwa tygodnie czekania, aż łaskawie oddadzą mojego D70 bez żadnej naprawy.
    Oczywiście nie poczuwają się do winy, żadnego przepraszam etc. 30 pln trzeba było zapłacić i ... moja opinia - po prostu żenada a nie serwis !!!!!!
    Aż żałuję że kupiłem kolejnego nikona D90 .
    Polecam nie autoryzowane serwisy, które dbają o klienta !!!!
    termin serwisowania od ok. 15.09.2009 . Odebrany z tej żenady 5.11.2009
    D7k /17-55mm 1:2.8 VC/50mm 1,8d /10-20mm 4-5.6/ SB800

  7. #7

    Domyślnie

    Moja pierwsza wizyta w serwisie, więc troche się obawiałem.

    Po kolei. Umówiłem się na wymianę gum na aparacie D2h na piatek (telefon był w środę). Zapewnili mnie, że sprawa do załatwienia w ok godzinę.
    Ok 10 w piątek przywiozłem aparat do serwisu, sprawdzili wszystko i powiedzieli, że za ok 2 godziny będzie gotowy.
    Telefon ok 13, że aparat do odebrania. Podjechałem po 17, bo kilka spraw się przedłużyło. Body czekało już na mnie, wszystko ok, nowe gumy, pięknie po prostu
    Wracam do domu, oglądam dokładnie, a tam wymieniona klapka od karty pamięci (chodziła dość cięzko, często trzeba jej było pomóc w otwarciu się, ale nic nie wspomniałem o tym przy oddawania aparatu).
    Co więcej, kilka klatek testowych, a tam wyczyszczona matryca A uwierzcie mi, było co czyścić

    I na koniec, tak jestem w NPS-ie. Jednak nie zmienia to faktu, że zrobili dwie rzeczy nadprogramowo, z czego jestem naprawde zadowolony

    Ode mnie duży plus

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar jmarcinkowski
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Toruń ... a właściwie tuż obok :)
    Posty
    77

    Domyślnie

    A ja mam pozytyw dla serwisu Nikona.
    Oddałem D90 w ramach gwarancji do FotoJokera z powodu usterki głównego wyłącznika 29.10.2009r. a 10.11.2009r. aparat był już u mnie naprawiony. Jestem baaaardzo pozytywnie zaskoczony.
    Pozdrawiam - Jacek

  9. #9

    Domyślnie

    Moja pierwsze przygoda z serwisem nikona okazała się bardzo miła i profesjonalna
    Upadł mi na ziemie obiektyw 18-105, połamał się bagnet. Zadzwoniłem do serwisu z pytaniem o teoretyczny koszt naprawy, Pan po 1 minucie oczekiwania powiedział ze koszt naprawy to około 120zł. Wczoraj przywiozłem osobiście obiektyw do serwisu, oddałem, Pan potwierdził cenę 120 zł i powiedział że będą dzwonić jak obiektyw będzie gotowy. Po około godzinie sprawdziłem sobie status naprawy na stronie serwisu i obiektyw był już gotowy od odebrania.
    Na miejscu okazało się że koszt naprawy wyszedł 93 zl
    Jedyne co mnie rozśmieszyło to rozbicie kosztów - bagnet 42 zł robocizna 51
    Podsumowując serwis nikona obsłużył mnie szybko sprawnie i profesjonalnie. A czytając opinie na forum bałem się ze koszty będą dużo większe a obiektyw ujrzę ponownie za 3-4 tygodnie
    pozdrawiam
    JELO
    F100 /F50 /D90 /NIKKOR 35-80,18-105, 20, 50, SIGMA 100-300

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też POZYTYWNIE o serwisie.
    Obiektyw 24-70. Blisko rok śmigał idealnie. Dosłownie na 2 tyg przed upływem gwarancji, pierścien zooma zaczął pracować z dziwnymi nieregularnymi oparami. Raz normalnie a innym razem popiskiwał, jakby coś ocierało w środku. Jako, że gwarancji zostało raptem 2 tyg wysłałem na Postępu. 8 dni roboczych i obiektyw u mnie. Naprawiony, śmiga gładko, płynnie, chyba lepiej niż nowy
    Mam wrażenie, że w serwisie coś drgnęło na PLUS. Tym razem nawet dodzwoniłem się w miarę szybko.
    Było600, 35 f1.8G, 50 f1,4G, 85 f1,8D, 16 f2.8 fisheye, 2xSB 900
    Zostało: D7100, S18-35 f1., Metz 48

Strona 1 z 101 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •