Close

Strona 47 z 101 PierwszyPierwszy ... 3745464748495797 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 1007
  1. #461

    Domyślnie

    Witam serdecznie Wszystkich Forumowiczów.
    Od 11 lipca br. oczekuję na odpowiedź serwisu Nikon-Polska dotyczącej problemu AF Nikon D90 który kilkanaście dni temu bez przyczyny uległ totalnemu rozregulowaniu (FF i BF), problem dotyczy praktycznie dowolnego obiektywu.
    Przesłałem kilkanaście plików NEF zgodnie wytycznymi serwisanta, niestety dla serwisu Nikon-Polska jest to bardzo poważny problem by do dzisiaj tj. 16 lipca br. nie potrafili odpowiedzieć na tak proste pytanie czy sprzęt wymaga regulacji serwisowej (body + obiektywy).

  2. #462

    Domyślnie

    Witam,
    Mam ten sam problem, tzn moje D90 kompletnie nie trafia z ostrością na żadnym z obiektywów.
    Po zadzwonieniu do serwisu kazali mi przesłać nefy. Po przesłaniu otrzymałem wiadomość że faktycznie mam problem i muszą dopiero otrzymać aparat aby stwierdzić usterkę. Przez maila nie da się niestety naprawić niczego.
    Zatem musisz wysłać aparat i czekać. Nic innego Ci nie pozostało.
    Ja nie wysłałem - nie stać mnie. Ale zdjęcia dalej robię i staram się celować

  3. #463

    Angry

    Cytat Zamieszczone przez wed Zobacz posta
    Witam,
    Mam ten sam problem, tzn moje D90 kompletnie nie trafia z ostrością na żadnym z obiektywów.
    Po zadzwonieniu do serwisu kazali mi przesłać nefy. Po przesłaniu otrzymałem wiadomość że faktycznie mam problem i muszą dopiero otrzymać aparat aby stwierdzić usterkę. Przez maila nie da się niestety naprawić niczego.
    Zatem musisz wysłać aparat i czekać. Nic innego Ci nie pozostało.
    Ja nie wysłałem - nie stać mnie. Ale zdjęcia dalej robię i staram się celować
    Bardzo przykre że Nikon ma takie podejście do klienta, moje body nabyłem salonie Fotojoker w lipcu 2009 roku, do teraz ma przebieg ok. 13tyś. klatek, właściwie problem z AF zaczął się gdy kilkanaście dni temu wgrałem aktualizację kontroli danych dystorsji do wersji ( L ) 1.006, w zasadzie od tej aktualizacji zaczęły się problemy z AF.
    Moje body pracuje z następującymi obiektywami Nikon Nikkor:
    1. 18-105mm f/3.5-5.6G ED AF-S VR DX
    2. 35mm f/1.8G AF-S DX
    3. 50mm f/1.8D AF Nikkor
    4. 50mm f/1.8G AF-S Nikkor
    5. 55-200mm f4-5.6G ED-IF AF-S VR DX
    6. Tokina AT-X 535 PRO DX AF 50-135 mm f/2.8
    7. Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC
    W zasadzie ze wszystkimi w/w obiektywami nigdy wcześniej nie było problemów z AF, jakość obrazka była bardzo dobra, od czasu aktualizacji w zasadzie z każdym z w/w obiektywów ostrość jest nieakceptowalna ( nie jestem fanatykiem mega ostrości, testów bateryjkowych itp... ), ale to co obecnie rejestruje matryca jest poza wszelką tolerancją, "stary poczciwy" kompakt robi "ostrzejsze" zdjęcia .
    Moim zdaniem serwis powinien przyjąć sprzęt, a nie kazać wysyłać pliki "do analizy trwającej już 6 dni nie dając żadnej odpowiedzi - jest to jawne lekceważenie użytkownika sprzętu tej światowej marki.
    Zanosiłem się z zamiarem dokupienia kolejnego body Nikon z wyższej serii, ( D90 pozostałby jako "rezerwa" ) lecz zaczynam mieć poważne wątpliwości czy warto...
    Ostatnio edytowane przez MMCN ; 16-07-2013 o 18:16

  4. #464

    Domyślnie

    Warto profilaktycznie przedmuchać komorę lustra z naciskiem na okienko z czujnikami AF (na dole). Najczęstszy problem to zwykłe zanieczyszczenie, jakiś paproch, włos itp. O tym jak to ewentualnie wykonać, proponuję czytać/pisać w innym wątku już. Jeżeli jednak nastąpi poprawa - dajcie znać i tu.

  5. #465

    Domyślnie

    Otrzymałem odpowiedź serwisu Nikon-Polska:

    ... "Szanowny Panie ... ,

    Dziękujemy za zadanie pytania odnośnie aparatu Nikon D90.

    Przeanalizowaliśy Pana zdjęcia. Generalnie nie wydaje nam się, aby aparat czy obiektyw działał błędnie. Skłaniałbym się raczej do spodziewanej jakości zdjęć z tego układu sprzętu.
    Zdjęcia:
    _DSC1029
    _DSC1031
    _DSC1126
    _DSC1147
    _DSC1123
    są poprawne. Przedstawiają one spodziewaną i generalnei zgodną ze specyfikacją tego sprzetu jakość (dla przysłon f/2.8, f/2.2, f/1..
    Zdjęcia _DSC1036 i _DSC1074 są poruszone, więc ich nieostrość nie wynika z błędów sprzetu. Sądzę, że zdjęcie _DSC1148 jest zwyczajnym błędem sensora autofocusa - czasem zdarza się, że autofocus błędnie ustawi ostrość.

    Zdjęcia z planszmi testowymi FF/BF są w punkt lub z lekkim BF. Ale sposób wykonania testu nie jest idealny, więc nie do końca jest miarodajny. Myślę, że różnica D50 i D90 wynika właśnie z tego, że zdjęcia D50 były w lepiej wykonane do testów.

    Oczywiście może Pan przesłać aparat do serwisu na przegląd i ewentualną naprawę/kalibrację. Czy życzy Pan sobie, abym podał Panu dane kontaktowe oraz opis procedury wysyłki? " ...

    Moje przemyślenie - czy warto wysyłać mój sprzęt do kalibracji po tej odpowiedzi, być może mam za wysokie wymagania jakby nie było ale to jest tylko amatorskie body.
    Raczej na 99% zdecydowałem o sprzedaniu body komuś o mniejszych wymaganiach, a samemu nabyć sprawdzoną "puchę" z wyższej półki, jednak przez te 4 lata mam mino wszystko pozytywne zdanie o D90.

  6. #466

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Warto profilaktycznie przedmuchać komorę lustra z naciskiem na okienko z czujnikami AF (na dole). Najczęstszy problem to zwykłe zanieczyszczenie, jakiś paproch, włos itp. O tym jak to ewentualnie wykonać, proponuję czytać/pisać w innym wątku już. Jeżeli jednak nastąpi poprawa - dajcie znać i tu.
    mOSAd - bardzo serdecznie dziękuję za poradę ( jestem dłużnikiem ), przedmuchałem sprężonym powietrzem z aerozola lustro oraz matówkę, moje body "wróciło do żywych", wcześniejsze przedmuchanie gruszką nie dało żadnej poprawy.
    Co do serwisu... , przykre jest że taki prosty problem zajął aż 6 dni by dać odpowiedź...
    Na pewno z mojej strony zapadła już decyzja o zakupie wyższego modelu body ( nie mam parcia w wyścigu na megapiksele i nowości, wolę sprawdzone w "boju konstrukcje" ), tu polecam artykuł pana Marcina Bójko ( DFV kwiecień 2008, strona 120 ) gdzie jest obiektywnie wyjaśniony temat.

  7. #467

    Domyślnie

    Ja tam nie bawiłem się w wysyłanie żadnych przykładowych zdjęć do serwisu (mimo że prosili) tylko postawiłem ich przed faktem dokonanym czyli zamówiłem kuriera na koszt Nikona i wysłałem aparat z obiektywem do kalibracji. Wyszedłem z założenia, że jeśli zacznę wysyłać im fotki, to będą mnie zbywać więc tylko opisałem w formularzu zgłoszenia, że aparat w połączeniu z obiektywem 35 mm f/1.8 ma znaczny FF, całość spakowałem i poszło.
    Nawet nie marudzili tylko dokonali kalibracji i już.

  8. #468

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez colins Zobacz posta
    Ja tam nie bawiłem się w wysyłanie żadnych przykładowych zdjęć do serwisu (mimo że prosili) tylko postawiłem ich przed faktem dokonanym czyli zamówiłem kuriera na koszt Nikona i wysłałem aparat z obiektywem do kalibracji. Wyszedłem z założenia, że jeśli zacznę wysyłać im fotki, to będą mnie zbywać więc tylko opisałem w formularzu zgłoszenia, że aparat w połączeniu z obiektywem 35 mm f/1.8 ma znaczny FF, całość spakowałem i poszło.
    Nawet nie marudzili tylko dokonali kalibracji i już.
    Gorzej, jak tak zrobi większość nieświadomych i z małym doświadczeniem świeżo upieczonego właściciela Dxxxx. Jak to #^$@^# zdjęcia nie są ostre, przecież mam luszczankę! Nieważne, że zdjęcia np są z długim czasem lub dziecka szybko przemieszczającego się i - po trafieniu AF - wychodzącego poza GO.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Gorzej, jak tak zrobi większość nieświadomych i z małym doświadczeniem świeżo upieczonego właściciela Dxxxx. Jak to #^$@^# zdjęcia nie są ostre, przecież mam luszczankę! Nieważne, że zdjęcia np są z długim czasem lub dziecka szybko przemieszczającego się i - po trafieniu AF - wychodzącego poza GO.
    Następnym razem nie będę wysyłał, tracąc aparat na kilka tygodni, tylko wyreguluję sobie AF sam.
    Przetestowałem już słynne oprogramowanie serwisowe na aparacie znajomego i bez problemu można nim skalibrować AF więc nie będę im zawracał więcej gitary.

  10. #470

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez colins Zobacz posta
    Przetestowałem już słynne oprogramowanie serwisowe na aparacie znajomego i bez problemu można nim skalibrować AF więc nie będę im zawracał więcej gitary.
    To poinformuj znajomego, że przez Twoją 'zabawę' stracił też gwarancję na swój aparat, i że wizyta w serwisie będzie go kosztować ca. 350zł za kalibrację i przywracanie ustawień fabrycznych w puszce...

    pozdr,
    kris

Strona 47 z 101 PierwszyPierwszy ... 3745464748495797 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •