Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Talking

    mam gruch za 4 zł z wentylem i jest świetna co noc rozmawiamy i jest mam razem świetnie ale taka za 100 zł to prawdziwa arystokracja zazdroszczę ci stary.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lesiu83 Zobacz posta
    dzisiaj dotarła paczuszka i powiem ze i Giottos i Lenspen spełniają swoje zadania w 100 % Po LensPenie nie zostają żadne smugi a gruszka dmucha mocno :]
    GeparD tak to już jest człowiek się pyta o A i B to mu mówią Z :/ Tym bardziej jak ktoś mieszka w UK czy IR to te 10 funtów to nie robi człowiekowi różnicy bo tyle to pizza kosztuje ... Pzdr
    i gratuluje dobrego wyboru. jak ktos chce uzywac gruszki z apteki, to prosze bardzo, wolny rynek. a giotto naprawde fajne. uzywam od ponad roku i jakos mnie nie zawiodla jeszcze.

    Cytat Zamieszczone przez Siupes Zobacz posta
    ja mam rocketa z pierwszego linku z czerwona koncowka (teraz robia o rozmiar wieksze, ale moj jest wystarczajacy) i bardzo sobie chwale, lenspen tez mam, (poddalem sie po zakupie 14-24) i uzywam bardzo namietnie.
    polecam jeszcze http://www.copperhillimages.com/
    bardzo fajna selekcja tego typu sprzetu.

  3. #33

    Domyślnie

    A co sądzicie o pędzelkach do makijażu aby czyścić nimi lustro czy optykę? te droższe są ponoć bardzo delikatne

  4. #34

    Domyślnie

    Te droższe? Tak na dotyk to każde chyba? Sam o tym myślałem, ale zakupiony pędzel poszedł do czyszczenia frontów klocków w "wieży".
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  5. #35

    Domyślnie

    Czyli co nie przydał się ?

  6. #36

    Domyślnie

    Witam. Jakie są dobrej jakości akcesoria do czyszczenia obiektywu i matrycy. Jakie gruszki są dobre, a jakie złe?

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Endymion Zobacz posta
    Witam. Jakie są dobrej jakości akcesoria do czyszczenia obiektywu i matrycy. Jakie gruszki są dobre, a jakie złe?
    Idziesz d oapteki i mowisz ze chcesz gruszke do czyszczenia aparatu i beda wiedziec oco chodzi. Powanie, ja tak zrobilem i tak byla reakcja.
    Wazne zeby byla bez talku, choc teraz podobno nie ma z talkiem (zapytaj o to). W kazdym razie albo gruszka z apteki albo firmowa "fotograficzna". Efekt daja ten sam.
    Do teg omiekka szmatka i ja mam jeszcze taki pdzelek a'la szminka. I nic wiecej nie potrzeba.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Endymion Zobacz posta
    Witam. Jakie są dobrej jakości akcesoria do czyszczenia obiektywu i matrycy. Jakie gruszki są dobre, a jakie złe?
    Kup sobie gruszkę dedykowaną do sprzętu foto. Najlepiej z zaworkiem i filtrem. Gruszki z apteki dobre są do noska niemowlęcia a nie do komory lustra (skąd gruszka bez zaworka zaciąga powietrze?). Nie zakładałbym, że tak jak kolega wyżej pisze wszyscy farmaceuci są obeznani w temacie gruszek do aparatów.
    Jeśli czasem chodzi nam o usunięcie jednego, dwóch paprochów to ważne żeby gruszka nie dokładała nic od siebie (choć to i tak bardzo trudne, mi się jeszcze nie zdarzyło żeby po czyszczeniu gruszką nie pozostał na matrycy ani jeden śmieć).
    Do czyszczenia matrycy na mokro płyn i szpatułki Rotin. Sama czynność prosta ale wymaga nabrania pewnej wprawy.
    Do obiektywów uważaj na chemię, żeby nie uszkodzić naniesionych na szkła nie powłok. Nie mam doświadczenia z jakimiś konkretnymi akcesoriami bo używam głównie dobrej mokrofibry plus własny chuch i to mi wystarczy.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •