Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie HDRy obiekt w ruchu ?

    Witam
    Mam pytanie dotyczące techniki HDR
    Wiem jak zrobić "normale" HDRy - jednak jest to technika nakładania zdjęć na siebie z różnym EV, zdjęcia najlepiej na statywie żeby po nałozeniu nie było przesunięć
    Więc jak zrobić takie zdjęcie obiektowi w ruchu ?
    np. koleś na motorze?
    Wiem ,że mozna zrobić HDRa z jednego RAWa - to jedyna opcja ?

  2. #2

    Domyślnie

    Logicznie rzec biorąc - TAK.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    HDR z jednego RAWa to bullshit, a nie HDR.
    Dokładnie. Wtedy po prostu popracuj nad tym jednym materiałem a efekty uzyskasz znacznie lepsze.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #5

    Domyślnie

    A mnie się przyplątał pomysł:
    Można naświetlić dwa razy (z różnymi skokami EV) samo "tło", na którym ów motocyklista się pojawi
    A na końcu z jeszcze innym (poprawnym dla motocyklisty) EV naświetlić trzeci raz.

    W postprocesie - nie "hdrować" motocyklisty, natomiast resztę kadru tak.

    Jakoś nie wiem - ale motocyklista potraktowany HDRem by wyglądał podejrzanie
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    A mnie się przyplątał pomysł:
    Można naświetlić dwa razy (z różnymi skokami EV) samo "tło", na którym ów motocyklista się pojawi
    A na końcu z jeszcze innym (poprawnym dla motocyklisty) EV naświetlić trzeci raz.

    W postprocesie - nie "hdrować" motocyklisty, natomiast resztę kadru tak.

    Jakoś nie wiem - ale motocyklista potraktowany HDRem by wyglądał podejrzanie
    Może na dniach coś podobnego uskutecznie i pokażę z tym, że obiekt raczej statyczny.
    Raz się bawiłem w ten sposób, ale późniejsze nakładanie i maskowanie to cholernie pracochłonna (no jeśli chce się to dobrze zrobić), nudna i frustrująca robota.

    Tu coś podobnego, z tym, że tu była lampa i DRI (tło dwa razy wołane - dla nieba i dla reszty):

    http://www.fanfoto.pl/sports4int_1.html#foto

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Raz się bawiłem w ten sposób, ale późniejsze nakładanie i maskowanie to cholernie pracochłonna (no jeśli chce się to dobrze zrobić), nudna i frustrująca robota.
    Zrób różnicę dwóch ujęć i masz prawie gotową maskę.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Mi chodzi o cos takiego
    http://photo.tutsplus.com/tutorials/...r-photography/
    Pytanie jak były zrobione te obiekty w ruchu , skoro z jednego RAWa to lipa... to jak ???
    Bo całe zdjęcia to HDRy nie tylko tło.
    Ostatnio edytowane przez Andy_O ; 30-10-2009 o 14:57 Powód: Błędny link

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wonito Zobacz posta
    Mi chodzi o cos takiego
    http://photo.tutsplus.com/tutorials/hdr/80-examples-of-stunning-hdr-photography/[/URL]
    Pytanie jak były zrobione te obiekty w ruchu , skoro z jednego RAWa to lipa... to jak ???
    Bo całe zdjęcia to HDRy nie tylko tło.
    Niestety, ale 95% tych zdjęć które tam są to masakra... część to po prostu parę klatek wrzuconych do photomatixa czy czegoś w tym stylu, pojechanie suwakami w bezsensowny (może losowy?) sposób i zapisanie do jpg'a. Paskundy rozkład cieni i świateł, obwódki, aureolki wokół wszystkiego czego się da, radioaktywne kolory, ogólna plastikowość - TRAGEDIA.

    Co do tych w ruchu to najpewniej jest jeden RAW wywołany na 3 sposoby i sklejony j/w. Albo nawet jeden jpg potraktowany czymś w stylu Machinery. I nie wygląda to dobrze, delikatnie mówiąc...

    Ogólnie, żal dupe ściska jak się widzi takie bohomazy podpisane "Stunning HDR Photography"...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •