Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem z D700

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Z południa
    Posty
    17

    Domyślnie Problem z D700

    Na początek pragnę się przywitać, co też czynię .

    A teraz do rzeczy. Ostatnio kupiłem używane D700. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że na matrycy (w jednym z tzw. mocnych punktów na zdjęciu) mam czerwonego hot pixela. I teraz mam do Was pytanie. Czy użerać się ze sprzedawcą, i prosić o zwrot pieniędzy (body miało być w idealnym stanie) czy też olać całą sprawę i oddać je na mapowanie matrycy do serwisu (niestety musiałbym ponieść koszty wysyłki do tego nie miałbym kilka tygodni aparatu). Dodam, że korpus jest na gwarancji.

  2. #2
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 140

    Domyślnie

    Kilka tygodni? O czym Ty mówisz. HotPixel to nic...albo olej, albo daj na mapowanie - może z dzień to potrwa.
    instagram.com/darkroomnightlife

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Z południa
    Posty
    17

    Domyślnie

    No to może trochę przesadziłem z tymi tygodniami ;/.

    Tak to wygląda na zdjęciu:
    http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-10/08a44e9e.jpg

  4. #4

    Domyślnie

    Wycieczka do serwisu i po sprawie... proponuję się dogadać wcześniej telefonicznie co by od ręki zrobili.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Z południa
    Posty
    17

    Domyślnie

    No tylko w moim przypadku to nie takie proste. Mieszkam dość duży kawałek od Warszawy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tormen Zobacz posta
    No tylko w moim przypadku to nie takie proste. Mieszkam dość duży kawałek od Warszawy.
    Na pewno znajdziesz kogoś znajomego, który będzie odwiedzał Warszawę. Mapowanie robią na poczekaniu i za darmo tylko warto wcześniej przedzwonić.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Z południa
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie, jak to możliwe, że ten hot pixel widnieje na każdym jpg`u jaki wypluwa puszka, natomiast na żadnym rawie go nie ma? Nie rozumiem tego...

  8. #8
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 140

    Domyślnie

    A czego używasz do obróbki RAW??
    instagram.com/darkroomnightlife

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Z południa
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cypherdid Zobacz posta
    A czego używasz do obróbki RAW??
    Photoshopa - Camera Raw

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar yogur
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Tczew/Trójmiasto
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tormen Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie, jak to możliwe, że ten hot pixel widnieje na każdym jpg`u jaki wypluwa puszka, natomiast na żadnym rawie go nie ma? Nie rozumiem tego...
    Chyba dlatego, że Camera Raw przy odszumianiu szumu kolorowego tego hot'a usuwa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •