Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: NEC i problem

  1. #1

    Domyślnie NEC i problem

    Wlasnie zakupuilem monitor NEC 2490WUXi2- BK-SV i mam problem z zainstalowaniem softu SpectraView. Podczas instalacji wyskakuje informacja, ze monitor jest nie wykryty, restartuje komputer sprawdzam wszystkie polaczenia i dalej to samo.
    I jeszcze jedna sprawa na malych literkach sa spore przebarwienia, chyba tak nie powinno byc. Moze to wina polaczenia, narazie jest polaczony analogowo.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie działa protokół komunikacyjny DDC/CI. Nie włączone w monitorze, lub karta graficzna go nie udostępnia.

    Błędy wyświetlania, typu duchy, nieostrość, falowanie to wina kiepskiej jakości karty graficznej.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3

    Domyślnie

    Karta graficzna to geforce gts 250, a gdzie moge znajezc ten protokol? Nic takiego nie widze w menu monitora.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iroyork Zobacz posta
    Karta graficzna to geforce gts 250
    To nie jest karta, a tylko jeden z jej elementów, konkretnie GPU.

    Cytat Zamieszczone przez iroyork Zobacz posta
    a gdzie moge znajezc ten protokol? Nic takiego nie widze w menu monitora.
    W menu ukrytym monitora. Wątpię jednak, aby w monitorze był wyłączony. Fabrycznie we wszystkich Necach działa, chyba że się ktoś w nim grzebał i nie bardzo wiedział co robi. Stawiam na kartę/jej sterownik.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    Panie Tomku - to będzie chyba to samo co i u mnie było w 2190UXi - bujaliśmy się godzinę na GG i nic a tu:

    Cytat Zamieszczone przez iroyork Zobacz posta
    Moze to wina polaczenia, narazie jest polaczony analogowo.
    jak podłączyłem po wejściu DVI to od razu zaskoczyło (wystarczyło przez ten kable VGA>DVI który jest w zestawie - tzn. z laptopa przez analog wychodzi a do monitora przez DVI leci, jak było kablem VGA-VGA to było to samo)

    przebarwienia itp. to albo rozdzielczość niedopasowana albo kabel słaby albo po kalibracji znikną
    Czerwony agent : 5DmkII|5DmkI|16-35f2.8L|C24f1.4L|C35f1.4L|C85f1.2L|C135f2L|580ExII

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    jak podłączyłem po wejściu DVI to od razu zaskoczyło (wystarczyło przez ten kable VGA>DVI który jest w zestawie - tzn. z laptopa przez analog wychodzi a do monitora przez DVI leci, jak było kablem VGA-VGA to było to samo)
    Czyżby wnioskował Pan, że NEC na wejściu DSUB nie obsługuje DDC/CI? Aż z ciekawości jutro sprawdzę.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Czyżby wnioskował Pan, że NEC na wejściu DSUB nie obsługuje DDC/CI? Aż z ciekawości jutro sprawdzę.
    nie wiem czy bym wnioskował - mówię co było - zresztą Pan siedział z drugiej strony GG - jakieś 1.5 miesiąca temu (ten 2190UXi którego "na dotację" brałem) do którego za nic nie dało się wgrać profilu bo go spectraview nie widział - instalowałem nawet poprzednie wersje itp. i nic.. tyle że był podłączony kablem VGA-VGA.. zmieniłem kabel na ten który był z monitorem (VGA-DVI) i poszło od razu.. nie wiem czemu i co ten sprzęt na złączu DSUB obsługuje ale proszę zerknąć w archiwum GG to powinien pan mieć ślady naszych bojów ( z 3 września 2009 dokładnie ) po zmianie kabla i złącza program zaczął widzieć monitor i wszystko się super wgrało
    Czerwony agent : 5DmkII|5DmkI|16-35f2.8L|C24f1.4L|C35f1.4L|C85f1.2L|C135f2L|580ExII

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie jest polaczeny DVI-VGA, to znaczy z komputera DVI do VGA monitora i pokazuje ze jest to polaczenie analogowe

  9. #9

    Domyślnie

    Dzieki panowie za zainteresowanie sie problemem, arturus miales racje.
    Zamienilem kabel na DVI-DVI i wszystkie nieostrosci i przebarwienia tekstu znikly, a spectraview zainstalowal sie bez problemow.
    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Przy korzystaniu z wyjsc analogowych nalezy miec dobra karte graficzna w komputerze (nie chodzi tu o uklad graficzny GPU a o tego kto to karte skladal). Niestety do dzis przy zastosowaniach z wyjsciami analogowymi liderem jest Matrox, nie jest to tania opcja.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •