Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 67
  1. #51

    Domyślnie

    Fotografik to sztuczny i zupełnie zbyteczny termin.

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    ... a twoje fotografie poruszą odbiorcę wtedy fotografik.
    To na "fejsie" same fotografiki są...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    To na "fejsie" same fotografiki są...
    Obowiązuje wysoki poziom estetyczny i intelektualny, po stronie twórcy i odbiorcy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Fotografik to sztuczny i zupełnie zbyteczny termin.
    Fotoklub Paryski, Wileński, Polski, Fotoklub RP, ZPAF, czy FIAP były i są sztuczne i zbyteczne.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  4. #54

    Domyślnie

    Ano są. Kluby wzajemnej adoracji. Jeśli twoje zdjęcia się podobają, to się podobają. Niezależnie od tego, czy jesteś w jakimś klubie czy nie. Inna sprawa, że takie kluby to chyba był niezły sposób na marketing. Dzisiaj też są takie kółka, choć zapewne nieoficjalne i nikt tego klubami nie nazywa.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Fotografik to sztuczny i zupełnie zbyteczny termin.

    malarz
    artysta -malarz


    fotograf
    artysta - fotograf = fotografik ; calkiem praktyczne okreslenie.


    a rozdzial mial i ma nadal znaczenie pragmatyczne.
    inaczej rozliczali sie podatkowo rzemieslnicy ( malarz , fotograf) a inaczej artysci , ( artysta-malarz , fotografik.)
    Czlonkostwo w zwiazku artystycznym dawalo/daje podstawe do odpowiednich stawek, ulg , przywilejow w rozliczeniach itp , itd.

    slowo " fotografi" brzmi dzisiaj byc moze w uszach pokolenia szybkich mediow anachronicznie - kto ma czas i ochote na artystyczna refleksje ?.


    in sa " freelancer" ," spotter" , " fotoPerformer "... itp itd .

    podzialu dokonac sobie moze kazdy dowolnie , dobrze jest jesli uzywamy tych samych pojec , w tym samym znaczzeniu , wowczas w ramach spoleczentwa jest sie latwiej porozumiec.

    ja rozrozniam fotografie altruistyczny i nie.
    ta pierwsza moze byc artystyczna albo i nie - chocby "ambitna fotografia amatorska".

    czy niealtruistyczna moze byc artystyczna ? . oczywiscie tez - moze , nie musi.
    altruistyczna - tak samo - moze nie musi.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 11-01-2018 o 14:07

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    " fotoPerformer "... itp itd .
    O ! To mi się podoba !
    (chyba sobie takie logo utworzę, jako "ambitny amator", bez loga słabo)
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  7. #57
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Kluby wzajemnej adoracji. ....... takie kluby to chyba był niezły sposób na marketing.
    Miałem zamiar się nie odzywać, ale nie wytrzymałem.
    Przykro się czyta takie i podobne wpisy. Nie wiem pod co podciągnąć takie wpisy. Niewiedza? Niezrozumienie?
    Szkoda.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Miałem zamiar się nie odzywać, ale nie wytrzymałem.
    Przykro się czyta takie i podobne wpisy. Nie wiem pod co podciągnąć takie wpisy. Niewiedza? Niezrozumienie?
    Szkoda.
    Wydaje się, że dokładnie jak napisałeś: niewiedza i niezrozumienie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Polecam serię materiałów ze strony Fotoklubu RP regionu kujawsko-pomorskiego.
    Fajne.
    http://fotoklubrpregiontorun.pl/dagurre-i-inni.html
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 11-01-2018 o 15:47
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  9. #59
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Znam. Grausz mnie namawiał bym wstąpił.
    Nie jestem członkiem.
    Ostatnio sobie chadzam na zebrania Grupy Miłośników Kadru. Fotokujawy podumarły.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #60

    Domyślnie

    Podział "podatkowy" na rzemiosło i artystów jest chyba OK, fotograf do kotleta, fotografik dla przyjemności.
    W sumie , poruszam się po okolicach działania Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego, goście bawią się w to prawie 40 lat. (https://pl-pl.facebook.com/ktf.krynica/)
    Mam dla nich wielki szacun, ogromny dorobek artystyczny i dydaktyczny. Jak będziecie w Krynicy to na pewno wpadniecie do pijalni, jest tam stała ekspozycja ich prac.
    Media o nich piszą, np. https://sadeczanin.info/kultura-eduk...z-zdj%C4%99cia popatrzcie, i zapytajcie siebie, nazwalibyście ich fotografami czy fotografikami ?

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •