Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: zawiecha D700

  1. #21

    Domyślnie

    Robin moja rada: wywal tą delte i kup nikona !!! dzień, a noc. Miałem ten kabel delty to były zwiechy, czasami samo błyskało, a czasami nie chciało wcale. Kupiłem nikona i jest bajka - moja rada -> zrób to samo, jak najszybciej.

  2. #22

    Domyślnie

    u mnie 2 razy w ciągu 10 mies. w trakcie roboty, przestał działac tylny wyswietlacz (były to trudne chwile dla mnie )
    teraz sie to nie pojawia i mam nadzieje, że tak zostanie.
    pozdro
    ff

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Robin moja rada: wywal tą delte i kup nikona !!! dzień, a noc. Miałem ten kabel delty to były zwiechy, czasami samo błyskało, a czasami nie chciało wcale. Kupiłem nikona i jest bajka - moja rada -> zrób to samo, jak najszybciej.
    Ten sezon się przemenczyłem z DELTA, jedna robótka poważna tylko została, ale na następny na 102 ! kupię kabelek Nikona bo mimo sensownych przeróbek dalej diabeł tkwi w konstrukcji kostki Delty w którą się wsuwa stopkę lampy. Co by nie kombinować jest ona nie dokładnie wykonana tak, że szpilki ze stopki lampy idealnie nie trafiają w styki i lampiszon sam sobie często pobłyskuje Podobne samoistne błyski występują u ludzi nie używających żadnego kabla, a bezpośrednio lampy na body i tu też jest winna konstrukcja sanek i stopki lampy. Luźno osadzone lampy czasem sobie palną ogniem.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Równiutko rok używam D700 równiutko 15 tys klapnięć.
    W tym czasie zaliczył dwie zwiechy (tylko 2 ) i to obie przy pracy z lampą na brackecie. Zawiecha polegała na tym, że nie dało się wyłączyć ani aparatu ani Sb800 nie ragowała na przycisk OFF wyjecie akumulatorów w błyskaczu i w body załatwiło sprawę.
    Pomyśl co by było gdyby po wyjęciu aku sprzęt dalej nie chciał się wyłączyć ;P

    A tak bardziej serio i w temacie to jeden z moich D700 został wymieniony na nowy po tym jak zaczął przy zmianach temp. twierdzić że ma podniesioną lampę w czasie kiedy była zamknięta lub odmiawiał współpracy przy kręceniu przednim kółkiem. Nie zdarzało się to często ale wyjątkowo mnie wq.....o. I tak po 10 mies używania dostałem nufkę.
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  5. #25

    Domyślnie

    Ja miałem bardzo często zawiechy na d200. praktycznie 2-3 razy /500 zdjęć tylko w rawach. Okazało się później, że to wina karty pamięci. Extreme III 4gb:/ Wymiana na nową załatwiła sprawę

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kryhu Zobacz posta
    Pomyśl co by było gdyby po wyjęciu aku sprzęt dalej nie chciał się wyłączyć ;P
    To była pierwsza myśl : po narzekaniach na D300 przysłąli mi łobuzy jakaś wersje z generatorkiem atomowym i teraz rad nie rad bedę musial zdjęcia ciągle robić bo cholerstwa wyłączyć się nie da ale o fartuszku ołowianym zapomnieli

    Czy miał ktoś zwiechę po odpięciu i zapięciu szkła bez wyłączania zasilania ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Czy miał ktoś zwiechę po odpięciu i zapięciu szkła bez wyłączania zasilania ?
    Zawsze zmieniam szkła przy włączonym korpusie i nigdy nie miałem zwisu sprzętu.

  8. #28

    Domyślnie

    45 000 klapniec w d700 rozne kofiguracje i ciezkie warunki pracy czasem i nic zawsze dziala
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Zawsze zmieniam szkła przy włączonym korpusie i nigdy nie miałem zwisu sprzętu.
    hmmmmmm ,
    a co na to instrukcja obsługi
    Nigdy nie odpiąłem szkła na włączonym body bo konsekwencje mogą być spore i nie tylko zawiecha aparatu
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #30

    Domyślnie

    Miewałem problemy po odpięciu 70-200VR (VR włączone na szkle) przy włączonym aparacie. Jakiś kapryśny ten słoik.
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •