Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Objaw jest typowy i najczęściej świadczy o uszkodzeniu RAM karty. Jeśli jednak wymienił Pan ją, problem, choć niezwykle rzadki, może dotyczyć też transmiterów na interfejsie DVI. Jeden jest na karcie a drugi .... w monitorze. Proszę w celach sprawdzenia przełączyć na kabel analogowy, nawet z mniejszą rozdzielczością.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #22
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    mozesz miec problem z zasilaczem, pozycz od kogos inny moze bardziej stabilny niz modecon (bez urazy ale ja bym nie wsadzil modecona do swojego kompa nawet jak by mi mieli za to zaplacic)- b. czesto niestabilna praca zasilacza powoduje pad innych podzespołów komutera. jak bedziesz prozyczal zasilacz sprawdz tez kabel DVI i łącze analogowe D-SUB- przycyn moze byc naprawde wiele, czy takie objawy masz tez kiedy komputer nie jest pod obciazeniem ? czy może po 30 min pracy ? sprobuj jesli masz więcej napędów wypiąć kilka i zostawić tylko dysk z systemem, może przełóż kartę z PCI-E 16 na PCI-E 1
    nie trzeba wzywać doktora

  3. #23

    Domyślnie

    to co napisał Tom01.

    gdyby były problemy z "elektrownią" i ilością prądu dostarczanego do grafiki, to raczej by ona wieszała cały system, lub/i go restartowała, niż wyrzucała na ekran artefakty/śmieci.
    poza tym nawet średniej klasy zasilacz (jakiś chieftec) o mocy 400W jest w stanie pociągnąć bez problemu (mając jeszcze spory zapas) quadcore, 3 dyski, "wypaśną" grafikę, dwa czytniki optyczne i parę innych rzeczy.

    procesor, czy też pamięci RAM nie mają tu nic do gadania.

    jedynym jeszcze elementem, może być problem na szynie PCI-E - czyli płyta główna, jednak to bardzo rzadka dolegliwość i nie skutkująca raczej "śmieciami" na ekranie.

    p.s.
    pukas - nie sądzę, żeby u Piotra w komputerze był modecon, ani nawet jakiś bidny chieftec.
    to co piszesz to prawda, że niestabilny zasilacz potrafi uszkodzić, lub uszkadzać z czasem różne elementy komputera.

    no chyba, że jest to zasilacz za 70zł no to faktycznie może być problem.
    jednak wymiana karty grafiki na inną i zachowanie się drugiej nowej w dokładnie taki sam sposób raczej wyklucza to, że zasilacz uszkadza grafikę.

    poza tym GX260 nie jest wymagającą kartą - w zestawie z 3 dyskami, procesorem Q6850, płyta gigabyte P35, dwa napędy optyczne - całość takiego zestawu pod obciążeniem "Crysis" lub 3DMarka pobiera ok 240W - sprawdzane w laboratorium.

    także każdy zasilacz wyrobi.
    inną kwestią jest sprawa stabilności napięć na poszczególnych liniach zasilania.
    Ostatnio edytowane przez Psychotrop ; 29-10-2009 o 16:00
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  4. #24

    Domyślnie

    Kurcze, za madre rzeczy do mnie mowicie. Zaczne jednak od tego zasilacza, moze pomoze... Niestety nie mam wyjscia analogowego

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Niestety nie mam wyjscia analogowego
    Jest na pewno. Standardowo jeśli karta ma 2xDVI to oba są cyfrowo-analogowe. Albo proszę zastosować przejście DVI-DSUB które było w komplecie kartą, ew jeśli kabel jest z obu stron DVI-I a monitor nie ma DSUB, w menu wejść monitora proszę wybrać analog. Trzecim sposobem jest kabel z jednej strony DVI-I z drugiej DSUB. Jeśli monitor ma wejście DSUB, taki kabel powinien być w komplecie.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 29-10-2009 o 16:30
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #26

    Domyślnie

    no to w takim razie faktycznie pozostaje wymiana zasilacza.
    na wstępie pożyczyć na podmiankę i sprawdzić.

    jeśli dojedzie do zakupu - nie oszczędzać.
    w brew pozorom jest jeden z najważniejszych elementów w komputerze.

    polecam tagan, bequiet, seasonic, podobno chieftec z serii C.

    do poczytanie więcej tutaj : http://zenfist.pl/, ale nie kupować (ceny mają wygórowane)
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  7. #27

    Domyślnie

    Niestety ale między innymi przez podobne problemy przestałem ufać "składakom" i kupować niestety droższe ale markowe komputery.
    Ja wiem że milionom osób działa wszystko ok na składakach, osobiście nie mam jednak zdrowia do loterii
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  8. #28

    Domyślnie

    pozwolę sobie na małe OT

    jeśli sprzedawca jest w pełni świadom i w pełni uczciwy w stosunku do klienta, to poinformuje go o każdym aspekcie składanego komputera.
    np jeśli klient się upiera przy konkretnym elemencie, to musi wiedzieć, że jeśli nie dołoży do tego kolejnego elementu o odpowiednich parametrach, to może to pociągnąć za sobą jakieś konsekwencje.

    wiadomo, że u nas (w polsce) ciężko ocenić "fachowść" sprzedającego tak na pierwszy rzut oka.
    stąd pewnie twoja "awersja" do składaków.

    będąc "byłym" serwisantem komputerowym, po trochu też elektronikiem sam sobie dobierałem elementy komputera i sam go składałem.
    ale robiłem to w pełni świadom i na pewno bym "firmowego" sprzęta nie kupił.
    w firmowym komputerze jest problem z wymianą wielu podzespołów, bo mają niestandardowe rozwiązania.
    np firma dell w seriach optiplex począwszy od GX280 zaczeła robić obudowy i płyty główne w lustrzanym odbiciu.
    póki komputer jest na gwarancji, to ok, ale co później ?
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  9. #29

    Domyślnie

    No niestety, zasilacz (Chieftec 750) nie dal rady. Kolejna kasa wywalona w bloto. Ma dosyc tego pechowego rupiecia

    Ps. na starcie pokazuje problem GPU i odsyla do producenta karty graficznej. Strowniki sa najnowsze, definiowane pod system. Ide sie napic...

  10. #30

    Domyślnie

    A dodatakowe zasilanie podłączasz do karty / płyty?
    "Being a champion is redefining what's humanly possible."
    Lance Armstrong | Blog Rowerowy | Flickr.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •