Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Akumulatory do starych aparatów

    Musiałbym dokupić akku do dwóch modeli starych aparatów i teraz pytanie, gdzie najlepiej i najpewniej.
    Są co prawda zamienniki na alledrogo oraz innych portalach, ale zważywszy że mogą być leciwe bo to "leżaki", to pytanie
    do Was gdzie najlepiej kupić aby nie wtopić, bo takowy potrzyma nie na 500 zdjęć tylko na 10 ?
    Jak to będą leżaki magazynowe wieloletnie to taki zakup nie ma sensu...
    Jak sobie radzicie z akku do zabytków ?
    Nikon i podróże ...


  2. #2

    Domyślnie

    Pochwal się do czego, prościej będzie doradzić

    Wydaje mi się jednak, że za bardzo analizujesz ten temat. Skoro w ogóle są dostępne zamienniki do Twojego aparatu to należy się cieszyć i kupić Jak rozumiem sprzedają je firmy więc tym bardziej przy zakupie wysyłkowym nie ma problemu. Zawsze można oddać / wymienić jak nie będzie działać. Sam lubię starocie i często kupuję jakieś starsze aparaty. Na kupione do nich kilkanaście zamienników raz miałem problem, że nie działał. Reszta zawsze była ok.

    Problem to jest jak nie ma nawet zamienników ale i wtedy jakoś można sobie radzić. Nie ma dostępnych u nas - przeglądasz E-bay (światowy), nie tak to Aliexpress. Czasem da się wyszukac naprawdę wynalazki

    W najbardziej beznadziejnych przypadkach zawsze można dać aku do naprawy/regeneracji ale to już oczywiście zależy jaki to i co ma w środku.

  3. #3

    Domyślnie

    Co tu się chwalić, do Nikona D70 i Panasonic FZ 38....wiekowe to,ale potrzebne raz, dwa razy w roku
    Niestety obecne akku potrafi podziałać przez 3 do 10 minut i tyle.

    Tu chodzi o to aby kupić akku który nie będzie miał znów 1/1o pojemności bo leżał 10 lat zanim ja go kupię... i tyle w sumie.
    Ostatnio edytowane przez moshica ; 01-02-2024 o 15:59
    Nikon i podróże ...


  4. #4

    Domyślnie

    E, to nie ma się co martwić. Tego jest od metra i pewnie co nie kupisz to będzie ok (wcale nie będą tak stare). Ja zawsze kupuje takie albo Newell, Fotoenergia.

  5. #5

    Domyślnie

    Miałęm Newella kiedyś kupionego do jednego i drugiego modelu, co prawda działały, ale po dłuższym czasie jednak były słabsze od oryginałów, trzymały krócej.
    Obecnie oryginały i Newelle padły ...
    Nikon i podróże ...


  6. #6

    Domyślnie

    newel zawsze ma mniejszą pojemność, ale to i tak jeden z najlepszych zamienników, używam w dwóch systemach i nie narzekam
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #7

    Domyślnie

    Ok, więc kupię Newella, chyba kiedyś też takimi się opiniami z forum kierowałem, ale to było chyba 15 lat temu...
    Dzięki Panowie za potwierdzenie, że innej opcji raczej nie ma i nie będzie
    Nikon i podróże ...


  8. #8

    Domyślnie

    Poszło PM do Ciebie w tej sprawie.

  9. #9

    Domyślnie

    Słuchajcie, chciałem się pochwalić a w zasadzie zachwalić kolegę @Szuwar, podesłał mi bezinteresownie ładowarkę, Aku z D200
    Nię sądziłem, że wciąż sa dobrzy ludzie, @jarku zaskoczyłeś mnie !!!!
    Mam dług wdzięczności, oby dobro do Ciebie również wróciło, jeśli ja nie mogę się odwdzięczyć
    Także, podsumowując - Wielkie dzięki Jarku - karma wróci o to jestem pewien !
    Ostatnio edytowane przez moshica ; 27-02-2024 o 15:28
    Nikon i podróże ...


Podobne wątki

  1. andystar - nowe życie starych obiektywów i aparatów
    By andystar in forum Serwisy sprzętu Foto-Wideo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2020, 00:32
  2. [ Fujifilm ] Akumulatory i inne dodatki do aparatów - Okazje zakupowe
    By waldek in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-12-2018, 11:00
  3. Serwis starych aparatów - Certo Six
    By GonzoG in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 15:29
  4. [ Krajobraz ] W Starych Kiejkutach
    By qamil_d_dg in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 17:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •