Close

Strona 11 z 1058 PierwszyPierwszy ... 91011121321611115111011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 10571
  1. #101

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie: jak zrobić takie fajne zdjęcie leżącego zegarka? Czy potrzebny jakiś macro obiektyw czy zwykły będzie ok? Czy robić zdjęcie z lampą czy bez? Czy potrzebny jakiś namiot bezcieniowy?

  2. #102
    Rozmowny Awatar Karl Johansson
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Kraków/czasem Gdańsk, ale na razie nie
    Posty
    717

    Domyślnie

    Ja zegarka nie noszę. Kiedyś nosiłem, i było całkiem wygodnie, ale przy dłuższej zabawie w wodzie go zdjąłem, co by się nie zniszczył, odłożyłem, i już nie wrócił na rękę. Jakoś tak...nie czuję potrzeby noszenia zegarka. Staram się nie liczyć czasu za bardzo :]


    A co do Twojej biżuterii, Carloosie, to nie jesteś tru. Ja za swoich mroczniejszych czasów nosiłem taką ręcznie robioną, nabijaną zardzewiałymi gwoździami :] Nawet jeszcze gdzieś chyba w domu jest. Jak pojadę do Gdańska to zrobię zdjęcia i się pochwalę ;]
    To było tru!
    D300
    Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    A ja mam takie pytanie: jak zrobić takie fajne zdjęcie leżącego zegarka? Czy potrzebny jakiś macro obiektyw czy zwykły będzie ok? Czy robić zdjęcie z lampą czy bez? Czy potrzebny jakiś namiot bezcieniowy?
    do naprawdę zawodowego czy nawet solidnego amatorskiego zdjęcia - powinno być i makro, i namiot, i dobre światlo. Ja wszystkie te zdjęcia robilem na wskroś amatorsko i szczerze mówiąc "na biegu". Tak nie powinno się robić zdjęć - po prostu impuls bo nowy zegarek i w 10-15minut maksymalnie cala sesja dla zegarka, od chwili poszukania aparatu i zdjęcia zegarka z ręki do zgrania z karty. Również obróbka to niezbędne minimum - kadrowanie, ostrzenie, krzywe i tyle - nie mam czasu, no i robilem je tak raczej zabawowo dla siebie czy na forum, aczkolwiek potem kilka obrazków przypadlo mi do "gustu" i postanowilem co nieco napisać o tych moich zegarkach (nie ma tam jeszcze wszystkiego, ale zapraszam na http://logolife.wordpress.com/).
    Wiec te moje to 17-55/2.8 plus SB900, bez namiotu ale z "kombinowaniem" przedmiotem aby się w nim nie odbijala lampa, czasem stale światlo ze świetlówek umieszczonych z boku. I tyle . Reszta to talent !!

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    Wiec te moje to 17-55/2.8 plus SB900, bez namiotu ale z "kombinowaniem" przedmiotem aby się w nim nie odbijala lampa, czasem stale światlo ze świetlówek umieszczonych z boku. I tyle . Reszta to talent !!
    Minimalna odległość ostrzenia w tym obiektywie to 36 cm. Czy to znaczy, że robiłeś zdjęcia sporo większego obszaru niż sam zegarek i potem kadrowałeś? A lampa była na wprost czy jakoś odbijana?

  5. #105

    Domyślnie

    Reszta to talent
    skromniacha

    GeparD ja tez jak wygram w totka bede polowac na Tag Heuer'a Calibre.. Achh.. Cos pieknego. A moze jakas Omege Seamaster? Albo jakiegos duzego Panerai? Bede musiala jeszcze nad tym pomyslec
    zuzus ja chyba nie bede czekal na totolotka tylko stawiam swinke skarbonke
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GeparD Zobacz posta


    zuzus ja chyba nie bede czekal na totolotka tylko stawiam swinke skarbonke
    Coz moge powiedziec.. Jedynie zyczyc powodzenia i zeby skarbonka szybko przybierala na wadze
    d700

  7. #107

    Domyślnie

    chyba ja gdzies publicznie wyeksponuje bo znajac swoja lekka reke dluuugo bede czekal na zapelnienie
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matteo_ Zobacz posta
    u mnie klasyczna Delbana dla mnie zegarek to nieodłączny element ubioru:P
    Jak u kolegi, zarówno zegarek jak i podejście do tematu.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    do naprawdę zawodowego czy nawet solidnego amatorskiego zdjęcia - powinno być i makro, i namiot, i dobre światlo. Ja wszystkie te zdjęcia robilem na wskroś amatorsko i szczerze mówiąc "na biegu". Tak nie powinno się robić zdjęć - po prostu impuls bo nowy zegarek i w 10-15minut maksymalnie cala sesja dla zegarka, od chwili poszukania aparatu i zdjęcia zegarka z ręki do zgrania z karty. Również obróbka to niezbędne minimum - kadrowanie, ostrzenie, krzywe i tyle - nie mam czasu, no i robilem je tak raczej zabawowo dla siebie czy na forum, aczkolwiek potem kilka obrazków przypadlo mi do "gustu" i postanowilem co nieco napisać o tych moich zegarkach (nie ma tam jeszcze wszystkiego, ale zapraszam na http://logolife.wordpress.com/).
    Wiec te moje to 17-55/2.8 plus SB900, bez namiotu ale z "kombinowaniem" przedmiotem aby się w nim nie odbijala lampa, czasem stale światlo ze świetlówek umieszczonych z boku. I tyle . Reszta to talent !!
    Krzysztofie to Ty na prawdę mocny pasjonat jesteś, się zaskoczony czuję, że tak można lubieć-lubić czasomierze.
    Tylko dla czego do takich fikuśny linii, a nie do klasyki z elegancją ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Krzysztofie to Ty na prawdę mocny pasjonat jesteś, się zaskoczony czuję, że tak można lubieć-lubić czasomierze.
    Tylko dla czego do takich fikuśny linii, a nie do klasyki z elegancją ?
    No, może styl życia ? Nie, raczej po prostu moja natura lubi nowoczesny design. Tak już mam, takie wzornictwo preferuje i jestem niesamowicie wymagający w tym temacie - doprowadzę się do obłedu, lub do wielkiej awantury w otoczeniu - jeśli coś wygląda nie tak jak ja czuje, że powinno wyglądać Taki gust, a gust jak wiadomo ... Pewnie ma na to wpływ wszystko z otoczenia począwszy od wczesnego dzieciństwa - nie włożę swetra jak nie taki jak powinien byc, butów, koszuli, szalika czy okularów - więc i zegarek musi też zaspokajać jak nie próżność na którą mnie nie stać to przynajmniej moje odczucia estetyczne.

Strona 11 z 1058 PierwszyPierwszy ... 91011121321611115111011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •