Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D7000 - blokada ostrości

    Czy jest jakaś inna możliwość zablokowania ostrości w trybie AF-S niż przytrzymywanie wciśniętego do połowy spustu migawki?
    Z instrukcji wynika, że niby tak, ale albo ja nie rozumiem jak to zrobić, albo tłumacz coś pomotał.
    Wolałbym to pierwsze ...
    Chodzi o sytuację kiedy fotografujemy krajobraz, chcę ostrość ustawić na np. 20-30m, przekadrować,spokojnie zmierzyć światło, i cyknąć z głębią od tych 20m do ... hen, hen

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez uppersilesian Zobacz posta
    Czy jest jakaś inna możliwość zablokowania ostrości w trybie AF-S niż przytrzymywanie wciśniętego do połowy spustu migawki?
    Z instrukcji wynika, że niby tak, ale albo ja nie rozumiem jak to zrobić, albo tłumacz coś pomotał.
    Wolałbym to pierwsze ...
    Chodzi o sytuację kiedy fotografujemy krajobraz, chcę ostrość ustawić na np. 20-30m, przekadrować,spokojnie zmierzyć światło, i cyknąć z głębią od tych 20m do ... hen, hen
    - możesz sobie ustawić pod AE-L też blokadę AF.
    - możesz sobie sobie pod AE-L ustawić AF-ON, jak puścisz ostrość zostanie tam gdzie ją ustawiłeś.
    Do wyboru do koloru

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, tak, można też ustawić blokadę AF dla przycisku Fn (aż podskoczyłem jak o tym przeczytałem, bo dostęp do przycisku AE-L z nosem przy aparacie jest, jaki jest, szkoda mówić) albo przycisku głębi ostrości, tylko że jest ona utrzymywana do momentu kiedy, siłą rzeczy, naciskasz migawkę, żeby zrobić zdjęcie z tą zablokowaną ostrością i wtedy aparat ostrzy na nowo, ale już dla punktu, na który skierowałeś punkt autofocusa przy przekadrowywaniu.
    I zablokowaną ostrość diabli biorą.
    Ale wciąż mam nadzieję, że to ja robię coś nie tak.

  4. #4

    Domyślnie

    Albo nie doczytałeś, albo nie próbowałeś Jeśli ustawisz sobie pod AE-L funkcję AF-ON, to po naciśnięciu spustu aparat już nie ostrzy, a to jest chyba to czego szukasz. Ostrzysz trzymając AF-ON, puszczasz i kiedy chcesz wciskasz spust z ostrością zablokowaną tam, gdzie puściłeś AF-ON.

  5. #5

    Domyślnie

    Z tym, że działa to tylko dla AF-S i AF-C (zakładając że jest priorytet spustu), w trybie AF-A nie wyzwala migawki po ustawieniu ostrości i przekadrowaniu (trzeba cały czas trzymać AE-L/AF-L) nawet jeśli jest ustawiony jako AF-ON.

  6. #6

    Domyślnie

    Ale właśnie o AF-S pytał kolega w pierwszym poście.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję,
    Tobie Dominik GSI za "AF-ON", tobie life za "priorytet spustu", wcześniej miałem priorytet ostrości, pewnie by kolidowało?
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez uppersilesian Zobacz posta
    Dziękuję,
    Tobie Dominik GSI za "AF-ON", tobie life za "priorytet spustu", wcześniej miałem priorytet ostrości, pewnie by kolidowało?
    Pozdrawiam
    Przy priorytecie ostrości nie wyzwoliłbyś migawki po przekadrowaniu. Te dwa warunki muszą być spełnione łącznie, jak słusznie life zauważył.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •