Close

Strona 5 z 46 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 459
  1. #41

    Domyślnie

    moze ktoś wie gdzie można kupić w polsce Octabank? - "wielki ośmiokątny softbox o średnicy 190cm". Pytam bo bardzo mi sie spodobały efekty jakie uzyskiwał Joe McNally w swoich ksiązkach: "The moment it clicks (Uchwyć moment)" i "The hot shoe diaries" (swoja drogą jakieś głupie wydawnictwo powinno juz dawno to przetłumaczyć). Pierwsza ksiązka niczym biblia strobingu

    Znalazłem na 180cm ale chyba wielkiej róznicy nie ma.
    Ostatnio edytowane przez krka ; 26-10-2009 o 02:03

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek.evo Zobacz posta
    a ktoś używa tych podróbek przez dłuższy czas? Bo jak tak składam to pudełko to ono jest tak zwinięte, że zastanawiam się kiedy coś zacznie się sypać
    mam od czerwca 40x40 ... uzylem kilka razy ... sam softbox wydaje sie byc spoko natomiast martwi mnie glowica kulowa pod lampe, ktora jest wykonana chyba z jakiegos taniego, chinskiego pseudo-metalu ;p

  3. #43

    Domyślnie

    Jeżeli byłby ktoś zainteresowany przetestowaniem przez okres 1tyg softboxa 70x70 to mogę go wysłać z tym że to musiałby być ktoś mi dobrze znany z tego forum. Dodam że nasze softboxy mają podwójny dyfuzor i naprawdę jest to duży plus a miałem okazje porównywać z jednym i dwoma.

  4. #44

    Domyślnie

    A powiedz mi... 60-ka w plener powinna starczyć czy za duża? (70 to już chyba stanowczo za dużo... jakieś doświadczenia w tej dziedzinie ktoś ma?) ps. standardowo spytam o rabat dla formowiczów :P jakieś szanse są?
    D(coś tam) i pełno gratów...

  5. #45

    Domyślnie

    co do rabatów to z rana pojawi się ogłoszenie w dziale giełda i tam będzie wszystko opisane co do wielkości softboxa i mocy jego świecenia mają tez znaczenie warunki w jakich będzie użytkowany czyli ostre słońce czy np fabryka i modelka w cieniu lub jakiś podziemny parking itd ogólnie nie powinno być problemu i nawet 70 ładnie doświetlisz poprostu trzeba sobie zadać pytanie jak często będziemy błyskać w samo południe pod słońce i odpowiedź sama się nasunie co do wielkości wiadomo że im większa powierzchnia rozpraszająca to mamy mięciutkie światełko a jeżeli lubisz ostrzejsze to najmniejszy byłby bardziej wskazany.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mArKo-85 Zobacz posta
    A powiedz mi... 60-ka w plener powinna starczyć czy za duża? (70 to już chyba stanowczo za dużo... jakieś doświadczenia w tej dziedzinie ktoś ma?)
    Jedzie do mnie właśnie z fotoellite wersja 60x60 (dzięki za ekspresową transakcję). Postaram się docelowo zrobić jakieś większe review tego sprzętu i pokazać zdjęcia (ale to w wolnej chwili), tymczasem w tygodniu lub na początku przyszłego zrobię trochę poglądowych fotek i podzielę się pierwszymi wrażeniami.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Jedzie do mnie właśnie z fotoellite wersja 60x60

    czy on nie bedzie za duzy do sb600/sb24?
    jest tez dostepna wersja 50x50.czy ten bedzie lepszy?
    D7000 _____ S10-20 ____ T17-50 ____ N50 ____ T90

  8. #48

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia jak to będzie w praktyce. Wiem jedno - 50x50 to wcale nie tak dużo (0,25m2) - a standardowa (mniejsza) parasolka ma 80cm średnicy (około 0,5m2), natomiast większa ponad 100 (jeszcze większa powierzchnia)- i obydwie dają radę przy z SB. Z kolei w softboksie mamy dwie warstwy dyfuzora, no ale z ... trzeciej strony to przy parasolce światło sieje wszędzie w koło, a w softboksie dostajemy równomierny strumień i nic nie "wylata" na zewnątrz. Konkludując - nie obawiałbym się o SB. No ale to moje teoretyzowanie - zobaczymy jak przyjedzie.

  9. #49

    Domyślnie

    trzeciej strony to przy parasolce światło sieje wszędzie w koło, a w softboksie dostajemy równomierny strumień i nic nie "wylata" na zewnątrz. Konkludując - nie obawiałbym się o SB
    dokładnie jak piszesz i wierzcie mi że do standardowego domowego studia o powierzchni około 10m2 ten 70x70 da rade pokaże wam błysk z taniutką małą lampą aparatową o nie największej mocy i sami ocenicie.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Nie mam pojęcia jak to będzie w praktyce. Wiem jedno - 50x50 to wcale nie tak dużo (0,25m2) - a standardowa (mniejsza) parasolka ma 80cm średnicy (około 0,5m2), natomiast większa ponad 100 (jeszcze większa powierzchnia)- i obydwie dają radę przy z SB. Z kolei w softboksie mamy dwie warstwy dyfuzora, no ale z ... trzeciej strony to przy parasolce światło sieje wszędzie w koło, a w softboksie dostajemy równomierny strumień i nic nie "wylata" na zewnątrz. Konkludując - nie obawiałbym się o SB. No ale to moje teoretyzowanie - zobaczymy jak przyjedzie.

    zwiezle,na temat..dziekuje bardzo
    D7000 _____ S10-20 ____ T17-50 ____ N50 ____ T90

Strona 5 z 46 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •