Close

Strona 98 z 98 PierwszyPierwszy ... 4888969798
Pokaż wyniki od 971 do 976 z 976

Domyślnie

Witam,

ja oddałem nowy 5300 do serwisu ponieważ po powrocie z wakacji na zdjęciach zauważyłem szereg plam różnej wielkości i cieni po założeniu obiektywu AF-S DX 35/f1.8G Najwidoczniejsze są one przy
    fotografii krajobrazu w tym nieba. Czyszczenie matrycy i usuwanie kurzu za pomocą menu aparatu nie pomogło. Aparatem zrobiłem dopiero 2083 zdjęcia.

Nie powiem sprawnie i szybko odebrano ode mnie sprzęt 16 Lipca i wysłano do VSP Data a.s (19 dokonano naprawy tzn. czyszczenie matrycy) a 23 Lipca otrzymałem aparat z powrotem bezpłatnie na gwarancji.

Info z serwisu: Czyszczenie matrycy z zanieczyszczeń powstałych w wyniku normalnej eksploatacji. Prosimy pamiętać, że aparat nie jest całkowicie szczelny i pyły mogą przedostać się ponownie w zależności od środowiska w jakim używany jest produkt. Informujemy, że problem może być spowodowany przez defekt współpracującego z aparatem obiektywu. Jeśli problemy ze sprzętem będą się powtarzały, zalecamy dostarczyć obiektyw (obiektywy) w celu sprawdzenia stanu technicznego.

Oczywiście pierwsze co zrobiłem po odbiorze aparatu to wyszedłem aby zrobić kilka zdjęć i niestety pierwsza z kilku niemiłych niespodzianek:
    Po zrobieniu kilku zdjęć okazało się że na matrycy znajduję się olbrzymi włos (mam nadzieję że to włos) i plamy w co najmniej dwóch miejscach. Według mnie ale nie jestem fachowcem, lustro jest brudne a w wizjerze na matówce widzę jakiś paprochy.

Oczywiście natychmiast zgłosiłem to do serwisu oczywiście wysłałem im również zdjęcie, zdjęcie matrycy, zdjęcie lustra i wizjera na co dostałe informację:

Dzień dobry, wyślij aparat z powrotem do serwisu. Aparat był czysty, kiedy opuścił usługę (robimy tutaj ostateczną kontrolę - czystość i funkcjonalność), ale sprawdzimy.

Czyli co zabrudził się w czasie transportu przez firmę kurierską ?

Jak tak czytam Wasze wpisy to zaczynam się zastanawiać czy na pewno odesłać go drugi raz

Pozdrawiam

Domyślnie

To standard , ja oddałem w Warszawie żeby zestroili body z obiektywami , a oddali zasyfiony wizjer . Nie oddawałem drugi raz bo na fotkach śmieci nie było .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Proste rzeczy robią na miejscu.
    Na miejscu robią tylko NPS (jesli chodzi o lustrzanki).
    600_16_16-35_35_50_100_70-200_TC2.0_DJI

Domyślnie

@kaszana, mamy ten sam problem. 2 dni temu odebrałem swojego Nikona D7100 od kuriera po serwisie w Czechach. Widać, że matryca była wyczyszczona, ale w rogu zdjęć przy przysłonie od F8 do F22 widać teraz coś, co wygląda jak spory włos lub rysa. Widać to gołym okiem na matrycy pod odpowiednim kątem - wrzucam zdjęcie. Wcześniej tego nie było. Człowiek chce dobrze dla swojego aparatu i wysyła go do autoryzowanego serwisu, a tu takie kwiatki . Mam nadzieję, że to na przykład tylko zaciek i serwis sobie z tym poradzi. Jeśli jednak nie i wszystkiego się wyprą, będzie trzeba walczyć.
    2019-07-23 16.31.13 Zdjęcie matrycy.jpg
    Ostatnio edytowane przez Pegur ; 25-07-2019 o 08:03

Domyślnie

Witajcie,

muszę Wam donieść że mogę zamieścić pozytyw. Długo zastanawiałem się Nad wysłaniem mojego d5300 ponownie do serwisu w Czechach po ostatnim czyszczeniu i tym w jakim stanie oddali mi body (pisałem u góry).
    Dzisiaj otrzymałem body z powrotem. Oczywiście informacja o zabrudzeniu i powodzie czyszczenia ta sama (mam wrażenie że ktoś tylko robi CTRL C i CTRL V). Wszystko na gwarancji PODKREŚLAM.
    Założyłem swój AF-S DX 35/f1.8G kilka fotek nieba i UWAGA: jestem pod wrażeniem wszystko zrobione. Czysta matryca, czyste lustro a na matówce zero paprochów. Bardzo dzięki SERWISIE NIKON szkoda że dopiero za drugim podejściem.
    No i mam nadzieję że to nie tylko kwestia szczęścia.

Pozdrawiam

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pegur Zobacz posta
    @kaszana, mamy ten sam problem. 2 dni temu odebrałem swojego Nikona D7100 od kuriera po serwisie w Czechach. Widać, że matryca była wyczyszczona, ale w rogu zdjęć przy przysłonie od F8 do F22 widać teraz coś, co wygląda jak spory włos lub rysa. Widać to gołym okiem na matrycy pod odpowiednim kątem - wrzucam zdjęcie. Wcześniej tego nie było. Człowiek chce dobrze dla swojego aparatu i wysyła go do autoryzowanego serwisu, a tu takie kwiatki . Mam nadzieję, że to na przykład tylko zaciek i serwis sobie z tym poradzi. Jeśli jednak nie i wszystkiego się wyprą, będzie trzeba walczyć.
    Napisz, co dalej z Twoją historią. Mnie wygląda to na ryskę.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 98 z 98 PierwszyPierwszy ... 4888969798

Uprawnienia umieszczania postów