Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: zawiecha D700

  1. #11

    Domyślnie

    swoja droga kumpel mial chyba podobn problem z SB900 bez zadnego kabla
    natomiast to lampa zawiesila wszystko
    kumpel wylaczyl lampe i zauwazyl , ze na jaj wyswietlaczu nic sie nie zmienilo , dalej mial wszystkie informacje
    aparat byl w trybie A , przy zmianie przyslon , nadal pokazywal ten sam czas , widac swiatlomierz uwzglednial lampe ktora byla notebene wylaczona , wyjecie paluszkow z SB-ka uratowalo sytuacje

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egoiste Zobacz posta
    nie bardzo rozumiem te glupie docinki w strone Robina ....
    No właśnie ja też nie rozumiem i nie bardzo za nimi przepadam, a wytrzymuję tylko dla tego, że stary jestem i gruboskórny z tego powodu, ale do czasu
    A w temacie zostając byłem ciekawy jak to w większej populacji D700 z tymi zawiechami jest, może coś systematycznego, powtarzającego się występuje. Dwa zawisy na rok intensywnej eksploatacji to pikuś, ale jakby to się trafiło w jakimś ważnym momencie i zbrakło by czasu na wyciągniecie z torby drugiego korpusu......
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #13

    Domyślnie

    Zapytałem zupełnie poważnie, bez żadnych podtekstów.

  4. #14

    Domyślnie

    no i robin już nie sprzeda aparatu na tym forum

  5. #15

    Domyślnie

    W ogóle nie sprzedam bo to mój kochany aparatek jest, a jak by co, jakbym nie miał co jeść to mam do niego kolejkę Kanonierów ze swojej gminy

    ps.
    kurde zepsułeś temat bo teraz nikt się nie przyzna, że mu się aparat zawiesił gdyż zaraz trzeba będzie sprzedawać bo nadchodzi pewnie D700s czy D800
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 22-10-2009 o 16:57
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar yogur
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Tczew/Trójmiasto
    Posty
    216

    Domyślnie

    W moim prawie rocznym zestawie D700+SB800 nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło. Kiedyś czytałem, że te błędy i zawieszki mogą być błędami na stykach i warto je od czasu do czasu przecierać.

  7. #17

    Domyślnie

    Po tygodniu leżenia wziąłem D700 + grip (w gripie Eneloopy), odpaliłem, spust do połowy i obiektyw jakoś tak powoli złapał ostrość.
    Po naciśnięciu spustu starczyło prądu na podniesienie lustra i otworzenie migawki i to koniec. Na wyświetlaczu Err. Pomogło wyjęcie
    akumulatorków z gripa, bo aparat przełączył się na Nikonowski akumulatorek. Lustro dopiero wtedy wróciło na swoje miejsce.
    W menu mam ustawione używanie najpierw energii z gripa. Przełączenie się na akumulatorek Nikonowski nie nastąpiło. Miałem to dwa razy.
    Od tego momentu staram się wyjmować Eneloopy z gripa jak zostawiam aparat na dłużej, bo chyba następuje jakieś szybkie
    samorozładowywanie. Być może przy włączaniu aparatu napięcie jeszcze jest zbyt wysokie, żeby przestać używać gripa,
    ale nagły pobór prądu niestety ujawnia, że pusto w baku i zatrzymanie podczas pracy gotowe.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    przypuszczam, że zwiechy mojego sprzętu były za przyczyną tandetnego kabla synchro firmy DELTA mimo, że profesjonalnie uzdatnilem
    Miałem sporo problemów z SC-17, SB800 i z cyfrowymi aparatami.
    SC-17 z filmowymi aparatami chodzi bez problemu.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  9. #19

    Domyślnie

    nigdy nie miałem podobnego rzypadku, ale zdażyło mi się d700 i d300 że po włączeniu nie działał AF tzn obiektyw szukał ale wolno i nie znajdował - W terenie skończyło się to wyjęciem/włożeniem akumulatora i poprawa mocowania obiektywu. Chyba 2 raz w d300 (2 lata i około 20.000) i 1 raz w d700 (1 rok i około 13.000). Sądzę żę powodem były brudne styki.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #20

    Domyślnie

    U mnie wszystko OK - oby tak dalej

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •