Close

Strona 98 z 101 PierwszyPierwszy ... 488896979899100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 971 do 980 z 1007
  1. #971

    Domyślnie

    Witam,

    ja oddałem nowy 5300 do serwisu ponieważ po powrocie z wakacji na zdjęciach zauważyłem szereg plam różnej wielkości i cieni po założeniu obiektywu AF-S DX 35/f1.8G Najwidoczniejsze są one przy
    fotografii krajobrazu w tym nieba. Czyszczenie matrycy i usuwanie kurzu za pomocą menu aparatu nie pomogło. Aparatem zrobiłem dopiero 2083 zdjęcia.

    Nie powiem sprawnie i szybko odebrano ode mnie sprzęt 16 Lipca i wysłano do VSP Data a.s (19 dokonano naprawy tzn. czyszczenie matrycy) a 23 Lipca otrzymałem aparat z powrotem bezpłatnie na gwarancji.

    Info z serwisu: Czyszczenie matrycy z zanieczyszczeń powstałych w wyniku normalnej eksploatacji. Prosimy pamiętać, że aparat nie jest całkowicie szczelny i pyły mogą przedostać się ponownie w zależności od środowiska w jakim używany jest produkt. Informujemy, że problem może być spowodowany przez defekt współpracującego z aparatem obiektywu. Jeśli problemy ze sprzętem będą się powtarzały, zalecamy dostarczyć obiektyw (obiektywy) w celu sprawdzenia stanu technicznego.

    Oczywiście pierwsze co zrobiłem po odbiorze aparatu to wyszedłem aby zrobić kilka zdjęć i niestety pierwsza z kilku niemiłych niespodzianek:
    Po zrobieniu kilku zdjęć okazało się że na matrycy znajduję się olbrzymi włos (mam nadzieję że to włos) i plamy w co najmniej dwóch miejscach. Według mnie ale nie jestem fachowcem, lustro jest brudne a w wizjerze na matówce widzę jakiś paprochy.

    Oczywiście natychmiast zgłosiłem to do serwisu oczywiście wysłałem im również zdjęcie, zdjęcie matrycy, zdjęcie lustra i wizjera na co dostałe informację:

    Dzień dobry, wyślij aparat z powrotem do serwisu. Aparat był czysty, kiedy opuścił usługę (robimy tutaj ostateczną kontrolę - czystość i funkcjonalność), ale sprawdzimy.

    Czyli co zabrudził się w czasie transportu przez firmę kurierską ?

    Jak tak czytam Wasze wpisy to zaczynam się zastanawiać czy na pewno odesłać go drugi raz

    Pozdrawiam

  2. #972

    Domyślnie

    To standard , ja oddałem w Warszawie żeby zestroili body z obiektywami , a oddali zasyfiony wizjer . Nie oddawałem drugi raz bo na fotkach śmieci nie było .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  3. #973

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Proste rzeczy robią na miejscu.
    Na miejscu robią tylko NPS (jesli chodzi o lustrzanki).
    Z6II_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

  4. #974

    Domyślnie

    @kaszana, mamy ten sam problem. 2 dni temu odebrałem swojego Nikona D7100 od kuriera po serwisie w Czechach. Widać, że matryca była wyczyszczona, ale w rogu zdjęć przy przysłonie od F8 do F22 widać teraz coś, co wygląda jak spory włos lub rysa. Widać to gołym okiem na matrycy pod odpowiednim kątem - wrzucam zdjęcie. Wcześniej tego nie było. Człowiek chce dobrze dla swojego aparatu i wysyła go do autoryzowanego serwisu, a tu takie kwiatki . Mam nadzieję, że to na przykład tylko zaciek i serwis sobie z tym poradzi. Jeśli jednak nie i wszystkiego się wyprą, będzie trzeba walczyć.
    2019-07-23 16.31.13 Zdjęcie matrycy.jpg
    Ostatnio edytowane przez Pegur ; 25-07-2019 o 09:03

  5. #975

    Domyślnie

    Witajcie,

    muszę Wam donieść że mogę zamieścić pozytyw. Długo zastanawiałem się Nad wysłaniem mojego d5300 ponownie do serwisu w Czechach po ostatnim czyszczeniu i tym w jakim stanie oddali mi body (pisałem u góry).
    Dzisiaj otrzymałem body z powrotem. Oczywiście informacja o zabrudzeniu i powodzie czyszczenia ta sama (mam wrażenie że ktoś tylko robi CTRL C i CTRL V). Wszystko na gwarancji PODKREŚLAM.
    Założyłem swój AF-S DX 35/f1.8G kilka fotek nieba i UWAGA: jestem pod wrażeniem wszystko zrobione. Czysta matryca, czyste lustro a na matówce zero paprochów. Bardzo dzięki SERWISIE NIKON szkoda że dopiero za drugim podejściem.
    No i mam nadzieję że to nie tylko kwestia szczęścia.

    Pozdrawiam

  6. #976

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pegur Zobacz posta
    @kaszana, mamy ten sam problem. 2 dni temu odebrałem swojego Nikona D7100 od kuriera po serwisie w Czechach. Widać, że matryca była wyczyszczona, ale w rogu zdjęć przy przysłonie od F8 do F22 widać teraz coś, co wygląda jak spory włos lub rysa. Widać to gołym okiem na matrycy pod odpowiednim kątem - wrzucam zdjęcie. Wcześniej tego nie było. Człowiek chce dobrze dla swojego aparatu i wysyła go do autoryzowanego serwisu, a tu takie kwiatki . Mam nadzieję, że to na przykład tylko zaciek i serwis sobie z tym poradzi. Jeśli jednak nie i wszystkiego się wyprą, będzie trzeba walczyć.
    Napisz, co dalej z Twoją historią. Mnie wygląda to na ryskę.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #977

    Domyślnie

    Serwis w Czechach bez słowa wymienił mi matrycę na ich koszt - czyli ewidentnie ktoś podczas ustawiania autofocusa zrobił rysę... Bezproblemowa wymiana to dobra wiadomość, ale aparat jutro jedzie trzeci raz do serwisu. Tym razem źle nastroili autofocus i jest front focus. Ciekawe, czy serwisy innych marek też mają takie wpadki . Mam nadzieję, że do trzech razy sztuka i będzie ok

  8. #978

    Domyślnie

    Wysyłał ktoś z forum lustro do serwisu w Berlinie na gwarancji ? Jeśli tak byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w ogarnięciu tematu.
    D4, DF, 24-70/2.8, 12/2.8, 50/1.4, 70-200/2.8, 19-35/3.5-5.6

  9. #979
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaszana Zobacz posta
    Witam,

    ja oddałem nowy 5300 do serwisu ponieważ po powrocie z wakacji na zdjęciach zauważyłem szereg plam różnej wielkości i cieni po założeniu obiektywu AF-S DX 35/f1.8G Najwidoczniejsze są one przy
    fotografii krajobrazu w tym nieba. Czyszczenie matrycy i usuwanie kurzu za pomocą menu aparatu nie pomogło. Aparatem zrobiłem dopiero 2083 zdjęcia.

    Nie powiem sprawnie i szybko odebrano ode mnie sprzęt 16 Lipca i wysłano do VSP Data a.s (19 dokonano naprawy tzn. czyszczenie matrycy) a 23 Lipca otrzymałem aparat z powrotem bezpłatnie na gwarancji.

    Info z serwisu: Czyszczenie matrycy z zanieczyszczeń powstałych w wyniku normalnej eksploatacji. Prosimy pamiętać, że aparat nie jest całkowicie szczelny i pyły mogą przedostać się ponownie w zależności od środowiska w jakim używany jest produkt. Informujemy, że problem może być spowodowany przez defekt współpracującego z aparatem obiektywu. Jeśli problemy ze sprzętem będą się powtarzały, zalecamy dostarczyć obiektyw (obiektywy) w celu sprawdzenia stanu technicznego.

    Oczywiście pierwsze co zrobiłem po odbiorze aparatu to wyszedłem aby zrobić kilka zdjęć i niestety pierwsza z kilku niemiłych niespodzianek:
    Po zrobieniu kilku zdjęć okazało się że na matrycy znajduję się olbrzymi włos (mam nadzieję że to włos) i plamy w co najmniej dwóch miejscach. Według mnie ale nie jestem fachowcem, lustro jest brudne a w wizjerze na matówce widzę jakiś paprochy.

    Oczywiście natychmiast zgłosiłem to do serwisu oczywiście wysłałem im również zdjęcie, zdjęcie matrycy, zdjęcie lustra i wizjera na co dostałe informację:

    Dzień dobry, wyślij aparat z powrotem do serwisu. Aparat był czysty, kiedy opuścił usługę (robimy tutaj ostateczną kontrolę - czystość i funkcjonalność), ale sprawdzimy.

    Czyli co zabrudził się w czasie transportu przez firmę kurierską ?

    Jak tak czytam Wasze wpisy to zaczynam się zastanawiać czy na pewno odesłać go drugi raz

    Pozdrawiam
    Ale mają ci na gwarancji czyścić za każdym razem paprochy na matrycy i w wizjerze ?
    Chyba tak to nie działa niestety.

  10. #980

    Exclamation Mój 9-letni 24-70/2.8 pojechał do serwisu ....

    Trochę sfatygowany, zwiedził ze mną cały (prawie) świat, dotychczas absolutnie niezawodny. "Przeżył" dwa body...
    Oddałem, bo przestał ostrzyć w płaszczyźnie - na zdjęciach ostatnio ostra była jako tako tylko lewa albo tylko prawa strona kadru, coś się "przekosiło".
    Wycenili szybko. Nie będzie tanio, prawie 1k pln, dość długi kosztorys. Zdecydowałem, żeby naprawiali. Nowy - drogi
    Mam nadzieję, że decyzja serwisu Nikona o naprawialności tego szkła ma podstawy nie tylko ekonomiczne ......
    Napiszę, jak się udała naprawa.
    Aparaty, obiektywy, lampy i statywy

Strona 98 z 101 PierwszyPierwszy ... 488896979899100 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •