Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jaki skaner do cz-b średniego formatu?

    Wiem, że jest tu parę wątków o tym, ale rozpiętość potrzeb jest spora i rozpiętość propozycji też.

    Ja zamierzam jedynie skanować filmy średnioformatowe czarno-białe. Zależy mi na jakości przede wszystkim, ale też na wygodzie, więc naoliwianie negatywów do skanera bębnowego mnie nie urządza.

    Myślę albo o jakiejś dobrej klapie albo o jakimś dedykowanym do filmów (obsługa średniego formatu). Co polecacie?

    Mam obecnie starego Epsona Perfection 2450 i nie wiem czy go podłączyć. Brakowało w nim ostrości i chyba z powodu szyby, w jasnych miejscach emulsji załamywało się światło i powstawało odbicie. No nie wiem, opisuję to z mglistych wspomnień, ale jakoś nie podnieca mnie ten Epson.

    Czy jak kupię Nikona LS-9000 to zyskam znacznie więcej niż na najlepszej z klap? A może jest coś lepszego lub tańszego innej firmy? Jakaś Minolta? Kiedyś miałem ale do 35mm. Interesują mnie ostre skany, bo nie po to robię średnim formatem, żeby potem oglądać mydło. Kolor się nie liczy bo to będzie tylko cz-b.

    Będę wdzięczny za pomoc, bo dawno wyskoczyłem z tego działu fotografii.
    Ostatnio edytowane przez Michał Jędrak ; 31-10-2009 o 17:12

  2. #2
    conik
    Gość

    Domyślnie

    cos klasy epsona 4490 4990 v500 v700 lub canona 8800F powinno cie zadowolic
    ja mam canona i skany srednioformatowe po malym ulepszeniu skanera wychodza bardzo przyzwoite
    zarowno te do sieci jak i wieksze do wysrukow....klatka 6x6 smialo leci do wydruku 1x1m

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie myślałem albo o Epsonie V700/750 albo o Minolcie Dimage Scan Multi czy Nikonie LS-9000. Widzę jednak, że różnica w cenie pomiędzy tymi modelami jest ogromna, a w opisach skanery Epsona prezentują się całkiem dobrze. O Canonach nie myślę, bo się zraziłem po posiadaniu ich drukarki. Niestety Nikon jest trudny do dostania. Na Ebayu jest tylko jeden, w Polsce w ogóle nie ma. Chyba jednak zaryzykuję i postawię na klapę V700, bo cena $450 jest lepsza niż $2400 (LS-9000).

  4. #4
    conik
    Gość

    Domyślnie

    http://www.forum.nikon.org.pl/showth...86#post1554186 tu masz pare sampli zeskanowanych na canonie imo dajerade calkiem niezle biorac pod uwage smieszna cene jaka dalem za niego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •