Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie d700 + 85 1.8 = error

    Witam i proszę o poradę, otóż stałem się właścicielem d700 i po podpięciu wszystkich moich szkieł jest wszystko ok za wyjątkiem 85 1.8. Ostrzy jak trzeba ale nie mogę wyzwolić migawki bo pokazuje error i co teraz mogę zrobić? przedmuchałem styki, blokada przesłony jest na obiektywie włączona więc co jeszcze mogę zrobić?
    dodam że z moim d300 i d90 kolegi 85mm śmiga elegancko!
    please help
    D750 l 24 1.4 l 35 1.8 l 50 1.4 l 85 1.4 l 180 2.8

  2. #2
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    Przeczyść styki i aparatu i obiektywu nową i nieużywaną gumką do mazania. Pomaga na problemy ze stykami. Jeśli to wina styków to pewnie pomoże.
    instagram.com/darkroomnightlife

  3. #3

    Domyślnie

    Spróbuj poruszać obiektywem zapiętym do korpusu. Może nie jest do końca przekręcony w mocowaniu.

  4. #4

    Domyślnie

    A ja bym sprawdził czy aby styki szkła dochodzą do puszki, wiem, że ciężko, ale jakoś różnymi metodami można zaobserwować różnicę, może jeden styk nie dochodzi do puszki i nie przekazuje informacji.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cypherdid Zobacz posta
    Przeczyść styki i aparatu i obiektywu nową i nieużywaną gumką do mazania. Pomaga na problemy ze stykami. Jeśli to wina styków to pewnie pomoże.
    a co to jest gumka do mazania ??

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robsonek Zobacz posta
    a co to jest gumka do mazania ??
    czytaj: do ołówków, najlepsza wtedy jest twarda coś ala do długopisów nawet, bo zetrze ładnie powierzchnię

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cypherdid Zobacz posta
    Przeczyść styki i aparatu i obiektywu nową i nieużywaną gumką do mazania. Pomaga na problemy ze stykami. Jeśli to wina styków to pewnie pomoże.
    ... a resztki gumki powpadają do komory lustra Jak czyścić, to lepiej zwilżoną spirytusem/izopropanolem szmatką lub patyczkiem higienicznym.
    NIKON

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •