Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Ogólnie, żal dupe ściska jak się widzi takie bohomazy podpisane "Stunning HDR Photography"...
    Trafna puenta całego wątku.....

  2. #12

    Domyślnie

    Ogólnie chodzi mi o sprawy techniczne, może jakieś triki, zdjęcia były przykładem
    Ale swoją drogą poczekamy i zobaczymy jak będą wygladać Twoje
    Jak się podzielisz

  3. #13

    Domyślnie

    Moim zdaniem z poprawnie naświetlonego RAWa (NEFa) można uzyskać bardzo dobrego HDRa, wszystko zależy od obróbki. Nie zgadzam się z S4INTem że z jednego RAWa są bullshity. To jak wygląda HDR zależy od tego kto go robi i jak mu się widzi, może być naturalny albo przebajerzony i surrealistyczny. Ja nie raz robiłem HDRa z jednego RAWa i efekty były zadowalające. Poniżej kilka przykładów z jednego NEFa, oczywiście wszystkie statyczne a nie w ruchu ale przecież w ruchu było by tak samo z jednego pliku
    Dam jednego w większej rozdziałce żeby można było zobaczyć detale, jak za duża rozdzielczość niech moderator wykasuje.
    5D|17-40/4L|24-105/4L|50/1.8|135/2L flickr

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shexbeer Zobacz posta
    Moim zdaniem z poprawnie naświetlonego RAWa (NEFa) można uzyskać bardzo dobrego HDRa, wszystko zależy od obróbki. Nie zgadzam się z S4INTem że z jednego RAWa są bullshity. To jak wygląda HDR zależy od tego kto go robi i jak mu się widzi, może być naturalny albo przebajerzony i surrealistyczny. Ja nie raz robiłem HDRa z jednego RAWa i efekty były zadowalające.
    Niestety, ale po tym co piszesz, widać, że nie wiesz do czego służy i jaki cel ma ta technika.
    Było na forum już wiele razy to wałkowane.

  5. #15

    Domyślnie

    S4INT: Zrobiłem trochę HDRów lepszych lub gorszych, dałem swoje konkretne przykłady zrobione z pojedyńczego NEFa. Nię piszę za to tekstów jak Ty w stylu "Ogólnie, żal dupe ściska jak się widzi takie bohomazy podpisane "Stunning HDR Photography"... po czym dajesz link chwaląc się czymś takim http://www.fanfoto.pl/sports4int_1.html#foto Sorry!
    Nie chcę wszczynać bezsensownej wojny i słownej przepychanki więc nie musisz odpowiadać na tego posta. Odpowiedziałem na pytanie i pokazałem jakie są efekty, a czy są do przyjęcia nich wypowie się na ten temat sam zainteresowany i inni. Dziękuję za uwagę.
    5D|17-40/4L|24-105/4L|50/1.8|135/2L flickr

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shexbeer Zobacz posta
    S4INT: Zrobiłem trochę HDRów lepszych lub gorszych, dałem swoje konkretne przykłady zrobione z pojedyńczego NEFa. Nię piszę za to tekstów jak Ty w stylu "Ogólnie, żal dupe ściska jak się widzi takie bohomazy podpisane "Stunning HDR Photography"... po czym dajesz link chwaląc się czymś takim http://www.fanfoto.pl/sports4int_1.html#foto Sorry!
    Nie chcę wszczynać bezsensownej wojny i słownej przepychanki więc nie musisz odpowiadać na tego posta. Odpowiedziałem na pytanie i pokazałem jakie są efekty, a czy są do przyjęcia nich wypowie się na ten temat sam zainteresowany i inni. Dziękuję za uwagę.
    A więc nie będę komentował, rób nadal "HDRy" z jednego RAWa i bądź szczęśliwy

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    A więc nie będę komentował, rób nadal "HDRy" z jednego RAWa i bądź szczęśliwy
    Wybaczcie ze sie wtracam ale skoro RAW ma 12-14 bitow na piksel to obraz zlozony z trzech roznie wywolanych jpegow spelnia definicje HDRi. O zakresie mozliwych do wyciagniecia informacji nie mowimy wiec uwazam ze nie masz racji.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    A więc nie będę komentował, rób nadal "HDRy" z jednego RAWa i bądź szczęśliwy
    Tak się składa, że robię je głównie z 5 ekspozycji przy max. skoku o 1EV bo taki jest w D300/700, na D80 czy D50 wystarczyły 3 ekspozycje bo skok był o 2EV. Dzięki za cenne rady może wnieś coś konkretnego do dyskusji i wrzuć jakieś przykłady o które pyta forumowicz w tym temacie. Jak nie masz nic do dodania na temat to po prostu milcz. EOT z mojej strony.
    5D|17-40/4L|24-105/4L|50/1.8|135/2L flickr

  9. #19
    Oszczędny w słowach Awatar albertnowicki
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Września i Poznań, trochę tu trochę tam ;)
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shexbeer Zobacz posta
    S4INT: Zrobiłem trochę HDRów lepszych lub gorszych, dałem swoje konkretne przykłady zrobione z pojedyńczego NEFa. Nię piszę za to tekstów jak Ty w stylu "Ogólnie, żal dupe ściska jak się widzi takie bohomazy podpisane "Stunning HDR Photography"... po czym dajesz link chwaląc się czymś takim http://www.fanfoto.pl/sports4int_1.html#foto Sorry!
    Nie chcę wszczynać bezsensownej wojny i słownej przepychanki więc nie musisz odpowiadać na tego posta. Odpowiedziałem na pytanie i pokazałem jakie są efekty, a czy są do przyjęcia nich wypowie się na ten temat sam zainteresowany i inni. Dziękuję za uwagę.
    Ja osobiście myślę kolego Shexbeer, że Twoje HDRy wołane z jednego NEFa są naprawdę ********e. Przynajmniej mnie się podobają. Mnie równiez zdarza się robic HDRy taką techniką i tak jak mówisz, niekiedy efekty sa lepsze niekiedy gorsze, ale zdjęcia te przyjmują na stocki fotograficzne i sa pobierane, także musza się podobać.
    Kolega S4INT może sobie twierdzić co chce, chociaż ja również nie lubię, aż tak radykalnych komentarzy. Trzeba pamiętać, że wielu z nas uczy się na błędach. Twoje foto z motocrossu, do któego link podajesz pomimo tego, że jest ciekawym zdjęciem tak nie do końca jest HDRem. To bardziej przykład udanego strobbingu niż HDR (przynajmniej jak dla mnie).

    Nie zawsze da się zrobić HDR z kilku jpgów (własnie przykład obiektu w ruchu) a wtedy tylko NEF i delikatne jego wołanie, a potem zabawa w Pmatixie.

    pzdr.
    Albert
    www.albertfoto.pl
    D610, SB-910 oraz parę różnych słoików

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez albertnowicki Zobacz posta
    Twoje foto z motocrossu, do któego link podajesz pomimo tego, że jest ciekawym zdjęciem tak nie do końca jest HDRem. To bardziej przykład udanego strobbingu niż HDR (przynajmniej jak dla mnie).

    Nie zawsze da się zrobić HDR z kilku jpgów (własnie przykład obiektu w ruchu) a wtedy tylko NEF i delikatne jego wołanie, a potem zabawa w Pmatixie.

    pzdr.
    Właśnie o to się rozbija, że to co pokazałem to nie HDR (tylko DRI), o czym pisałem. Wywołany NEF na dwa razy i połączone w PSie na maskach - bez żadnych photomatixow itp - nie robi się beznadziejne halo wokół wszystkiego co się da, jakieś chore kolorki i ogólna plastikowość...
    Zresztą nvm, co kto lubi.
    A taki sam efekt jak elo_hdr_z_jednego_NEFa można wyciągnąć samymi suwakami choćby w ACR, bez przepuszczania przez PM czy coś w tym stylu - pokazywał to gdzieś Czornyj.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •